reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga niemowlęcia

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2024
Postów
7
Cześć dziewczyny 🙂Jestem mamą 4-miesięcznego synka. Jurek urodził się 2.05. Poród został wywołany,bo malutki dość wolno przybierał na wadze jeszcze będąc w brzuchu. Po urodzeniu miał 2750g i 51cm,także faktycznie był okruszkiem. Cały czas karmie małego piersią. I ciagle ta jego waga nie daje mi spokoju…przybiera na wadze,owszem. Jednak na ten moment ma 5800g. Wydaje mi się ciagle taki maleńki…Nie wiem już sama,czy po prostu taka jego uroda i nie ma się co nastawiać,ze jednak będzie nadrabiał wagę urodzeniowa,czy może powinnam zacząć się martwić i podrążyc bardziej temat,robiąc dodatkowe badania….?Co o tym sądzicie? Czy któraś z Was ma może podobna sytuacje? Pozdrawiam 🙂
 
reklama
Cześć dziewczyny 🙂Jestem mamą 4-miesięcznego synka. Jurek urodził się 2.05. Poród został wywołany,bo malutki dość wolno przybierał na wadze jeszcze będąc w brzuchu. Po urodzeniu miał 2750g i 51cm,także faktycznie był okruszkiem. Cały czas karmie małego piersią. I ciagle ta jego waga nie daje mi spokoju…przybiera na wadze,owszem. Jednak na ten moment ma 5800g. Wydaje mi się ciagle taki maleńki…Nie wiem już sama,czy po prostu taka jego uroda i nie ma się co nastawiać,ze jednak będzie nadrabiał wagę urodzeniowa,czy może powinnam zacząć się martwić i podrążyc bardziej temat,robiąc dodatkowe badania….?Co o tym sądzicie? Czy któraś z Was ma może podobna sytuacje? Pozdrawiam 🙂
Sprawdzałaś jak wygląda na siatce centylowej ?
Tak,generalnie łapie się na 3 centyl,jesli chodzi o wagę. Bo wzrost już wyglada nieco lepiej,bo pomiędzy 3 a 10 centylem. Przy wizytach u pediatry nie słyszę,ze ja coś martwi,a raczej nie bagatelizuje takich spraw,bo z pierwszym synkiem kierowała nas na badania,bo on z kolei był bardzo duży. Tu cisza…ale mi jakoś nie daje do spokoju i chyba sama zapytam ja o jakieś badania,które powinnismy wykonać dla świetego spokoju…
 
Ogólnie, jeśli się urodził drobny to nie należy oczekiwać, że nagle przeskoczy kilka kanałów na siatce. Zwłaszcza w tak krótkim czasie, 4 miesiące to nie jest długo. Je, moczy pieluchy, robi w miarę regularnie kupę? Jeśli nie spada, a w miare równo się trzyma tego, co miał w okolicach urodzenia to też bym nie darła szat.
Badania pewnie nie zaszkodzą, choć beż wyraźnych wskazań pytanie, czy warto kłuć takiego malucha.
 
Dziękuje dziewczyny za te słowa wsparcia ❤️je,tyje,siusianie i kupki w normie. Jest ruchliwy,naprawdę sprawny,wesoły…nie wydaje mi się,żeby mu czegoś brakowało🤷‍♀️wiem,ze złe robie porównując go do brata. Ale jest to dla przedziwne zjawisko,ze tamten ledwo mieścił się w siatce centylowej ,bo był tak duży,a ten ledwo się mieści,bo taki drobny 🫣
 
Dziękuje dziewczyny za te słowa wsparcia ❤️je,tyje,siusianie i kupki w normie. Jest ruchliwy,naprawdę sprawny,wesoły…nie wydaje mi się,żeby mu czegoś brakowało🤷‍♀️wiem,ze złe robie porównując go do brata. Ale jest to dla przedziwne zjawisko,ze tamten ledwo mieścił się w siatce centylowej ,bo był tak duży,a ten ledwo się mieści,bo taki drobny 🫣

U mnie jedno dziecko poza siatką w górę.
A pozostała dwojka dzieci okolice 3 centyla

Takie geny im się wylosowały 🤷‍♀️
 
Dziękuje dziewczyny za te słowa wsparcia ❤️je,tyje,siusianie i kupki w normie. Jest ruchliwy,naprawdę sprawny,wesoły…nie wydaje mi się,żeby mu czegoś brakowało🤷‍♀️wiem,ze złe robie porównując go do brata. Ale jest to dla przedziwne zjawisko,ze tamten ledwo mieścił się w siatce centylowej ,bo był tak duży,a ten ledwo się mieści,bo taki drobny 🫣
W siatkach centylowych nie chodzi o to, czy się mieści w siatce czy nie. Na siatkach sprawdzasz przyrost. Nanieś wszystkie pomiary i zobacz. Niepokojące są skoki o dwa kanały w dół/w górę.

Ja nie widzę za bardzo powodu do narzekania, mniej dźwigania :D
 
reklama
Podzielam zdanie koleżanek.
Skoro się mieści to się mieści.
Jeśli przy porodzie był drobniutki to nie nadrobi sobie nagle 2-3miesięcy wzwyż .
Mój synek od małego mieścił się w skrajnie dolnej siatce jeśli chodzi o wagę i w górnej siatce we wzroście.
W wyniku tego wyglądał na bardzo chudego.
Jedna pediatra zaleciła bym dodawała tłuszcze do wszelkich jego potraw : masło, oliwę z oliwek, z pestek winogron ...
Ale synek mimo że jadł dużo i miał powiększaną kaloryczność, to nadal wagowo był w dole, a we wzroście w górze.
Taka jego budowa ciała .
Jak np się przeciągnie po drzemce to można spokojnie wszystkie żebra policzyć 🫣 wraz z kręgosłupem.
Chudy szczypiorek 😊
 
Do góry