reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary w ciąży :)

ja tam jakimiś cyferkami się nie sugeruję bo każde ciało jest inne każdy ma inne kości ich ciężar itd dwie osoby z identycznym wzrostem i wagą wcale nie wyglądają tak samo, liczby na wadze nie mają wcale znaczenia liczy się to jak te kg się na ciele rozkładają. Takie jest moje zdanie.
 
reklama
ja tam jakimiś cyferkami się nie sugeruję bo każde ciało jest inne każdy ma inne kości ich ciężar itd dwie osoby z identycznym wzrostem i wagą wcale nie wyglądają tak samo, liczby na wadze nie mają wcale znaczenia liczy się to jak te kg się na ciele rozkładają. Takie jest moje zdanie.

oooo racje godo....polac jej :tak:
 
elvie ja mialam normalna wage przed ciaza 52-53 a teraz mam 11kg na plusie, spodziewalam sie tego bo bylam chuda i zero zapasow dla maluszka do pobierania ze mnie.
Czekolade tez kocham i slodycze tez, ale staram sie teraz nie jesc bo nie chce miec problemow z zaparciami i z waga oczywiscie. No i jak juz pisalam nie jem po 18 i to mi duzo daje, bo wiem ze jedzac na noc mialabym juz z 15 na bank.
Wiem, ze spadnie szybko ale ja teraz sie zle czuje z tymi kg. No ale jeszcze chwila wiec wytrzymam.
 
po wczorajszej wizycie u gina plus 13 kg..... a mlody 2600kg....rosniemy rosniemy..... odchudzac bede sie pozniej, razem z wami, bo kazda z nas - mysle- bedzie miala taki cel :tak:
Spory maluszek :) Gratuluję;-)

Elvie wiem, że nie ważyłam normalnie, ale z drugiej strony nosiłam rozmiar 40 i źle się z tym nie czułam. co do liczenia wagi ze wzrostu to zdaniem lekarzy kobiety powinny odejmować 105 od wzrostu a nie jak się przyjęło 110. Ale mniejsza o to. I tak było więcej niż powinno. Wiem jednak, że nie wyglądałam na swoją wagę. A to dla mnie ważniejsze niż cyferki. To ja muszę czuć się dobrze w swojej skórze. A z tym problemów nie miałam nigdy. Pewnie, że fajnie by było mieścić się w tzw. normie ale nie za wszelką cenę. Takie jest moje zdanie.
Katasza ma rację. Ja przed ciąża ważyłam 55kg przy 164, ale zawsze miałam kompleks odkładania się tłuszczyku w udach i wydawało mi się, że są za grube. Teraz mam 13kg na plusie. Wydaje mi się, że po to są określone normy dla różnych BMI, żeby mozna było obserwować swoje ciało i porównywać się jak to bedzie z powrotem do wagi przed ciążowej.

Co do ważenia, ja się ważę raz na tydzień w poniedziałek i to mi w pełni wystarcza:tak:
 
reklama
Do góry