reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

w którym tygodniu urodziło sie wasze dziecko?

reklama
anna krystyna duzo zdrowka dla waszysch dzielnych maluszkow.Moje niby nie wczesniaki bo na przelomie 35/36 tyg. ciazy.cc Zamartwica, zakazenie wewnatrzmaciczne,u corci masaz serca i intubacja.1 pnt w Apgar.Synus niedotleniony ale szybko doszedkl do siebie.6 pnk Apgar.
Maja 2950 ,Kubus 2350. Skonczylismy rehabilitacje .Teraz sa zdrowymi ,silnymi pelnymi energi rozrabiakami.

22681.gif
 
Zdrowka zycze Waszym dzieciaczkom
Moj Szymonek urodził sie w 35 tc, 9 punktow, 52 cm, 2670g.
dwa dni w inkubatorze, w pierwszym dniu tlenoterapia, w 5 dobie fototerapia.
bardzo spadł na wadze, na szczescie dzis ma juz 4 kg i jest na piersi :D
 
Mój synuś Wojtuś urodził się w 24 tygodniu ciąży siłami natury, waga 790 gram, 33 cm, dostał 3,2,3,4 punkty w skali apgar, w skrócie: 100 dni na respiratorze, martwicze zapalenie jelit z perforacją, IVH III/IV stopień, retinopatia III stopień i wiele innych przeciwności. Dziś ma prawie 10 miesięcy rozwija się prawidłowo jak na wiek korygowany, dużo z nim pracujemy ale efekty są widoczne.
 
Więc i my sie dopiszemy. Paulina 27/28 tydz c, 1100g, 37cm, cc, Apgar 2/4/6/7, zamartwica, niewydolność oddechowo-krążeniowa, stan po IVH II/IIIst, odma opłucnowa lewostronna, ZZO IV st, anemia, drożny PDA zabieg w 13 dobie życia. Ponad miesiąc wentylacja mechaniczna, tydzień nCPAP, 3 transfuzje krwi, antybiotykoterapia przez ponad 2 miesiące, 92 dni w szpitalu. Dziś już w domku, nauczyła się jeść z butli, wylew się wchłonął, pozostało wzmozone napięcie w kończynach i rehabilitacja. Wierzę, że wyjdziemy ze wszystkiego ciężką pracą.
 
Czas na mnie. Mój Kubus urodził się w 32 tc. Wazył 1640 g, dł. 46 cm 8pkt w skali Appgar. Dziś moje Słonko ma ponad 6 miesięcy, waży prawie 8 kg i pokazuje swój "mały charakterek" ;-)
 
reklama
To i ja się dopiszę.
Filipek
23.07.2007, 30 Hbd, 1550 g, 2/3/6/8 Appgar, cc, zamartwica, silne niedotlenienie okołoporodowe, wylewy II/II, niedokrwistość.
Respirator 9 dni, cpap 20 dni. 45 dni w szpitalu.

rehabilitacja 1,5 roku właściwie to 2,5 ale potem tylko ogólnorozwojowa SI bardziej dla przyjemności :) neurolog, okulista, psycholog, specjalista od autyzmu DAN, logopeda. Podejrzenie Autyzmu, silne uczulenie na gluten, kazeinę (mleko), jajka kurze, ruchowo ponad normę :)) opóźniony rozwój mowy.
Najcudowniejszy synuś mamusi :D

a teraz drugie maleństwo

Karolek
28.04.2010, 25/26 Hbd, 750 g, 6/6/6/7 Appgar , poród siłami natury, a mały urodził się z całym pęcherzem, czyli w czepku :)
Oddychał sam prze 2 dni, potem respirator 32 dni, cpap 20 dni, tlenoterapia bierna cały czas (jeszcze jest w szpitalu).
Trzy zabiegi: PDA, implantacja zastawki, laseroterapia
Wylewy: III/III(IV), wodogłowie pokrwotoczne, nabyta torbiel okołokomorowa, retinopatia III, posocznica, 2 x zapalenie opon, niedokrwistość, przepuklina pachwinowa obustronna.
Wbrew temu co przeszedł naurologicznie całkiem nieźle :)) ale to dopiero wierzchołek góry. Będzie dobrze :))
 
Do góry