reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

w którym tygodniu urodziło sie wasze dziecko?

Witajcie,mój synek Jakub ur się w 26 tyg ciąży,przez cc,ważył 890g,mierzył 32cm,teraz ma już dwa miesiące kalendarzowe i 1 dzionek,od tyg oddycha CPAP,trochu jest już za nim a jeszcze dużo przed nim.ale jest silny:) musi zdrowieć szybciutko bo mamusia za nim bardzo tęskni!
 
reklama
Witam
Moja córeczka Karolina urodziła się w 40 tygodniu ciąży z wagą 2800kg i 53 cm długość(24.02.2009).Przez cesarskie cięcie-zagrażająca zamartwica płodu. W pierwszej minucie dostała tylko 4 punkty Apgar,w trzeciej 6 dziesiątej też 6.Stwierdzono także wrodzone zapalenie płuc.Po porodzie stwierdzono zaburzenia oddychania-niewydolność oddechową.Podłączono do CPAP-U a następnie do stosowano terapię tlenową.
Jak miała 6 tygodniu znowu zachorowała na zapalenie płuc.W szpitalu zrobili jej echo serca,gdzie stwierdzono wadę vsd+musc.Gdzie po trzech miesiącach byłam w Warszawie z córką na kontroli. Wada się zrosła.
W trzecim miesiącu stwierdzono wzmożone napięcie mięśniowe.Córka musiała mieć rehabilitację.Jeździłam z córką raz w tygodniu.
Obecnie córka rozwija się dobrze,ma już 1 rok i dwa miesiące i rozwija się bardzo dobrze.Bardzo dobrze już chodzi,dużo mówi.
 
Witam,
nasz Synuś urodził się w 34 tygodniu z wagą 2280 i 49 cm z powodu wypadnięcia pępowiny.
 
Ostatnia edycja:
Witam urodziłam synka w 35 tyg ciązy waga 2150 i 45cm,wada serduszka operacja załozony banding,bezdechy,był podłączony pod respirator,zabieg lewego jąderka teraz jezdzimy na kontrole.Bartus ma 3m-ce i 9 dni wazy prawie 5kg.
 
witajcie :)
Ja mam termin dopiero na 15 pażdziernika i mam nadzieje że wszystko będzie w jak najlepszym porządku ale sama urodziłam sie na poczatku 8 mc mój tata tez a urodziny obchodze dzień po nim.:p
wazyłm 2550g i dostałam 9 pkt wg apgar wypisano mnie po tygodniu i nie chorowałam. szybko nadrobiłam drobną wage zawsze byłam najwyższa w klasie. jedyna dolegliwosc która może mieć związek z wcześniactwem to to że przynajmniej dwa razy w roku mam zapalenie oskrzeli albo inną równie przyjemną intekcje dróg oddechowych.:)
:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry