reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W ktorym tyg ciazy jestem ?

reklama
Tak, 4t+5d to końcówka 5 tygodnia.
Musiałabyś sobie narysować oś czasu. I wówczas 0 (zero tygodni i 1 dzień) to pierwszy dzień ostatniej miesiączki. I teraz pomiędzy 0t1d do 1t0d - masz 1 tydzień ciąży, od 1t1d-2t0d - to jest drugi tydzień ciąży itd.

Nie przemawia za mną liczenie ciąży jak wieku - tzn. że do końca 5 tygodnia mówisz, że masz 4 tygodnie ciąży. Moim zdaniem leci piąty tydzień. Jak urodzisz 37t1d to jest to liczone jako 38tc, czyli ciąża donoszona.
 
Tak, 4t+5d to końcówka 5 tygodnia.
Musiałabyś sobie narysować oś czasu. I wówczas 0 (zero tygodni i 1 dzień) to pierwszy dzień ostatniej miesiączki. I teraz pomiędzy 0t1d do 1t0d - masz 1 tydzień ciąży, od 1t1d-2t0d - to jest drugi tydzień ciąży itd.

Nie przemawia za mną liczenie ciąży jak wieku - tzn. że do końca 5 tygodnia mówisz, że masz 4 tygodnie ciąży. Moim zdaniem leci piąty tydzień. Jak urodzisz 37t1d to jest to liczone jako 38tc, czyli ciąża donoszona.

Ciaza jest od 37+0 donoszona. W szpitalu liczą właśnie w ten sposób, że jak urodzisz np. W 38+2 to wpisują 38 tydzień, nie wpisują 39.
 
Każdy mówi co innego . Nie wiem co myśleć.
Lekarz na usg wyliczyć 4tydz+5dz ,ja myślałam że to 4 tydzien a ktoś mi powiedział że to końcówka 5 tyg .

Ja na podstawie ostatniej miesiączki wyliczyłam sobie ze w dniu wizyty byłam w 5tc+0 ,myślałam że w 5 tyg a okazuje że to już 6 tydz??
Ściągnij sobie aplikacje Flo lub Ciąża +. Tam ustala się dokładny tydzień za pomocą daty ostatniej miesiączki:)
 
Ciaza jest od 37+0 donoszona. W szpitalu liczą właśnie w ten sposób, że jak urodzisz np. W 38+2 to wpisują 38 tydzień, nie wpisują 39.
Bo wpisują skończony tydzień, a nie zaczęty. :) Ja nawet mam w papierach napisane "skończony tydzień ciąży: 38", gdyby było samo "tydzień ciąży" to powinno być 39.
Reasumując
5+2 to:
- Skończony 5 tydzień ciąży
- Zaczęty 6 tydzień ciąży
To trochę jak z wiekiem:
Jak dziecko ma 2 lata i 3 miesiące to:
- ma skończone 2 lata
- zaczęło 3 rok życia
Analogicznie jest właśnie z ciążą
 
Bo wpisują skończony tydzień, a nie zaczęty. :) Ja nawet mam w papierach napisane "skończony tydzień ciąży: 38", gdyby było samo "tydzień ciąży" to powinno być 39.
Reasumując
5+2 to:
- Skończony 5 tydzień ciąży
- Zaczęty 6 tydzień ciąży
To trochę jak z wiekiem:
Jak dziecko ma 2 lata i 3 miesiące to:
- ma skończone 2 lata
- zaczęło 3 rok życia
Analogicznie jest właśnie z ciążą
Lepiej się nie da tego wytłumaczyć 🙂 ja urodziłam w 37+6 zabrakło mi dnia żeby urodzic w skończonym 38 tygodniu
 
reklama
Do góry