reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W ktorym tyg ciazy jestem ?

reklama
@seremida a ja zawsze mówię wiek rocznikowo. Jak to się ma do ciąży? ;)
Tak samo. Mając urodziny kończysz np 35 więc zaczynasz 36 rok życia, ale mówisz że masz 35 lat a nie 36.
Jak dzisiaj masz 5+0 ciąży to zaczynasz 6 tydzień a skończonych masz 5 i lekarza posługują się skończonymi tygodniami więc mówią że jest to 5 tygodni a nie 6
 
Ale nie mówi się, że mam 4 tygodnie ciąży. Tylko jest się w danym tygodniu ciąży.
Nie spotkałam lekarza, który posługiwałby się skończonymi tygodniami. Być może tacy istnieją.
 
Ale nie mówi się, że mam 4 tygodnie ciąży. Tylko jest się w danym tygodniu ciąży.
Nie spotkałam lekarza, który posługiwałby się skończonymi tygodniami. Być może tacy istnieją.
Ja spotkałam tylko takich lekarzy, którym jak powiesz że jestes w 20 tygodniu to Ci wpiszą 20+0
Najlepiej mówić po prostu dokładnie że jestem w 20+1 i wtedy każdy wie o co chodzi 😃
 
Ale nie mówi się, że mam 4 tygodnie ciąży. Tylko jest się w danym tygodniu ciąży.
Nie spotkałam lekarza, który posługiwałby się skończonymi tygodniami. Być może tacy istnieją.
Absolutnie każdy lekarz, na ktorego trafiłam (a było ich sporo) plus wszyscy ginekolodzy edukujący w internecie posługują się skończonymi tygodniami ciąży.
Món syn ma w wypisie "urodzony w 27tc" (było 27+5).
 
Byłam już u wielu lekarzy w tej ciąży i połowa mówi skończone, druga połowa zaczęte.
Ja mówię zaczętymi tygodniami, jeśli rozmawiam z kimś z rodziny czy znajomymi, czyli teraz jestem w 34tc (nie uważam, by wszyscy musieli wiedzieć ile dokładnie jestem w ciąży), a lekarzom mówię dokładnie, np. 33+3.
 
reklama
Do góry