reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

Bardzo prosze was o pommoc potrzebuje porady prawnika. Moze znacie jakiegos taniego lub darmowe moze numer telefonu. Sprawa bardzo pilna

:confused:
 
reklama
kurcze dziewczyny,bardzow wiele wyczytalam z tego co pisalyscie i dowiedzialam sie wielu przydatnych informacji.ale mam jeszcze pytanie.... za 4 tygodnie bede rodzic,ojciec dziecka od wrzesnia sie nami nie interesuje i niemam z nim zadnego kontaktu,z tego co wiem to do dziecka sie przyznaje ale chodzi mi o to czy jesli podam go o alimenty to czy moge dac dziecku moje nazwisko?czy musi ono miec nazwisko ojca?
bardzo prosze o odpowiedz
pozdrawiam serdecznie
 
Witam:-)proszę o radę,bo tak jak przypuszczałam ojca mojego dziecka nie ma zamiaru zjawić się w usc:-(chciałabym złożyć pozew o ustalenie ojcostwa i nie przyznawanie władzy rodzicielskiej a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać,co jeśli ex się nie stawi na sprawie?co mogę zrobić?i jeszcze jedno,wiem że może źle robię ale po całej samotnej ciąży, nerwach,i teraz gdzie od porodu wiedząc od swojej matki,że urodziłam nie wysłał nawet esa zastanawiam się czy nie zrezygnować z alimentów,chodzi mi tylko by mój syn miał ojca w akcie urodzenia i żeby ex nigdy więcej nie stanął na naszej drodze.............z góry dziękuję za pomoc:-)
 
Dziewczyny, podawajcie ojców o alimenty...jeśli nie chcą sami uznac dziecka składajcie pozew o uznanie ojcostwa i alimenty, w pozwie możecie nadmienic że nie chcecie aby pozwanemu przyslugiwala wladza rodzicielaska i że chcecie aby dziecko nosilo wasze nazwisko tylko musicie to odpowiednio uzasadnić ...ojciec i tak bedzie musiał płacic, nawet jesli zabiorą mu prawa a dziecko dostanie wasze nazwisko:tak: ja byłam w takiej sytuacji i dziś syn mam moje nazwisko jego ojciec jest tylko wpisany w akcie urodzenia, praw też go pozbawiłam:tak:

A jeśli ojciec nie stawi się na sprawie to będzie wyznaczony nowy termin, po trzech niestawieniach się zostanie doprowadzony do sądu przez policję...z tego co się orientuję tak to wygląda.
 
dziewczyny pilnie potzebuje Waszej pomocy. Jestem w trakcie wnoszenia sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich mojego eks. Czy do zlozenia pozwu potrzebny mi jest jego adres? Kontaktuje sie z nim droga mailowa i niekoniecznie musi mi go podac, a miszka za granica (nie jest Polakiem) wiec pewnie ciezko byloby go ustalic. czy jezeli oleje rozprawe i sie nie pojawi to ta rozprawa w ogole ma szanse sie odbyc?? W sobote bede sie z nim widziec, bo wyjezdzam do Anglii i nie wiem co mu powiedziec. Informowac go o tym, ze wnosze? Alimentow nie placi, ale to mam gdzies akurat, zalezy mi tlyko na pozbawieniu praw. Pomocy...
 
dziewczyny pilnie potzebuje Waszej pomocy. Jestem w trakcie wnoszenia sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich mojego eks. Czy do zlozenia pozwu potrzebny mi jest jego adres? Kontaktuje sie z nim droga mailowa i niekoniecznie musi mi go podac, a miszka za granica (nie jest Polakiem) wiec pewnie ciezko byloby go ustalic. czy jezeli oleje rozprawe i sie nie pojawi to ta rozprawa w ogole ma szanse sie odbyc?? W sobote bede sie z nim widziec, bo wyjezdzam do Anglii i nie wiem co mu powiedziec. Informowac go o tym, ze wnosze? Alimentow nie placi, ale to mam gdzies akurat, zalezy mi tlyko na pozbawieniu praw. Pomocy...

W pozwie o pozbawienie praw ojcowskich możesz napisac, że miejsce pobytu ojca dziecka nie jest Ci znane, że nie utrzymuje on z Tobą i dzieckiem zadnych kontaktów. Sąd wyznaczy wtedy z urzędu kuratora, który w sprawie będzie reprezentował ojca dziecka. Dzięki temu rozprawa odbędzie się bez przeszkód. Kuratorem się nie przejmuj zazwyczaj są to pracownicy sądu np. protokolantki. po pierwszej, góra drugiej rozprawie będziesz miała orzeczenie sądu. Informowanie eks o sprawie zależy od Ciebie. Powodzenia:-)
 
Mylisz trochę pojęcia kuratora. Z najbliższej rodziny ustanawia się opiekuna dla dziecka, kuratora rodzinnego ustanawia się dla rodziny, w której występują zachowania patologiczne, bieda, złe warunki bytowe etc. Zawsze są to zawodowi kuratorzy. Natomiast instytucja o której napisałam to tzw. kurator osoby nieobecnej, regulują ją przepisy kodeksu cywilnego, a nie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Błędem procesowym i bezwzględną przesłanką odwoławczą byłoby ustanowienie kuratorem ojca dziecka np: jego siostry lub matki. Przepisy kodeksu cywilnego mówią wprost, iż musi byc to osoba dla stron postępowania obca. Ponad to brak zainteresowania ojca dziecka jego losem, brak kontaktów, nie podanie matce dziecka adresu pobytu, nie łożenie na jego utrzymanie stanowi wystarczającą przesłankę do odebrania mu praw rodzicielskich.
 
Mama Julci

a jeśli koszt wyprawki dla dziecka wyniesie ok 3 -3,5 tysiąca, w skład której będą wchodzić również koszty wizyt u lekarza, to jest to kwota zdecydowanie za wysoka? Ojciec dziecka zadeklarował Mi ze jego adwokat udowodni przed sądem, że wszystko kupiłam za drogo i nie dostane zwrotu.. Czy jest to możliwe? Niedawno dowiedziałam się, że jednak nie wstawi się na sprawe, jednak wole wiedzieć., bo w jego przypadku wszystko jest możliwe.

Gdy będę ubiegać się o zwrot, ustalenie ojcostwa, alimenty i nie przyznawanie władzy rodzicelskiej ojcu, mogę wszystko uwzględnić w jednym pozwie ? jak i również, zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozprawy ? Obawiam się, że mój byly o ile się zjawi to napewno z "obstawą" tj, adwokat, czy również mogę umieścić , że wnoszę o adwokata z urzędu.. ?
i czy będę musiała ponosić jakieś koszta sądowe.?
z góry dziękuję za odpowiedz :-)
 
Mama Julci

a jeśli koszt wyprawki dla dziecka wyniesie ok 3 -3,5 tysiąca, w skład której będą wchodzić również koszty wizyt u lekarza, to jest to kwota zdecydowanie za wysoka? Ojciec dziecka zadeklarował Mi ze jego adwokat udowodni przed sądem, że wszystko kupiłam za drogo i nie dostane zwrotu.. Czy jest to możliwe? Niedawno dowiedziałam się, że jednak nie wstawi się na sprawe, jednak wole wiedzieć., bo w jego przypadku wszystko jest możliwe.

Gdy będę ubiegać się o zwrot, ustalenie ojcostwa, alimenty i nie przyznawanie władzy rodzicelskiej ojcu, mogę wszystko uwzględnić w jednym pozwie ? jak i również, zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozprawy ? Obawiam się, że mój byly o ile się zjawi to napewno z "obstawą" tj, adwokat, czy również mogę umieścić , że wnoszę o adwokata z urzędu.. ?
i czy będę musiała ponosić jakieś koszta sądowe.?
z góry dziękuję za odpowiedz :-)
 
reklama
Dziękuję bardzo, pozostaje udać się do radcy z prośbą o pomoc w napisaniu pozwu. A jeszcze chciała bym się zapytać kiedy mogę składać ten wniosek.. z chwilą narodzenia dziecka, czy tez z dniem w którym otrzymam akt urodzenia?
i Czy może orientujesz się czy ten cały zwrot w przypadku niewypłacalności pozwanego może zwrócić fundusz, czy to przepada ?
 
Do góry