reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych malenstw

leyna ponoć im blizej rozwiązania tym pomiary z usg są coraz mniej miarodajne. najbardziej dokładne sa te z początków ciazy 10-15 tydz, a po tem to juz coraz bardziej sie rozbiegają z faktycznym czasem.
 
reklama
Czesto sie zdarza, ze przy ostatnim USG wychodzi ze dzidzius wazy np. 3200 g, a potem okazuje sie ze ma prawie 4 kg (przyklad mojej kolezanki). Wszystko zalezy wlasnie od dokladnosci lekarza, bo przeciez wystarczy leciutko zjechac zaznaczajac mierzona czesc cialka dziecka i juz wynik nie jest miarodajny.

Leyna, najwazniejsze, ze maluszek zdrowy! Gratuluje i z niecierpliwoscia oczekujemy wiadomosci, ze sie rozdwoilas :)
 
:-[ Asmodis...trzymaj się.Bedzie dobrze.ja jestem załamana delikatnie..robiłam USG wczoraj ..i lekarz powiedział że raczej wszystko OK,że niby głowka już prawie w dole tylko tak dziwnie na boku,no ale najbardziej zmartwiła mnie wiadomość iż mam bardzo mało ilość wód płodowych(na granicy normy)..i nic.Pytam co dalej ..czy duża,ile waży..a on że wszystko będzie w raporcie który będzie u Lekarza.Dramacik. :-[ ...a do lekarza dopiero w środę idę...a jak bedzie za późno? i zero paniki..może to nie jest takie straszne..nie wiem,ale przezywam...
 
Frutisku kochanie, na pewno wszystko jest w porzadku. Gdyby sie cos dzialo to lekarz na 100% nie odeslalby Cie do domu, zebys czekala do srody!
My juz myslalysmy, ze sie rozdwoilas ;) bo od 2 dni ani widu ani slychu ;D
Wyslalam Ci wiad. na priva z lista naszych numerow komorkowych.
 
frutisku nic sie nie denerwuj, ja miałam tez mało wód płodowych i musiałam wypijac nawet do 5 litrów płynów dziennie.
nie wiem czy to cos jeszcze pod koniec da ale pij BARDZO DUZO WODY i do tego troszkę soli zeby tą wodę zatrzymac w organizmie bo wiadomo ze w taki upał to wiekszosc tej wody sie wypoci.
a gdyby to była jakas pilna sprawa to npewno by cie lekarz tak spokojnie do domku nie wypuścił.
 
Frituśku nie martw się ja ostatnio jak robiłam badania na kasę tez mnie tak potraktowali. I chodziałam i martwiłam się cały tydzień bo lekarz gadał tak niewyraźnie jakby mi chciał coś dać do zrozumienia a jak się okazało chciał abym do niego przyszła prywatnie. Także nie zamartwiaj się takim podejściem głupiego lekarza a z dzidzią napewno jest wszytko ok
 
frutisku....bardzo mi przykro, ale tak jak mowia dziewczyny...jesli by sie cos dzialo to kazalby ci isc do szpitala. to troche tak jak ze mna...wiem ze cos jest nie tak i sie martwie ale wiem, ze jak by bylo strasznie zle to juz bym byla w szpitalu, ale wiem co to znaczy niepewnosc
 
;D Jestem..Dziewczyny poszłam jednak na to prywatne USG(miałąm nie iść..skoro tydzień temu niecały byłam na tym z NFZ)...ale zaniepokojona poszłam,powiedziałam o wszystkim..Pani doktor która ginekologiem wprawdzie nie jest(i to mnie pociesza),ale specjalistą chorób wewnętrznych tak jakby potwierdziła to co w skrócie powiedział tel lekarz z USG z czwartku...Troszkę drobniejszy brzuszek od całej reszty(2 tygodnie :-[ )..ale całą reszta w okolicach 37tc..waży 2800( chyba norma).. ale powiedziałą również że mało wód płodowych(ale że spoko)..ale jak czytałam raporcik jej tam pisało "małowodzie" w lewym kwadrancie,w prawym norma..?? no i że łożysko już stare III stopień oznakami zwapnienia. :-[ :-[.. i powiedziała że z takim łożyskiem to już do 2 tygodni rodzić..I tak przez 30 minut była milutka..tu nosek,tu nóżka..będzie drobniutka bo brzuszek,tu serduszko...i mówiła do mnie jakby nic się nie stało.Ale te wszystkie opisy typu"małowodzie","zwapnienia"....jezu...w środę będe u GINA( na zastępstwo przychodzi jakaś nowa-mój na Urlopie)..to może ona ,aby dmuchać na gorące wyśle mnie do szpitala... :-[.. Muszę poczytać..ale mam stresa lekkiego...Jesli tam w brzuszku już środowisko nie najlepsze,to może lepiej urodzić..wywołać... :-[ :-[
 
Frutisku, nie denerwuj się. Wydaje mi się, że na tym etapie ciąży, dojrzałe łożysko to już norma. Mogłaby ewentualnie martwić mała ilość wód płodowych, ale skoro lekarze twierdzą, że wszystko w porządku to nie ma co panikować.
 
reklama
Frutisku spokojnie nie dorabiaj sobie scenariuszy ,pojdziesz do lekarza to ci wszystko wyjasni..co do tych wymiarow to moja HANKA tak samo jakas nierówna wymiarowo do tego jeszcze malutka....bo tydzien temu wazyła tylko 2300 ..a co do łożyska to moje było na poziomie 2 wiec jeszcze ponoc mam czas....dzis wieczorem ide do innego lekarza zobaczymy co on powie... pozdrawiam i zycze miłego dnia! ;D
 
Do góry