reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg chłopak czy dziewczynka

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2017
Postów
2
Witam w 19 tygodniu ciąży dowiedziałam się ze będę miała dziewczynkę w 20 tyg okazało się jednak , że to chłopak. Sama już nie wiem bo na jednym usg widać na pewno dziewuche a na drugim chłopca. Może to pempowina ?? Może ktoś mi pomoże rozwiązać ta zagadkę
 

Załączniki

  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 39 904
  • 4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    4A8F5FF1-76CA-4DE0-AC12-5EDF08E820F2.jpg
    596,4 KB · Wyświetleń: 22 309
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny proszę was o ocenę zdjęcia usg... Miesiąc temu zapowiedzieli mi syna a 4 grudnia na połówkowym ze córka... Trochę mam mętlik w głowie 😞
Dziewczyny, czy to chłopak?;) lekarz powiedział ze obstawia chłopca, chociaż nie w 100%, bo nie widzieliśmy jajeczek, no i może to być pępowina....co sądzicie?;)
A który to tc?
Bo do 20 tc to takie wróżenie, naprawdę genitalia są u dzieci wtedy bardzo podobne i jest wysokie ryzyko błędu.

Uwielbiam te zdjęcia usg:)
 
reklama
Zania mozna juz wczesniej dojrzec plec ale dziecko musi sie dobrze ustawic do zdjecia.
Katstr ja na podstawie tego zdjecie nie jestem wstanie stwierdzic czy to chlopak
Tak ale jest wysokie ryzyko błędu. Bynajmniej tak mi mówił lekarz że dziecko najlepiej gdy ma nie mniej niż 300gram wtedy można już interpretować bezpieczniej ta płeć z usg. Nie mówię, że nie jest to możliwe ale po prostu po co się nastawić za szybko tak to jest zgadywanka może się udać trafić ale nie koniecznie. I nie chodzi o ustawianie sie dziecka w brzuchu tylko dlatego że genitalia jak już wcześniej wspomniałam na pewnym etapie sa bardzo do siebie podobne.
 
Zani nie bede sie klocic bo widze ze masz mala wiedze na ten temat a ja juz troche w tym "siedze".
Np potty shot dziewczece diametralnie rozni sie od chlopiecego i to juz w 13-14 tc;-) jest tez nub theory i jezeli lekarz ma dobry sprzet i wiedze to w 12tc na 80% jest w stanie okreslic plec..i nie nie sa to zgadywanki...a nie pewnosc i tak bedzie zawsze na 100% nikt plci nie okresli w zadnym tygodniu.
 
Nie zamierzam się z Tobą sprzeczac- tak jak wyżej napisałam to nie mój wymysł tylko słowa lekarza, dosłownie. Nie zamierzam podważać jego zdania bo jak wspominałaś mam mała wiedzę na ten temat. Być może w tym "siedzisz" i masz kompetencje by to robić. Mnie się jednak nie zdarzyło u żadnego lekarza w 12-14tc żeby chciał któryś "strzelać" raczej do tego 20tc unikali określania płci. Ale jak komuś zależy to przecież może zrobić badanie z krwi gdzie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka-podobno jest taka możliwość.

Nie wiedziałam, że tutaj trzeba mieć jakąś określoną wiedzę specjalistyczną by się udzielać :) chciałam jedynie doradzić cierpliwość bo myślę, że za miesiąc tak czy siak się wyjaśni. Pewności nie mamy na 100% dopóki dopóty dziecko się nie urodzi.
Zani nie bede sie klocic bo widze ze masz mala wiedze na ten temat a ja juz troche w tym "siedze".
Np potty shot dziewczece diametralnie rozni sie od chlopiecego i to juz w 13-14 tc;-) jest tez nub theory i jezeli lekarz ma dobry sprzet i wiedze to w 12tc na 80% jest w stanie okreslic plec..i nie nie sa to zgadywanki...a nie pewnosc i tak bedzie zawsze na 100% nikt plci nie okresli w zadnym tygodniu.
 
reklama
Zani nie bede sie klocic bo widze ze masz mala wiedze na ten temat a ja juz troche w tym "siedze".
Np potty shot dziewczece diametralnie rozni sie od chlopiecego i to juz w 13-14 tc;-) jest tez nub theory i jezeli lekarz ma dobry sprzet i wiedze to w 12tc na 80% jest w stanie okreslic plec..i nie nie sa to zgadywanki...a nie pewnosc i tak bedzie zawsze na 100% nikt plci nie okresli w zadnym tygodniu.

A tutaj widać wyrostek?;)wybacz jakość, ale zdj z filmiku robione :)
 

Załączniki

  • 5DE0878D-0981-45E8-8B4B-9191C46308D5.png
    5DE0878D-0981-45E8-8B4B-9191C46308D5.png
    262,6 KB · Wyświetleń: 336
  • 0BC1BAC8-9299-4740-9721-858FE5868148.png
    0BC1BAC8-9299-4740-9721-858FE5868148.png
    167,9 KB · Wyświetleń: 328
Do góry