reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uroda -nasza waga, wymiary, kosmetyki, powrót do formy

Dziewczyny to jak Wy sobie te miesiące liczycie? Ja mam termin na 19 lutego i dopiero 5m.c mi się zaczął. Aga pisze, że 6,5m.c a jest trochę ponad 2tyg różnicy, a Emkamek 6m.c a jest tydz. różnicy. Nie ma u mnie możliwości żebym była w 6m.c bo jestem po ślubie dopiero 5 miesięcy i 11dni :)
Ja już jestem okrąglutka i mam 8kg na plusie, a tu jeszcze 4 miesiące :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ulagor... ja licze tak..termin mam na 7 lutego wiec np. 7 pazdziernika rozpoczelam 6 miesiac. Ty masz termin na 19 luty wiec 19 pazdziernika zaczelas 6 miesiac..tak jest mi najprosciej liczyc a i ludzie wiedza o co chodzi:tak:
 
yawla a ja myślę, że to liczenie jest do bani, bo 6 miesiąc jest od 23 tygodnia, mam termin na 9 lutego, a 23 tydzień zaczynałam 17 października.
 
Larkaa ale tak jest mi wygodnie bo inaczej sie pogubie i bede musiala sprawdzac w ksiazce kiedy zaczyna sie kolejny miesiac;-)
Z drugiej strony patrze na nasze suwaczki i terminy Ty - 23t5d - termin 9 luty, ja 24t4d - termin 7 luty :-D

Hmmm...mi sie wydaje, ze 23 tydzien zaczelas 10 pazdzienika, teraz jestes w 24 (ten zaczelas 17tego)
 
Ostatnia edycja:
Faktycznie zaczął się 6m.c, więc można mówic, że to już 6. W sumie to dobrze, bo wszyscy mówią, że mam duży brzuszek jak na 5m.c. :)
 
yawla ma dobry sposób na liczenie miesięcy chyba najłatwiejszy. Też tak jakoś to liczę. Na początku jak mnie pytał ktoś o miesiąc nie miałam zielonego pojęcia, który i czy to początek czy koniec miesiąca. Na tym forum gdzieś jest jak liczyć ale nie pamiętam gdzie. Wymienionych jest tam kilka metod.
 
rzeczywiście sposób yawly jest ok, bo jak ktos pyta który miesiąc to najłatwiej było mi odpowiadać w tygodniach, a dla ludzi to nic nie mówiące, ciąża trwa 40 tyg czyli wg 4 tyg. na miesiąc jest ich 10 a wszyscy twierdzą że kobieta 9 miesięcy chodzi w ciąży...dla niektórych zakręcone ale my mamusie wiemy o co chodzi
 
wczoraj miałam wizytę i troszkę doszło bo mam już razem 3 kg na plusie, ale na szczęście brzuszek i macica pięknie rosną więc jest ok.
 
reklama
Jak obliczyć w którym tygodniu ciąży jesteś? To dziwne, że na każdej stronie pokazują inny tc, ale skoro korzystamy z forum na tej stronie to ja używam kalendarza ze strony głównej Ciąża i macierzyństwo - Matka wszystkich stron o ciąży.Babyboom.pl
A co do miesiąca ciąży to jest jeszcze bardziej skomplikowane. Dziewczyny już zrobiły ładne zestawienie https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-liczyc-miesiace-ciazy-4402/
a jeśli chodzi o mnie, to liczę sobie 40 tygodni ciąży podzielić na 9 miesięcy i wychodzi średnio że jeden miesiąc trwa 4 tygodnie i 4 dni. Ostatnio jak byłam u gina miałam niezły ubaw, bo przeszłam dyskusję z mężem, w którym miesiącu jestem. Ja twierdziłam, że w 6 a mój mąż uparcie twierdził, że w 5. Zapytałam przy nim mojego gina, który miesiąc mi odpowiada a gin - że 7 :-D:-D:-D bo on liczy miesiące księżycowe czyli miesiąc ma 28 dni (tak jak cykl kobiety) więc cała ciąża trwa 10 miesięcy.
Ale jak ktoś mnie pyta o miesiąc to i tak stosuję moje własne obliczenia czyli że jeden miesiąc ma 4 tygodnie i 4 dni.
 
Do góry