reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa zlecenie a zasiłek macierzyński

Dołączył(a)
12 Czerwiec 2024
Postów
2
Pytanie do mam które były na umowie zlecenie i opłacały dobrowolne składki zdrowotne. Czy po porodzie dostawałyście zasiłek macierzyński oraz rodzicielski zawsze co miesiąc konkretnego dnia wybranego przez ZUS?
 
reklama
Żeby dostać zasiłek należy opłacać dobrowolnie składkę chorobową.

I jeszcze dodam, że jeśli chcesz pobierać zasiłek z umowy zlecenia, to w momencie porodu musisz mieć aktywną umowę, tj. musisz być przez zleceniodawcę zgłoszona do ubezpieczeń.
 
Żeby dostać zasiłek należy opłacać dobrowolnie składkę chorobową.

I jeszcze dodam, że jeśli chcesz pobierać zasiłek z umowy zlecenia, to w momencie porodu musisz mieć aktywną umowę, tj. musisz być przez zleceniodawcę zgłoszona do ubezpieczeń.
Tak wiem pytanie brzmi jednak czy jeśli to wszystko mam to czy Zus wypłaca zasilek zawsze tego samego dnia miesiąca?
 
Nie wypłaca zawsze tego samego dnia miesiąca.
I nie ma znaczenia czy to jest zasiłek z umowy zlecenia czy z umowy o pracę.
 
Ja dzwoniłam do mopru to podobno jak się pobiera macierzynski to rodzicielski się już nie należy chyba że by wynosił mniej niż 1000 zł to wtedy dokładają do pełnego tysiąca a tak to nie
 
Ja dzwoniłam do mopru to podobno jak się pobiera macierzynski to rodzicielski się już nie należy chyba że by wynosił mniej niż 1000 zł to wtedy dokładają do pełnego tysiąca a tak to nie

Generalnie jak się nie pracuje to się nie należy URLOP. Można co najwyżej mieć zasiłek macierzyński przez 12 miesięcy 😉

A jego wysokość jest zależna od różnych czynników.
 
reklama
Do góry