reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia wrodzona

Ada199079

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Maj 2022
Postów
226
Cześć, dzisiaj dostałam wyniki badań genetycznych. Wyszła trombofilia wrodzona. Jak przebiega ciąża przy trombofilii? Na co uważać?
 

Załączniki

  • bbcf49be-c536-4bdf-970e-8d9b29bf2bab.jpg
    bbcf49be-c536-4bdf-970e-8d9b29bf2bab.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 717
reklama
Cześć, dzisiaj dostałam wyniki badań genetycznych. Wyszła trombofilia wrodzona. Jak przebiega ciąża przy trombofilii? Na co uważać?
Ja mam PAI1 i MTHFR ten pierwszy i powiem tak, pierwsza ciąża bez problemu zajście i utrzymanie( zero leków, wtedy nie wiedziałam o trombofilii), później dwa poronienia i teraz 4 ciąża od początku ( od 2 kresek) zastrzyki w brzuch z heparyny, acard, magnez, luteina do 13 tc, kwas foliowy 5mg. Aktualnie 22tc i wszystko ok
 
Nie zdziw się jak genetyk albo hematolog powie Ci, że wcale nie masz trombofilii wrodzonej.
 
Cześć, dzisiaj dostałam wyniki badań genetycznych. Wyszła trombofilia wrodzona. Jak przebiega ciąża przy trombofilii? Na co uważać?
Takie wyniki nie oznaczają trombofili, masz po prostu mutacje na genach, które mogą spowodować trombofilie. Możesz być zdrowa jak ryba i donosić ciążę bez problemu, masa dziewczyn tak ma i nawet nie wiedza, bo nie robiły badań. Powinnaś zbadać profil krzepliwosci krwi m. in białko C i białko S, one powiedzą jak realnie krzepnie Twoja krew.
 
reklama
Takie wyniki nie oznaczają trombofili, masz po prostu mutacje na genach, które mogą spowodować trombofilie. Możesz być zdrowa jak ryba i donosić ciążę bez problemu, masa dziewczyn tak ma i nawet nie wiedza, bo nie robiły badań. Powinnaś zbadać profil krzepliwosci krwi m. in białko C i białko S, one powiedzą jak realnie krzepnie Twoja krew.
gadzam sie tez robilam mi sie akurat potwierdzilo .
 
Do góry