reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia -interpretacja

reklama
@asiakyupl Ja mam tą samą mutacje w homozygocie i za sobą donoszona ciążę więc to na pewno nic nie przekreśla, lepiej zrobić badania i dobrze dobrać suplementację. Ja bym polecila jeszcze zbadać czynnki krzepnięcia.
 
Hej dziewczyny mam pytanie bo 8 marca zatrzymała mi się ciąża na 5 tygodniu i zrobiłam badania na trombofilie I wyszły mi 2 mutacje jedna taka że witaminy metylowane a druga taka że jak zajde w ciąży to chyba będę musiała brać dodatkowo heparyne , od wczoraj jestem stymulowana I biorę juz acard i 5 kwietnia jadę do kliniki , chociaż lekarz twierdzi że ja bym niemusiala brać tej heparyny co wy o tym sądzicie wyniki wstawiam.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230317_115605_Drive.jpg
    Screenshot_20230317_115605_Drive.jpg
    164,8 KB · Wyświetleń: 32
Hej dziewczyny mam pytanie bo 8 marca zatrzymała mi się ciąża na 5 tygodniu i zrobiłam badania na trombofilie I wyszły mi 2 mutacje jedna taka że witaminy metylowane a druga taka że jak zajde w ciąży to chyba będę musiała brać dodatkowo heparyne , od wczoraj jestem stymulowana I biorę juz acard i 5 kwietnia jadę do kliniki , chociaż lekarz twierdzi że ja bym niemusiala brać tej heparyny co wy o tym sądzicie wyniki wstawiam.

Generalnie masz wariant mutacji który ma mnóstwo kobiet. Część donosi ciążę bez niczego, część na acardzie a jeszcze inne jak ja na przykład muszą mieć i acard i heparyne i to heparyne w większych dawkach bo inaczej tracę wszystkie ciąże.
Natomiast co do zasady sama ta mutacja nie jest wskazaniem do heparyny
 
Generalnie masz wariant mutacji który ma mnóstwo kobiet. Część donosi ciążę bez niczego, część na acardzie a jeszcze inne jak ja na przykład muszą mieć i acard i heparyne i to heparyne w większych dawkach bo inaczej tracę wszystkie ciąże.
Natomiast co do zasady sama ta mutacja nie jest wskazaniem do heparyny
Zaszłam w ciążę prawie po 12 latach i przy pomocy acardu ale szybko ja straciłam i niewiem czy ryzykować 2 raz z samym acardem czy poprostu odrazu zabezpieczyć się heparyna.
 
Zaszłam w ciążę prawie po 12 latach i przy pomocy acardu ale szybko ja straciłam i niewiem czy ryzykować 2 raz z samym acardem czy poprostu odrazu zabezpieczyć się heparyna.

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować z heparyna, ja po drugim poronieniu powiedziałam, że chce heparyne, a po czwartym ustaliłam z lekarką większą dawkę i póki co odpukać doszłam najdalej że wszystkich ciąż
 
reklama
Do góry