reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia - polecany lekarz Warszawa

Ann2907

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2022
Postów
163
Hej 🌸 zrobiłam badania na trombofilię, czy mógłby mi ktoś zinterpretować wynik? Czy on oznacza trombofilie wrodzoną? I czy znacie może jakiegoś polecanego lekarza z Warszawy do którego mogę się udać z tym wynikiem?

Z góry dziękuję za odpowiedź 💕
 

Załączniki

  • IMG_6185.jpeg
    IMG_6185.jpeg
    232,2 KB · Wyświetleń: 334
reklama
Mam też nieprawidłowe mthfr i pai, tylko pai w homozygocie.
Polecam Dr Marcin Wrona (klinika Misja Ona lub szpital Karowa). Mi przy takich wynikach, po roku starań, dwóch poronieniach i po pierwszych dwóch wizytach u pana dr udało się zajść w ciążę. Obstawił mnie lekami przed i na czas ciąży. Nie wiem czy to przypadek, ale mimo wszystko warto spróbować dostać się do niego chociaz wiem że łatwo nie jest , terminami. Powodzenia!
 
Te mutacje ma wiele osób. W tym momencie nie są nawet wskazaniem do zażywania heparyny. To, co warto zrobić, to postawić na metylowane formy kwasu foliowego.
 
Ja z tymi mutacjami chodzę do prof Małgorzaty Jerzak - Unicare Wilanów. Przy pierwszym poronieniu nie wiedziałam o mutacjach, gdy zrobiłam badania byłam przed drugą ciążą, przy zastosowanych lekach wszystko jest w porządku :)
 
Dzięki heparynie czy może dlatego, że np. był to zdrowy zarodek? Skąd pewność, że to właśnie heparyna pomogła?
bylam u kilku lekarzy. Kazdy powiedzial, ze w moim przypadku konieczna jest heparyna zeby podczas zagniezdzania nie utworzyl sie mikro zakrzep, ktory spowoduje poronienie :)
 
bylam u kilku lekarzy. Kazdy powiedzial, ze w moim przypadku konieczna jest heparyna zeby podczas zagniezdzania nie utworzyl sie mikro zakrzep, ktory spowoduje poronienie :)
W porządku. Tylko jeżeli kilku lekarzy dało taką diagnozę, to najprawdopodobniej w badaniach albo w Twojej historii musiało wyjść coś jeszcze, co skłoniło do podania heparyny. Wg. najnowszych badań same mutacje nie są wskazaniem do jej podania.
 
Ja nie wiem czy to przypadek, czy zasługa heparyny. Ale po dwóch a w zasadzie 3 poronieniach udało się donosić ciążę. Mimo to kilku lekarzy spotkanych podczas ciazy miało wątpliwości co do powinności jej przyjmowania.
Nie mniej jednak heparyna raczej nie może zaszkodzić, a przy staraniach wiele osób w takich sytuacjach łapie się wszystkiego żeby tylko zajsc i donosić zdrowa ciążę.
 
reklama
Ja nie wiem czy to przypadek, czy zasługa heparyny. Ale po dwóch a w zasadzie 3 poronieniach udało się donosić ciążę. Mimo to kilku lekarzy spotkanych podczas ciazy miało wątpliwości co do powinności jej przyjmowania.
Nie mniej jednak heparyna raczej nie może zaszkodzić, a przy staraniach wiele osób w takich sytuacjach łapie się wszystkiego żeby tylko zajsc i donosić zdrowa ciążę.
Dokładnie, wiele osób łapie się wszystkiego...
Zapytałam wcześniej o potwierdzenie działania, bo sama jestem po poronieniach i w związku z heparyną przeżyłam gehennę w 1 trymestrze ciąży, w której aktualnie jestem. Wszyscy naokoło brali heparynę, po złych doświadczeniach tym bardziej, a mój ginekolog był jej przeciwnikiem w przypadku mutacji. Potem spotkałam się z podobnymi opiniami, ale w tamtym czasie strasznie bałam się mu zaufać. Doskonale rozumiem, jeśli ktoś ma rozterki.
 
Do góry