reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Trojaczki

Papajka no właśnie skąd ty jesteś, bo może i ja mogłabym jakoś pomóc. Fakt sytucję masz nie łatwą ale wierzę że sobie poradzisz. Teraz nie możesz się zamartwiać, bo to nie jest najlepszy czas na zmartwienia. Ja mam dużo rzeczy z "ciucholandów". Upiorę wyprasuję i małej nic nie jest a łaszki są naprawdę fajne. Wszystkie swoje dzieci (3) wychowałam w tetrówkach to zawsze taniej niż w pampersach tyle że przy trójce dzieci naraz to może brakować czasu na prasowanie - ja prasowałam do ukończenia 3m-ca.

Bunia a tobie życzę powodzenia i doczekania dzidziusia. Wierzę że wszystko będzie dobrze i trzymam kciuki.

Ja nie mam bliźniąt-pomyślicie że łatwo się mądrzyć jak się rodzi po 1 dziecku. Mi czasem i z tym jednym było ciężko, ale teraz mam już trójkę dzieci i chętnie służe pomocą.
 
reklama
Agapa, wbrew pozorom tetra wychodzi drożej niż pampersy, szczególnie przy większej ilości dzieci to widać ;) A co do mądrzenia się, to się mądrz. Każda z nas ma różne doświadczenia i należy się nimi dzielić.
 
Agapa, wbrew pozorom tetra wychodzi drożej niż pampersy, szczególnie przy większej ilości dzieci to widać ;) A co do mądrzenia się, to się mądrz. Każda z nas ma różne doświadczenia i należy się nimi dzielić.
Ja sobie to przeliczałam i nie zgadzam się z tobą że wychodzi drożej no ale po to mamy to forum żeby się dzielić spostrzeżeniami, doświadczeniem, informacjami - jednym słowem pomagać sobie:) A każda niech robi to co uważa za słuszne i najlepsze dla swoich dzieci bo w sumie o to chodzi żeby nasze skarby miały jak najlepiej.
 
Może i wychodzi taniej, bo to jednorazowy zakup, ale pewnie nie liczysz swojej pracy, prądu, wody, proszku do prania. Zresztą uwierz, przy bliźniętach a tym bardziej przy trojaczkach tetra się nie sprawdzi. No chyba że ma się kogoś do pomocy, ale z tego co pisze papajka ona nie ma....

No właśnie co u Ciebie papajka? Jak samopoczucie?
 
Agapa, też liczyłam. Dorzuciłam do kosztu samych pieluch tetrowych: prąd, proszek, wodę i czas prasowania, ale nawet bez tego czasu wychodziło drożej. Oczywiście nie porównywałam do ceny normalnej pampersów, tylko do cen promocyjnych, bo rzadko która mama kupuje po normalnej cenie (chyba tylko jak ją przypili;). Podobnie sprawa się ma z tymi ekopieluchami (kieszonki czy jakoś tak). Wychodzą taniej ale tylko w momencie, gdy masz dzieci po sobie. Czyli rodzeństwo donasza. W momencie, gdy masz bliźniaki bądź trojaczki, to wychodzi o jakieś 2 razy drożej.

Papajka, jak się czujesz?
 
Liczyłam wszystko. Dobra, każda z nas ma jakąś rację. Przecież nie będziemy się tu kłócić o głupie pieluchy:-DTo zależy do jakich pieluch porównujemy czy do pampersów czy do jakiś z tesco czy biedronki. To samo z proszkiem tu też ceny są b. różne a ja mam koleżankę która 4 lata temu kupowała płatki mydlane:szok:. Co do prądu to ja mam np. tańszą taryfę w nocy i 2 godz. w dzień.

No ale dobrze że każda z nas ma jakieś doświadczenie i może się nim podzielić, bo dzięki temu mamy które dopiero się uczą mają z czego czerpać i to jest najważniejsze.
Pozdrawiam was wszystkie.

Papajka odezwij się.
 
oj, zniknęła nam założycielka wątku :eek: mam nadzieję, że wszystko wporządku i ta cisza tylko z powodu braku czasu :baffled:

papajka odezwij się- zamarwiamy się tu o Ciebie :tak::tak::shocked2::shocked2:
 
Papajka, wielkie gratulacje :) Teraz jesteś wystraszona, ale pierwszy szok minie, a może juz minął, oswoisz się z ta myślą i na pewno wszystko sie dobrze ułoży. Teraz najważniejsze to żebyś o siebie dbała. Sama jestem mama trojaczków i uwierz mi, nie taki diabeł straszny... ;) Jem, śpię, nie jestem cieniem, nie chodze do psychiatry, dzieicaki za chwilę skończą rok i wszyscy żyjemy ;) Będzie dobrze, nie martw się :) I zapraszam na forum trojaczkowe, poczytasz jak to jest być mamą trojaczków i rozwiejesz wiele wątpliwości, uspokoisz się :) Link do forum: Trojaczkowe forum :: Strona Główna

Pozdrawiam
 
reklama
ja rowniez gratuluje :-)
nie bede sie wymadrzac bo nic juz madrzejszego niz dziewczyny napisaly nie wymysle
ja rowniez wkrotce zostane blizniacza mama , a mam juz 3 dzieci - 15,14 i 3 lata , wiec bedzie ich razem 5 !!!
jak sie dowiedzialam o ciazy to sie zalamalam a w totalny dol wpadlam jak sie okazalo ze beda blizniaki .
Teraz sie ciesze , a nawet sobie mysle ze szkoda ze nie trojaczki beda ;-) Po mlodszym dziecku mam lozeczko i wanienke , przy reszcie wyposazenia pomoga mi przyjaciele bo mam wspanialych .
Smutna jest Twoja historia rodzinna , ale napewno przyjaciol jakis macie ktorzy ile beda mogli pomoga .
Ja wierze ze jak minie pierwszy szok to bedziesz sie cieszyc i niecierpliwie wyczekiwac maluszkow .
Zycze Ci duzo zdrowka i pamietaj , teraz musisz zwolnic tempo zycia i sie duzo oszczedzac , no i z wielka radoscia zaglebic sie w przygotowania do wielkiego wydarzenia .
 
Do góry