reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

A ja zawsze zamawiam te najtańsze z allegro i dobrze się wybarwiają.

Żaden test z twojego zdjęcia nie jest pozytywny. Pokaże ci na zdjęciu jak wygląda pozytyw.
Ja przy cyklach 30-32 dniowych owu mam zazwyczaj ok 19-20 dnia cyklu, także wg mnie sikaj dalej😄

I ja uważam, że warto robić dwa razy dziennie, zwłaszcza w czasie jak już wiesz ze owu może nastąpić bo niektóre dziewczyny mają bardzo, krótki peak hormonu lh i robiąc raz na dobę mogą go nie wyhaczyc. Poza tym jak z rana nie będzie peaku a wieczorem tak to łatwiej będzie wyliczyć 24-36h od peaku bo właśnie wtedy nastąpi owulacja
O kurczę dzięki wielkie za odpowiedz! Twój test faktycznie jest z ciemna krecha! Będę robić dalej testy!
 
reklama
Jest aplikacja która pomaga odczytywać wynik testu chyba premom 😊 albo wrzucaj tutaj zdjęcia to pomożemy 😄
Dzisiejszy test, czyli moja apka pokazuje dobrze (apka pokazuje jutro najbardziej dzień płodny)
 

Załączniki

  • B618C5A8-CA61-4B20-92DF-F2D62A52E60E.jpeg
    B618C5A8-CA61-4B20-92DF-F2D62A52E60E.jpeg
    33,8 KB · Wyświetleń: 118
Pamiętaj, że pozytywny test nie pokazuje owulacji, a informuje, że będzie ona w ciągu 24-72h. Dobrze zatem dołączyć do tego codzienne pomiary temperatury (rano, jeszcze przed wstaniem, pomiar w ustach o tej samej godzinie). Ja wrzucałam sobie zdjęcia testów i temperaturę w aplikacje Premom i powiem ci, że idealnie mi się to sprawdziło, bo temperatura wzrasta zaraz po owulacji. Miałam więc około dwu-trzydniowe okienko między pozytywnym testem owulacyjnym, a wyrzutem temperatury. I ja te apke z całego serca polecam. niestety nie wrzucę ci przykładu jak wygląda u mnie standardowy wykres z tymi dwoma wartościami, bo odkąd zmieniłam funkcje w apce na "ciąża" nie mogę chwilowo wrócić do tych ustawień.
 
Pamiętaj, że pozytywny test nie pokazuje owulacji, a informuje, że będzie ona w ciągu 24-72h. Dobrze zatem dołączyć do tego codzienne pomiary temperatury (rano, jeszcze przed wstaniem, pomiar w ustach o tej samej godzinie). Ja wrzucałam sobie zdjęcia testów i temperaturę w aplikacje Premom i powiem ci, że idealnie mi się to sprawdziło, bo temperatura wzrasta zaraz po owulacji. Miałam więc około dwu-trzydniowe okienko między pozytywnym testem owulacyjnym, a wyrzutem temperatury. I ja te apke z całego serca polecam. niestety nie wrzucę ci przykładu jak wygląda u mnie standardowy wykres z tymi dwoma wartościami, bo odkąd zmieniłam funkcje w apce na "ciąża" nie mogę chwilowo wrócić do tych ustawień.
Dzięki za info :)
 
Hej, to mój pierwszy cykl z testami. Kompletnie nie wiedziałam kiedy spodziewać się owulacji, z cykli 30-32 dniowych ostatni miał 42dni a chcieliśmy rozpocząć starania z mężem w maju .. dwie mocne kreski miałam 15-16 dc , 16 ból jajnika i podbrzusza (było to jakiś czas po stosunku). Kolejne testy robiłam żeby sprawdzić kiedy druga kreska zacznie znikać ale wcale tak się nie dzieje 🤔
 

Załączniki

  • IMG_20220601_172101.jpg
    IMG_20220601_172101.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 160
Hej, to mój pierwszy cykl z testami. Kompletnie nie wiedziałam kiedy spodziewać się owulacji, z cykli 30-32 dniowych ostatni miał 42dni a chcieliśmy rozpocząć starania z mężem w maju .. dwie mocne kreski miałam 15-16 dc , 16 ból jajnika i podbrzusza (było to jakiś czas po stosunku). Kolejne testy robiłam żeby sprawdzić kiedy druga kreska zacznie znikać ale wcale tak się nie dzieje 🤔

A co mówi instrukcja testów owulacyjnych?
 
reklama
A co mówi instrukcja testów owulacyjnych?
Słabsza kreska oznacza niski poziom ale czy przy spadku poziomu po owulacji, może znowu wzrosnąć? Po tygodniu kreski są prawie takie same. Wiem że po pozytywnym wyniku dalej się nie robi, ale na forum widziałam niejeden cykl od a do z testowany..
 
Do góry