reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko

Dołączył(a)
21 Marzec 2019
Postów
4
Witam. Synek ma aktualnie 13 miesięcy i mierzy 76 cm. Martwię się czy to nie za mało... Urodził się w terminie i miał 55 cm. W przeciągu roku urósł 21 cm. Zakładam mu ubrania w rozmiarze 80/ 86. Waga około 11 kg. Synek jako niemowlak bardzo dużo ulewał - przez co do 6 miesiąca życia był bardzo drobny/ szczupły. skończył ulewac około 8 miesiące życia i wtedy dopiero znaczaco przybrał na wadze. Zastanawiam się czy wczesniejsze ulewanie mógo mieć wpływ na spowolnienie jego wzrostu? Dodam ze jestem osoba średniego wzrostu - 164 cm natomiast mąż jest wysoki - 184. Dziadkowie z jednej strony wysocy z drugiej średniego wzrostu. Dodatkowo moj stres pogłębiają komentarze ludzi z otoczenia które sugerują ze synek jest niski jak na swój wiek. Robiliśmy podstawowe badania - krew/mocz i tarczyca - wszystko w normie. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Czy 76 cm w jego wieku to faktycznie mało? Ile cm maja wasze około roczne dzieci? Czy jeśli faktycznej to mało to jest szansa ze nadrobi straty i podgonić rówieśników? Poza wzrostem synek rozwija się fantastycznie od 6 miesiąca raczkujea a chodzi od 11 miesiąca.
 
reklama
reklama
To jest normalny wzrost maluszka mieści się w siatce ;)
Niby tak, ale jak był w 6 centylu to powróciły najgorsze obawy. Jak już ktoś zasieje ziarno niepewności kobiecie w ciąży, to ciężko potem o tym zapomnieć. Dziękuję Ci bardzo za trzeźwy komentarz. Staram się nie fiksować na tym temacie, ale czasem w nocy leżę i martwię się tym.
Ginekolog, który zasiał to ziarno niepewności ma 190cm wzrostu. Umówiłam się z synkiem, że przerośnie doktora i mu nastuka za straszenie mamy :)
 
Prof. Piotr Sieroszewski wykluczył problem robiąc USG. Skrócenie utrzymywało się do końca ciąży na tym samym poziomie.
Syn skończył 19 miesięcy. Waży 10,5 kg, 81 cm wzrostu. W pewnym momencie miał 6 centyl wzrostu, ale nadrobił do 30. Endokrynolog twierdzi, że dziecko jest zdrowe, ale dla świętego spokoju zlecił badania hormonów, jesteśmy w trakcie diagnostyki. Moja mama twierdzi, że w wieku syna wyglądałam dokładnie tak samo. Czekam na wyniki badań.
Tobie życzę wszystkiego dobrego :)
Córka ortopedki, do której chodzi mój syn jest ponad rok od niego starsza a ma wymiary takie jakie on teraz (około 11 kg, nosi ubranka 92), mojej koleżanki siostrzenica nosi rozmiar 98 a ma pięć lat i też wszytko z nią ok :)

Myślę że nie masz się czym martwić :)
 
Nie ma co porównywać dzieci . Jedno wyższe jedno niższe . Jedno urośnie do 13 roku życia jedno wystrzeli od 13 i będzie rosło do 18 roku . Najważniejsze ,że rośnie i mieści się w skali gdyby nie rosło dziecko spadało z siatki wtedy napewno jakieś badania trzeba było by robić .
 
Córka ortopedki, do której chodzi mój syn jest ponad rok od niego starsza a ma wymiary takie jakie on teraz (około 11 kg, nosi ubranka 92), mojej koleżanki siostrzenica nosi rozmiar 98 a ma pięć lat i też wszytko z nią ok :)

Myślę że nie masz się czym martwić :)
Dziękuję :)
Jak już Cię tutaj złapałam, to podpytam - na kiedy masz termin? Trzymam mocno kciuki. Twoje pierwsze dzieciątko było dla mnie wielka radością a informacja o szybkiej kolejnej ciąży jeszcze większą :)
 
Dziękuję :)
Jak już Cię tutaj złapałam, to podpytam - na kiedy masz termin? Trzymam mocno kciuki. Twoje pierwsze dzieciątko było dla mnie wielka radością a informacja o szybkiej kolejnej ciąży jeszcze większą :)
🥹🥹🥹🥹

Na 13 maja według USG (11 maja według OM) więc już całkiem za niedługo Antoni Beniamin będzie z nami :)
 
reklama
Moja córka 12 miesiecy dziś po bilansie okazało się że wazy 9.150 i mierzy 70.cm pani doktor mnie tak nastraszyła ze musimy iść.do endykrologa bo coś jest nie.tak a dodam że.corka urodziła.sie z wagą 1990 i mierzyła 48
Tak się boję.co lekarz powie mi teraz 😪
 
Do góry