reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki xonvea

Cześć !
Ja mam pytanie do dziewczyn, które brały lek xonvea i już urodziły. Pytanie może osobiste ale mam obawy co do brania tego leku. Jak Wasze dzieci ? czy urodziły się zdrowe ?
Znajoma podesłała mi artykuł w którym było opisane, że dziewczyny które brały jakiś tam lek na nudności w ciąży rodziły potem dzieci bez kończyn, oczu, albo jakiś narządów wew. To była sprawa sprzed kilku lat, ale boje się że to ten sam lek pod inną nazwą.... Wizytę u lekarza mam za miesiąc i nie wiem co robić....
Wybrałam jedno opakowanie leku xonvea, kupiłam kolejne i nie wiem czy brać dalej czy nie
 
reklama
Cześć !
Ja mam pytanie do dziewczyn, które brały lek xonvea i już urodziły. Pytanie może osobiste ale mam obawy co do brania tego leku. Jak Wasze dzieci ? czy urodziły się zdrowe ?
Znajoma podesłała mi artykuł w którym było opisane, że dziewczyny które brały jakiś tam lek na nudności w ciąży rodziły potem dzieci bez kończyn, oczu, albo jakiś narządów wew. To była sprawa sprzed kilku lat, ale boje się że to ten sam lek pod inną nazwą.... Wizytę u lekarza mam za miesiąc i nie wiem co robić....
Wybrałam jedno opakowanie leku xonvea, kupiłam kolejne i nie wiem czy brać dalej czy nie
Brałam, mały ma 5 tygodni, 10/10 punktów, zdrowy chłop. Zanim wzięłam ten lek sporo czytałam - i wyczytałam, że ta substancja czynna przez lata podawana była rutynowo wszystkim kobietom w ciąży w USA żeby zmniejszyć nudności (nawet jak nie było wymiotów). Jeśliby faktycznie powodowała wady u dzieci, to nie byłaby podawana przez tyle lat.
 
Brałam, mały ma 5 tygodni, 10/10 punktów, zdrowy chłop. Zanim wzięłam ten lek sporo czytałam - i wyczytałam, że ta substancja czynna przez lata podawana była rutynowo wszystkim kobietom w ciąży w USA żeby zmniejszyć nudności (nawet jak nie było wymiotów). Jeśliby faktycznie powodowała wady u dzieci, to nie byłaby podawana przez tyle lat.
Kiedy i jak udało ci się odstawić ten lek? Jestem w 32tc i nadal biorę jedna tabletkę na noc
 
Cześć !
Ja mam pytanie do dziewczyn, które brały lek xonvea i już urodziły. Pytanie może osobiste ale mam obawy co do brania tego leku. Jak Wasze dzieci ? czy urodziły się zdrowe ?
Znajoma podesłała mi artykuł w którym było opisane, że dziewczyny które brały jakiś tam lek na nudności w ciąży rodziły potem dzieci bez kończyn, oczu, albo jakiś narządów wew. To była sprawa sprzed kilku lat, ale boje się że to ten sam lek pod inną nazwą.... Wizytę u lekarza mam za miesiąc i nie wiem co robić....
Wybrałam jedno opakowanie leku xonvea, kupiłam kolejne i nie wiem czy brać dalej czy nie
Ja brałam, córka urodziła się zdrowa 10/10 :) Obecnie ma 8 miesięcy i rozwija się prawidłowo ;)
 
Brałam Xonvee przez miesiąc (8-12tc)- nie mogę powiedzieć, złego słowa- pozwoliła mi normalnie funkcjonować i chodzić do pracy. Przeraziłam się czytając opinie o odstawieniu i niestety muszę je potwierdzić… juz dwie doby przeszło wymiotuje dosłownie wszystkim- kisielem, herbata, woda, albo przy pustym żołądku żółcią. Modlę się, żeby jutro był jakiś mały przełom, bo jestem wykończona. Gdybym trafiła na te opinie wcześniej to bym nie brała tych tabletek
 
Brałam Xonvee przez miesiąc (8-12tc)- nie mogę powiedzieć, złego słowa- pozwoliła mi normalnie funkcjonować i chodzić do pracy. Przeraziłam się czytając opinie o odstawieniu i niestety muszę je potwierdzić… juz dwie doby przeszło wymiotuje dosłownie wszystkim- kisielem, herbata, woda, albo przy pustym żołądku żółcią. Modlę się, żeby jutro był jakiś mały przełom, bo jestem wykończona. Gdybym trafiła na te opinie wcześniej to bym nie brała tych tabletek
A próbowałaś odstawić stopniowo? Najpierw jedna tabletka dziennie, później np. co drugi dzień? 12 tc to wciąż wcześnie niestety. Ja miałam dolegliwości do 17-18.
 
Ja biorę xonve od 11tc, wcześniej były ze mnie zwłoki na kanapie. Po tabletkach zaczęłam normalnie funkcjonować. U mnie mdłości i wymioty zaczynały się popołudniami i najgorzej było na wieczór/noc. Zaczęłam od 2 tabletek na noc potem dodałam trzecią. Ostatecznie po 2 tyg stosowania zmieniłam dawkę tylko na 2 tabletki rano i dla mnie efekt jest super. Przestałam wymiotować, jem i pije zupełnie normalnie! Mam 19tc+2 i myślę o odstawieniu po nowym roku żeby się źle nie czuć na święta:)
Wrażliwość na zapachy w dużej mierze przeszła, ale jest kilka rzeczy, na które nadal jestem wrażliwa i mimo wszystko mam odruch wymiotny.
 
A czy komuś ten lek nie pomógł? Bo biorę czwarty dzień (maksymalna dawka) i nudności sięgają zenitu. Nie wymiotuję, ale żołądek w gardle bez przerwy, aż boję się coś mówić, żeby nie zwymiotować. Może coś robię nie tak? Help!
 
reklama
A czy komuś ten lek nie pomógł? Bo biorę czwarty dzień (maksymalna dawka) i nudności sięgają zenitu. Nie wymiotuję, ale żołądek w gardle bez przerwy, aż boję się coś mówić, żeby nie zwymiotować. Może coś robię nie tak? Help!
ile tabletek bierzesz? Może trzeba zwiększyć dawkę? Oczywiście pod kontrolą lekarza
 
Do góry