reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Alex i co? przy dwojce nastepnych poloznej juz nie mialas? Mi powiedzieli,ze jak sobie poloznej nie zaklepie to mnie nie wypisza ze szpitala:baffled: moze dlatego,ze nie karmilam piersia i sie bali,ze mi cyce rozsadzi :-D aaa teraz mi sie przypomnialo...ja po porodzie mialam jakas przepukline czy cos ... strasznie brzuch mnie bolal na wysokosci pepka...w szostym miesiacu ciazy mi to wyszlo,taki dzyndzelek,strasznie bolal,bylam z tym u lekarza to powiedzial,ze jak jestem w ciazy to nic z tym zrobic nie moga a po porodzie sie zobaczy. No i polozna wiazala mi brzuch by mi sie to wchlonelo.

Zreszta do pierwszego dziecka to polozna raczej wskazana ;) ja bylam calkiem sama,zadnej babci,cioci albo chociaz przyjaciolki...

Nad zdjeciem pomysle ;-)

edit.
riba to ja juz wiem czemu byla u mnie tylko 3 razy ;) bo ja sama musialam sobie za jej wizyty zaplacic :) zreszta te 3 razy wystarczyly mi calkowicie...nie wiem co ona mialaby robic przy 15 ? ;-) chyba kawke ze mna pic.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Morgen :)


No Jolka ja tez chce Twoje foty :-D zaraz lece patrzec na FB :-D

Co do poloznej to ja tez mialam ja 3 czy 4 razy tylko... 15 to kurde naprawde sporo :szok::szok::-D
Mam dzis termin na ostatnia serie lippomasage...W sumie moglabym wziac wiecej ale teraz czas na sport! pod koniec roku sobie moze znowu zafunduje ;)
Pogoda znow taka do dupy...sily brak na wszystko! Gdzie to slonce? Do cholery!!!:crazy::crazy::-D
 
Ale sie tu gwarno zrobilo ze az milo poczytac :-D
Eliza a w ktorym to szpitalu w Berlinie tyle polskich poloznych pracuje? Bardzo jestem ciekawa.
Jesli nie zalezy Ci na konkretnym dniu to na pewno dostaniecie szybko termin :-)
Co do kosmetykow to wydaje mi sie ze to kwestia gustu i oczywiscie skory dziecka. Pewnych kosmetykow moze po prostu nie tolerowac. U nas na szczescie problemu nie ma wiec wyprobowalam chyba wszystko oliwki, kremy, lotiony ze wszystkich firm oprocz nivea i dla mnie hipp jest na pierwszym miejscu. Jak pisze Pati jest bardzo delikatny i super pachnie. Do penathena jakos nie moglam sie przekonac. Strasznie mi czyms lekarskim pachnie a do tego krem do pupy jest taki twardy ze zrobilabym nim predzej peeling zanim udaloby mi sie nalozyc go dokladnie na skore. Bübchen jest tez fajny. Obecnie uzywam lotionu i krem Wind und Wetter a do pupy kupilam ostatnio w kosmetycznym w PL linomag dla dzieci i uwazam ze jest najlepszy.
Moja polozna przychodzila zarowno przed porodem jak i po porodzie i nie wiem ile razy to bylo ale na pewno wiecej niz 15.Moze dlatego ze ja u niej robilam jeszcze akupunkture na szybsze rozwarcie i w ramach tego przychodzila dodatkowo 4 razy.
na86 jak tam Marcelek sie spisuje?
jolita dawaj fote ale juz! Dobrze alex prawi, chcemy sie dowiedziec jak to wyglada na wodnym lozku :-D
 
Blue kochana w Sankt Gertrauden Krankenhaus :tak: i pielegniarka dala mi namiary bo mowi,ze to sa jej kolezanki a bardzo nas polubila :D no wlasnie nie zalezy nam na konkretnym dniu tylko na tym,zeby zdazyc do maja hahhahah
 
eliza opłata, kurcze cos koło 150euro płacilismy. Niepamietam dokładnie. Placi sie u nich w kasie.
Pani Mariola u doktor Emilii (bo pewnie to ona ci poleciła Sankt Gertrauden) wszystkim polskim pacjentkom poleca ten szpital:-)(chyba jej za to płaca, hehe:rofl2:) mnie tez bardzo namawiała. Ja wybrałam inny szpital, gdzie spotkałam jedna polska połozna i polskiego lekarza i nie załuje. Ja opieke mialam naprawde super. Lekarze na oddziale tez super. Pierwszy raz sie spotkałam z tym ze po porodzie zadzwoniła do mnie lekarka spytac sie czy sie dobrze czuje i czy z moim synem wszystko w porzadku i czy daje sobie rade:-) Normalnie mały szok przezyłam:-D
Ja połoznej nie mam i nie miałam, ale daje rade:-) Spotkałam sie z jedna i chciałam zeby do mnie przychodziła, ale okazalo sie ze drogo mnie to wyniesie bo jestem ubezpieczona prywatnie i moje ubezpieczenie połoznej po porodzie nie obejmuje (madry Polak po szkodzie):-(na szczescie tak naprawde pomoc połoznej nie była mi potrzebna:-D
Blue Marcel jak to dziecko, ma lepsze i gorsze dni:-) na szczescie mama daje rade z małym łobuziakiem;-) noce sa w miare spokojne, budzi sie punktualnie co 3godziny- jakby miał budzik nastawiony:happy: ach no i rosnie jak na drozdzach- pierwsze porzadki w szafie Marcela zrobione:-D
 
Ostatnia edycja:
Nie wiedzialam ze taki fajny szpital jest w okolicy. Musi byc dobrze schowany. na86 tak fajnie mialas w MLK? To super, nie ma nic lepszego niz mile wspomnienia ze szpitala. Jesli nie masz poloznej a potrzebujesz jakis rad lub pomocy to daj znac :-)
Eliza a w ktorym Standesamcie chcecie brac slub?Jasne ze zdazycie jesli Wam na konkretnym terminie nie zalezy :-)
 
Blue my mieszkamy na Steglitzu i nie wiemy wlasnie gdzie tu jest....dopiero w piatek mamy sie spotkac ze znajomym i on nam powie gdzie mamy sie udac jak juz bedziemy mieli papiery
 
reklama
Acha pamietaj ze dokumenty, tzn. zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do zawarcia zwiazku małzenskiego za granica nie moze byc starsze niz 6miesiecy:tak:
 
Do góry