reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Hej Kochane:*
ale mnie tu dawno nie bylo :szok: mam pytanie do mam z Berlina,bo chcemy wziasc tu slub cywilny...ale gdzie mamy sie udac,zeby wogole to zalatwic?a w sierpniu bierzemy koscielny polaczony z chrzcinami ale to juz w PL
 
reklama
Jolka masz juz lozko wodne zamontowane?

Ja :-) :-D
I przyzwyczaic sie kurde nie moge :shocked2: ale lezy sie super a sex uprawia sie jeszcze lepiej :-D a tescie mi gadali,ze na lozku wodnym sie nie da ,oni starej daty,nie umieja :-D

Kurde jajnik mnie dzisiaj tak napierdziela ,ze jeb*e zaraz orelka :crazy: czekam na pierwszy okres po odstawieniu tabl.anty. i doczekac sie nie moge ... :no::szok:
 
riba_1 nie nie mam położnej tutaj i nie wiem jak to zrobić itp.Jestem tu sama nie mam kogo sie poradzic a w dodatku jezyk umiem tak zeby sie dogadac jak trzeba...u lekarza mowi mi zawsze ze ok a jak mam pyt to dzien predzej tłumacze sobie i sie ucze...czasem mam juz dosc.Wiem ze sa tu jakies polozne polki ale to musze umówic sie z kol zeby sie z nia skontaktowała bo ja zna.Czuje sie tu czasem zagubiona:(((

Wirginia a z Bubchen krem do pupy jak dokładnie na nim pisze bo ja patrzyłam i jeden otworzyłam to miał taka konsystencje bardziej lejaca a moja mam jak uzywała z de kremu to był podobny do sudocrem lub z seri panten.

Dzieki za odp:)
 
polcia- w de jak sie jest w ciazy to wybiera sie sobie polozna (hebamme) ona sie toba opiekuje w ciazy i malenstwem po porodzie. przychodzi kilkanascie razy, swietna sprawa. popros ta kolezanke niech ci pomoze poszukac. albo wez ja ze soba do ginka, oni tez maja adresy poloznych. nie wiem jak u was ale w hamburgu trzeba wybrac szpital w ktorym chce sie rodzic i zapisac sie, szpitale organizuja tez raz w miesiacu takie wieczory dla rodzicow informacyjne. tez warto pojsc. a jak twoj m z niemieckim?
duzo jest w niemczech bajerow dla kobiet w ciazy i po porodzie. jak sie zapiszesz na stronie pampersa, bedziesz dostawac bony rabatowe,tak samo w rosmanie z firma babydream. nie wiem jak z kasa u was, ale mozesz pojsc do caritasu, wypelnic papiery i dostaniesz kase na wyprawke. a ty pracujesz? musisz pomyslec o elterngeld, tez trzeba wypelnic papiery i wyslac, 14 mcy po porodzie bedziesz dostawac kase. nawet jak nie pracujesz to dostaniesz najnizsze krajowe- okolo 400. no i kindergeld, miesiecznie 184 euro,
 
polcia- w de jak sie jest w ciazy to wybiera sie sobie polozna (hebamme) ona sie toba opiekuje w ciazy i malenstwem po porodzie. przychodzi kilkanascie razy, swietna sprawa. popros ta kolezanke niech ci pomoze poszukac. albo wez ja ze soba do ginka, oni tez maja adresy poloznych. nie wiem jak u was ale w hamburgu trzeba wybrac szpital w ktorym chce sie rodzic i zapisac sie, szpitale organizuja tez raz w miesiacu takie wieczory dla rodzicow informacyjne. tez warto pojsc. a jak twoj m z niemieckim?
duzo jest w niemczech bajerow dla kobiet w ciazy i po porodzie. jak sie zapiszesz na stronie pampersa, bedziesz dostawac bony rabatowe,tak samo w rosmanie z firma babydream. nie wiem jak z kasa u was, ale mozesz pojsc do caritasu, wypelnic papiery i dostaniesz kase na wyprawke. a ty pracujesz? musisz pomyslec o elterngeld, tez trzeba wypelnic papiery i wyslac, 14 mcy po porodzie bedziesz dostawac kase. nawet jak nie pracujesz to dostaniesz najnizsze krajowe- okolo 400. no i kindergeld, miesiecznie 184 euro,


riba_1 dużo tego:szok:
Co do szpitala to wiem że muszę wybrać....ja od stycznia mam gewerbe ale praktycznie żadnych zarobków bo inaczej sie umawiałam z szefową a inaczej jest.Dziś bede z nią gadać bo mnie już to denerwuje niech sie określi a nie pokazuje humory.
No u nas z kasą cięzko:( Obecnie to masakra bo mielismy problemy z rodzina tutaj i jakos wychodzimy powoli na prosta...a to do caritasu to gdzie muszę się zgłósić....?
No z elterngeld i kindergeld sie troche orientuje bo jak jezdzimy do meża ksiegowej sa tam super ludzie i pomagaja jeden pan mówił ze po porodzie mamy szybko przyjechac i beda załatwiac bo zawsze jakas kasa bedzie...
A na te srony sie dziś zarejestruje a co zawsze jakiś bon sie przyda:)))
Dzięki wielkie....

Dochodze do wniosku ze wiem tyle co nic:-:)szok::no:
I co ja tu robie w de...hmmm:baffled:
 
Ja jak bylam w ciazy to nie mialam poloznej :baffled: tylko lekarza ginekloga prowadzacego ciaze...dopiero po porodzie w szpitalu,dali mi liste i kazali poloznej szukac...mialam farta.bo w szpitalu w ktorym rodzilam pracowala polska polozna,miala akurat zmiane gdy urodzilam.
I pozniej przyjezdzala do mnie do domu ale nie kilkanascie tylko kilka razy (chyba 3-4 razy byla).Ale mialam z nia kontakt telefoniczny i przez internet jeszcze przez pol roku.Zawsze moglam sie jej poradzic :-)

Mysle polcia ze polskiej poloznej powinas szukac jezeli chcesz miec taka przy porodzie...ale ja przed porodem nie szukalam,tyle by przec to umialam sie dogadac ;-)
 
hehehe a ja nawet nie wiem jak po niemiecku przeć hehehehe:-D:-D:-D

Tu sa 2 szpitale w jednym 3 polozne polki ale w drugim specjaly oddział dla dzieciaczków jakby cos sie działo....i ciezki wybór przedemną;/
 
Polcia ja Ci polecam kosmetyki HIPP-dla mnie super...testy zreszta tez maja Sehr Gut :) pieknie pachna,sa delikatne...sama uzywalam do intymnej,do zmywania makijazu,balsam do ciala :) Bübchena jakos nie lubie...smierdzi mi to troche :-D

Ja jak Jolka tez polozna dopiero mialam po porodzie...Tez mi sie polka trafila w szpitalu i zostala mpja Hebamme :)
 
reklama
Do góry