reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Eliza odpowiem na twoje pytanie odnosnie cywilnego- sama niedawno to przerabiałam:-) musisz przetłumaczyc na jezyk niemiecki:
  • akt zupełny urodzenia
  • dowód osobisty (jesli masz paszport to nie trzeba)
zacznij od tego. Potem musisz zrobic termin w Standesamt- najlepiej w twoim Bezirk- jest tansza opłata za slub:-) tam składasz papiery, robisz opłate, ustalacie termin i tyle. Potem tylko ok 30min formalnosci i jestes juz stanu zameznego:-D jakbys miała jeszcze jakies pyt to pisz:-)
 
reklama
acha zapomniałam z urzedu stanu cywilnego w polsce (tam gdzie jestes zameldowana) musisz wyciagnac zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do zawarcia zwiazku małzenskiego zagranica- i ten papier tez musisz przetłumaczyc na jezyk niemiecki:-)
 
na termin, to zalezy. My czekalismy chyba ok miesiaca ale tylko dlatego ze chcielismy brac slub w weekend ewentualnie w piatek. A takto jak termin jest wam obojetny to powinno szybciej isc:-)
 
No na tym wykazie jest polka którą zna moja koleżanka....muszę się z nią umówić i zapytać czy dało by rade aby była ze mna przy porodzie ale w tym drugm szpitalu...musze sie wziąść za to:)
 
polcia-nie wszystkie polozne chca byc przy porodzie i nie wszystkie szpitale pozwalaja aby byla polozna z zewnatrz. wiele z nich ma tyle kobiet ze w ogole nie pracuja w szpitalu tylko jako te opiekujace sie (tak jak moja) i dlatego ja juz w 3 mcu ciazy dzwonilam do niej bo wiedzialam ze jest rozchwytywana, poza tym chcialam abysmy sie poznaly juz przed porodem, byla u mnie chyba 3 razy. pogadalysmy sobie, troche mi poopowiadala, odpowiedziala na wiele pytan itp. co do przychodzenia po porodzie to kasa chorych oplaca okolo 10 wizyt od 10 dnia wyjscia ze szpitala, a ze ja bylam juz 5go wiec byla 15 razy. opiekuje sie rowniez toba, patrzy czy wszystko dobrze sie goi itp. kasa oplaca tez jedna wizyte po 4 mcu, jest to tzw wizyta uczaca jak i kiedy wprowadzac pokarmy stale dziecku. co do caritasu, musisz wejsc na ich strone i poszukac gdzie maja siedzibe w poblizu waszego miejsca zamieszkania :)
 
reklama
huhu babincu,

jola - wrzucaj foto w wasserbecie na fb:tak:

co do kosmetykow uzalezniona jestem od penatenu...hipp i veleda tez sa cacusne,a do bübchena nie mam przekonania...na temat innych nie mam pojecia:biggrin2:

co do poloznej,to byla u nas jak urodzilam oskara (1994r.) i jakos zniechecilam sie to tego typu akcji,albo ja bylam wtedy "glupiomadra" albo ona przemadzala...:szok:

co do gratisow-na kazdym prawie babyportalu cos jest,nie tylko penaten i rossmann...zerknij:dm,alete,hipp etc...

ok...........a teraz uciekam sie relaxowac i czekam na zdjecie "jola w akcji"!:-D

buziaki
 
Do góry