reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

hej!! też jestem z pabianic i mam ten sam problem wyboru szpitala!! termin mam na 3 lipca:) to co moge przekazac to na pewno nie łask!!! dwie moje znajome tam rodziły i z ich i innych opinii wiem, ze na pewno nie urodzisz tam ''PO LUDZKU'' a jesli chodzi o doktor kubasiewicz to nie jest ona zbyt sympatyczną i delikatną osobą ale za to dobrym lekarzem!! pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich:)

Leczę się w Medicoverze u dr Stefanowicz
Mam termin na 17 lipca i skierowanie od neurologa na CC. Chcę rodzić w Madurowiczu. Nie mam lekarza w tym szpitau. W związku z tym mam kilka pytań.
Czy powinnam zgłosić się trochę wcześniej z tym skierowaniem do szpitala?
Czy może od razu mogę iść w terminie porodu?
A może czekać najlepiej na rozpoczęcie akcji porodowej? I dopiero wtedy udać się do szpitala....?;)
Skierowanie na CC dostałam ponieważ dostaję migren z aurą (zanik wzroku, drętwienie twarzy, rąk, problem z wypowiadaniem zdań). Ginekolog z neurologiem doszli do wniosku że pod wpływem stresu i dużego wysiłku fizycznego mogę dostać napadu migreny i mogą być problemy żeby się ze mną porozumieć w trakcie porodu.
Boję się tego cięcia okropnie, wolałabym rodzić naturalnie. Ale nie chcę podważać opinii lekarza. Najważniejsza jest dzidzia i żeby jej się nic nie stało.
Dostając to skierowanie na CC równocześnie zostałam uprzedzona że każdy szpital może to podważyć i przeprowadzić rozpoznanie na swoją rękę. I to jest najgorsze bo przede mną wielka niewiadoma...:(
Na początku chciałam rodzić w CZMP lecz od dr Stefanowicz dowiedziałam się że tam na pewno podważą to skierowanie. Więc zdecydowałam się na Madurowicza. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
 
Sylwio, nie wiem, jak kwestia podważania decyzji neurologa, czy będą to sprawdzać czy nie(a czy ginekolog może to niby zrobić??:eek:). Jednak,gdy masz skierowanie na cc nie czekaj na bóle-to byłoby niepotrzebne cierpienie-skoro i tak mają Cię ciąć.Spytaj się swojego gina, kiedy powinnaś się zgłosić-na pewno wypisze Ci skierowanie do szpitala. Pewnie w szpitalu najpierw Cie bedą badać przez kilka dni, żeby nie robić cc w ciemno.
 
Sylwia a wiesz ze ja tez mialam taka migrene z dretwieniem twarzy , problemem z wypowiadaniem zdan i zaburzeniem wzroku i to w tej ciazy bo w pierwszej czegos takiego nie mialam.....ale takie cos mialam 2 razy i sie skonczylo ale to tez przez nerwy ale po tym jeszcze kilka razy sie wkurzalam i juz nie mialam czegos takiego....


co do szpitali to powinni cie przyjac do kazdego tylko ze w kazdym robia problemy no chyba zeby ci wody odeszly czy cos to moze by sie mniej czepiali.....ja rodzilam w matce polce a moja dr kiedys tak pracowala ale juz nie pracuje przyjeli bez problemu tylko ze mi wody odeszly....
 
hej,ja w październiku rodziłam w CZMP, po prostu w innych szpitalach nie było miejsc. Mój gin pracuje w Rydygierze, tam miałam rodzić,ale byl remont, no to Kopernik brak miejsc, jak usłyszałam,ze CZMP łzy mialam w oczach,bo czytałam, ze to wylęgarnia dzieci itd. dziś w ogóle nie żałuję, ja wspomnienia mam pozytywne,szczęście w nieszczęściu,bo był problem i musiałam mieć CC...
Czytałam tu u którejś kobitki,że boi się cc, nie ma czego,później choć ciężko szybko trzeba się prostować.Ja chyba najgorzej przeżyłam, skurcze macicy w 3 dobie, MASAKRA. Szpital jak szpital, różni ludzie i opinie,trzeba sie zaprzeć i urodzić
.
Nie bójcie się mamy, pierś do przodu i bedzie już po.
Wytrwałości.
 
Ja tam rodziłam 5 stycznia 2009 w Rydygierze. Jestem bardzo miło zaskoczona, po tym czego nasłuchałam się przed porodem. Wiele koleżanek opowiadało mi o przedmiotowym traktowaniu pacjentek i ogólnie bezdusznym podejściu do nich, podczas ich porodu (w innych szpitalach). Ja osobiście spotkałam się z ogromną empatią położnej, miałam wrażenie, że to ktoś bliski, bardzo mi pomogła. Wiadomo, że mogłam mieć po prostu szczęście, ze trafiłam na jej dyżur, ale ogólnie cały personel medyczny spisał się na medal.
 
Kobitki pomóżcie. Co prawda jestem z Wawy, ale mam problem i może wy będzeicie umiały mi pomóc. Ze wzdlędu na wzrok mam wskazania do cesarki, ale mój lekarz prowadzący nie wie jak wypisać skierowanie do szpitala. :angry: A dokładnie co wpisać w rubryce rozpoznanie. Co wam lekarze wpisywali na skierowaniu?
 
anja2411:
Dzieki za odpowiedz :)
Zadna z moich znajomych nie rodzila w Łasku, ale widzac po komentarzach na temat tego Szpitala to wcale im sie nie dziwie :)
za to o Pabianicach sie sporo nasluchalam, wiec pozostaje tylko Łódź. A jak Łódź to Kopernik :tak:
Dzieki jeszcze raz ;-);-)
a co do Dr Kubasiewicz, to fakt, na pierwszy rzut oka nie wyglada na sympatyczna osobe, ale ostatnio bardzo milo mi sie z nia rozmawialo. Co do leczenia tez nie mam zastrzezen jak narazie. Mam nadzieje ze tak bedzie do konca :confused::tak::-)
Pozdrawiam ;-)
 
reklama
Ja mam zamiar rodzic w Rydgierze. Narazie miałam dwie wizyty w przychodni w rydgierze u pani doktor Mucha i wydaje się byc bardzo sympatyczna. Zobaczyny jak bedzie dalej. Tylko wykonywania usg w rydgierze poprostu mnie zszokowało:no: .Mam nadzieje że do porodów lekarze podchodzą tam bardziej ludzko.
 
Do góry