reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne - ŁÓDŹ I OKOLICE

Hej dziewczyny czy ktoś byl na kwalifikacji w Medeorze?chodzi mi o to czy przyjmuja do porodu kobiety z cukrzycą ciążową i nadciśnieniem tętniczym? Albo Salve.. choć tam słyszałam o sytuacji braku miejsc kiedy Ty już tam jedziesz trzy kolezanki mialy taką sytuację, dzwoniły że akcja porodowa w toku i jada a otrzymały odpowiedź ze wszystkie sale porodowe sa zajete i muszą siesie udać do innej placiwki. ProFamilia orywatnie jedynie?
 
reklama
Hej dziewczyny czy ktoś byl na kwalifikacji w Medeorze?chodzi mi o to czy przyjmuja do porodu kobiety z cukrzycą ciążową i nadciśnieniem tętniczym? Albo Salve.. choć tam słyszałam o sytuacji braku miejsc kiedy Ty już tam jedziesz trzy kolezanki mialy taką sytuację, dzwoniły że akcja porodowa w toku i jada a otrzymały odpowiedź ze wszystkie sale porodowe sa zajete i muszą siesie udać do innej placiwki. ProFamilia orywatnie jedynie?
Profamilia już nie działa, a do medeora i salve najlepiej zadzwoń do rejestracji i się spytaj o tą cukrzycę. A kiedy te sytuacje w salve miały miejsce?
 
Ostatnia edycja:
Ponawiam prośbę ktoś coś więcej o Madurowiczu
A co więcej chcesz wiedzieć? Ja leżałam 3 razy na oddziale patologii ciąży a pod koniec września urodziłam tam synka SN. Samo przyjęcie do porodu było szybkie i dobrze zorganizowane, nie mam nic do zarzucenia personelowi- przyjechałam z saczacymi się wodami więc szybko na wózku wiezli mnie na górę. Sam poród był szybki, nawet nie zdążyli podać mi znieczulenia. Później niestety miałam krwotok bo trochę łożyska zostało w macicy - ja tylko pytałam z dzieckiem ok, a lekarze działali. Było przy mnie 5 osób, pani ordynator mnie łyżeczkowala i szyła szyjkę. Potem dokończył lekarz, ale wszystko odbyło się sprawnie, mąż został o wszystkim dokładnie poinformowany. Fakt że porodówka nie jest najnowsza, ale personel rewelacja, ja osobiście polecam
 
A co więcej chcesz wiedzieć? Ja leżałam 3 razy na oddziale patologii ciąży a pod koniec września urodziłam tam synka SN. Samo przyjęcie do porodu było szybkie i dobrze zorganizowane, nie mam nic do zarzucenia personelowi- przyjechałam z saczacymi się wodami więc szybko na wózku wiezli mnie na górę. Sam poród był szybki, nawet nie zdążyli podać mi znieczulenia. Później niestety miałam krwotok bo trochę łożyska zostało w macicy - ja tylko pytałam z dzieckiem ok, a lekarze działali. Było przy mnie 5 osób, pani ordynator mnie łyżeczkowala i szyła szyjkę. Potem dokończył lekarz, ale wszystko odbyło się sprawnie, mąż został o wszystkim dokładnie poinformowany. Fakt że porodówka nie jest najnowsza, ale personel rewelacja, ja osobiście polecam
Właśnie chciałabym tam rodzic gdyby medeor nie wypalił. A tam będę wiedziała dopiero po wizycie kwalifikacyjnej w 36 tygodniu ale chce mieć też drugi szpital. Jak się dowiedzieć czy mogę tam rodzic? Dodam że nie jestem z Łodzi a około 70-80km dzięki mnie od miasta więc chcę być dobrze przygotowana. Czy tam można jakoś zadzwonić zapytać tylko gdzie na stronie jest nr izby przyjęć i oddziału no ale raczej tam to linie kiepsko zajmować takimi pytaniami chyba
 
Właśnie chciałabym tam rodzic gdyby medeor nie wypalił. A tam będę wiedziała dopiero po wizycie kwalifikacyjnej w 36 tygodniu ale chce mieć też drugi szpital. Jak się dowiedzieć czy mogę tam rodzic? Dodam że nie jestem z Łodzi a około 70-80km dzięki mnie od miasta więc chcę być dobrze przygotowana. Czy tam można jakoś zadzwonić zapytać tylko gdzie na stronie jest nr izby przyjęć i oddziału no ale raczej tam to linie kiepsko zajmować takimi pytaniami chyba
Madurowicz jest szpitalem o III stopniu referencyjnosci czyli tam raczej muszą Cię przyjąć na Izbie, nie musisz dzwonić i się zapowiadać. No chyba że byłoby bardzo dużo porodów w jednym czasie, ale nie wiem czy tak się zdarza żeby odesłali - może wtedy przewożą do innego szpitala? Ja słyszałam jak sama szukałam szpitala że właśnie madurowicz i matka polka muszą przyjmować wszystkie porody
 
Ja rodziłam trójkę dzieci w Madurowiczu, ciążę za każdym razem prowadziła doktor Kuzmecka, notabene przyjmuje w szpitalu w poradni jak i prywatnie w łodzi. Cudowny szpital, teraz jest po remoncie, więc skończył się problem z zapadniętymi łóżkami, personel wspaniały, polecam z czystym sumieniem :)
 
No właśnie dr Lech jest specyficzny - no ale moment , doktor jest dla mnie czy ja dla niego ? Powiedział ci jedno zdanie i sama powiedziałaś , że się zamknęłaś - i właśnie tak ten lekarz ( jak dla mnie) traktuje kobiety - najlepiej by się zamknęły , gorzej niż do rzeczy, bo np do szafy by ją zamknąć to trzeba się wysilić i podejść i ją zamknąć. Ja nie jestem z tych kobiet, które dają się pomiatać innym ludziom i być im posłusznym , bez względu czy to lekarz , prawnik czy robotnik na budowie. Jestem człowiekiem, szanuję siebie i tego samego wymagam od innych. Mam prawo do wypowiadania swoim myśli na głos i nikt nie będzie mnie uciszał ani na mnie krzyczał. Dr. Lech jak dla mnie mógłby pracować jako weterynarz , choć i do zwierząt trzeba mieć podejście bo mogą odwdzięczyć się boleśnie.

Chciałam nadmienić , że doktorkowi pomachałaś papierkiem od neurologa ze wskazaniami do CC. Ciekawa jestem jego zachowania , gdybyś papierka nie miała tak jak ja . Bo chciałabym ci powiedzieć , że w 21 wieku u nas w Polsce Naczelna Rada Ginekologów i Położników ustanowiła, że kobieta , która miała już raz CC ma prawo wyboru , w jaki sposób chce rodzić przy kolejnej ciąży. Powtórzę bo może przeoczysz "ma prawo". Większość kobiet o tym nie wie, ty pewnie też nie wiedziałaś. Tak mamy do tego prawo i wkurza mnie to machanie papierkiem od "specjalisty" by mieć CC a Dr. Lech powiedział , że ma w nosie Radę Ginekologów i Położników, więc moment on jest nad nimi czy pod nimi?

Chciałam jeszcze dodać , że niestety w 21 wieku u nas w Polsce zdarzają się i ginekolodzy i gabinety, gdzie lekarz "na oko" stwierdza , czy kobieta jest czy nie jest w ciąży bez jakiegokolwiek badania . Nie do wiary prawda ? No nie do wiary ale niestety takie przypadki nadal są . Osobiście znam około 10 kobiet, które niedawno rodziły i nie wiedzą , że w ciąży są obowiązkowe 3 USG prenatalne , wśród nich są takie, które w czasie całej ciąży miały w ogóle 1 USG . I to wszystko u nas , w "mieście Łodzi".
Zresztą masz przykład po wypowiedzi Rybka89



Nie wiem do którego Pietrzaka chodzisz. Moją ciążę prowadzi Michał Pietrzak , niestety nie pracuje w żadnym szpitalu . Przyjmuje tylko w Parkowa Med na 3-go Maja . Na każdej wizycie masz USG w cenie wizyty, w razie nagłych sytuacji piszesz smsa, odpisuje ci w miarę szybko, wiadomo jak robi badanie pacjentce to nie będzie rzucał wszystkiego by ci smsa napisać. USG prenatalne możesz zrobić u niego ale wtedy więcej się płaci (logiczne bo przecież wizyty są prywatne) , ale jeżeli nie chcesz u niego to możesz sobie zrobić u kogoś innego (polecam Dr. Dudarewicz - najlepszy w łodzi od USG , albo Dr.Perenc ale do niej też ciężko się dostać ) .
Osobiście po swoich przejściach i teraz 7-mej ciąży mogę doradzić , że dobrze jest chodzić do lekarza , który pracuje w szpitalu gdzie chcesz rodzić . Polecam Salve lub Medeor i prowadzić ciążę u jakiegoś lekarza , który tam pracuje .

Temat ma już trochę czasu ale chcialabym wrócić bi mam kilka pytan o Salve i poród w ramach NFZ. Jesli ktos jeszcze mógłby pomoc bardzo i proszę o informację czy mozna wynajac prywatna położną? I jak wygląda sprawa ze znieczuleniem przy porodzie?
 
Ja rodziłam 2 dzieci w Medeorze na NFZ. Badzo polecam można też tam wynając prywatną położna. Położna jest przy Tobie przez cały poród, robi wszystko aby urodzić szybko i bezpiecznie, nie ma zmian dyżurów i nie musisz się martwić że będziesz leżeć i czekać aż ktoś łaskawie się Tobą zajmie..
 
reklama
Hej
Czy któraś z Was rodziła w Matce Polce ? Miałyście jakiegoś lekarza ginekologa który przyjmował właśnie w tym szpitalu?
 
Do góry