reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Byłam jakiś tydzień temu na ktg, więc kojaże mniej więcej co się gdzie znajduje ;). W takim razie już jestem spokojniejsza i czekam cierpliwie na właściwe skurcze, mam nadzieję że te przepowiadające nie wykończą mnie do tego czasu ;p. Bardzo dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź ;).
 
reklama
Witajcie mamusie oraz przyszłe mamusie. ;-)
Termin porodu, coraz bliżej (19.10) i co raz bardziej się boje:-(
Od początku ciąży byłam przekonana, że będę rodziła na Kopernika (byłam tam kilka razy na badaniach, oprócz tego moja lekarka tam pracuje), zdania nie zmieniłam.

Proszę o opinie mam które całkiem nie dawno tam rodziły, czy była dobra opieka, miły personel itp. Generalnie czy polecacie szpital.

Co brałyście dla siebie do szpitala?
Czy rzeczy dla dziecka są potrzebne? Ostatnio czytałam na stronie szpitala, że zapewniają rzeczy dla maluszków. Ale jak to wygląda w praktyce?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
 
ika przeglądnij sobie kilka stron wstecz, już wiele Mam pisało o tym co jest potrzebne :) Ja rodziłam na Kopernika 4 miesiące temu, jestem bardzo zadowolona z warunków, dla Dziecka nic nie trzeba brać, wszystko jest, jedynie tylko ubranka na wyjście ze szpitala. Jak ja byłam to prosili żeby przynieść chusteczki nawilżane, bo często im brakuje. Dla siebie musisz mieć wszystko choć jak przenieśli mnie na oddział to położna pytała się mnie czy są mi potrzebne podkłady poporodowe ale miałam swoje więc nie brałam i warto też mieć podkłady na łóżko, niby dają ale to są takie papierowe i łatwo się targają :)
 
Byłam ostatnio na zajęciach szkoły rodzenia w szpitalu. Rzeczywiście mówili, że dla dziecka nic nie trzeba mieć tylko ubranka na wyjście. Ale jest jedno ale - w przypadku braku miejsca w szpitalu, jeśli odeślą nas do innego to już dla dziecka trzeba mieć wszystko. Także na wszelki wypadek lepiej mieć spakowaną torbę z rzeczami dla dzieciątka.
 
Witam. 16.09 urodziłam moją córeczkę. Mimo że od początku miałam rodzić sn to jednak los miał dla nas inny scenariusz i miałam cc ze względu na to że wyszła mi opryszczka na narządach i było to przeciwskazanie do porodu, gdyż jest ona niebezpieczna dla dziecka. Samo cięcie przebiegło bez problemu, bardzo miły personel który wszystko tłumaczy. Wszystko super wyremontowane naprawdę czuje się że szpital jest po remoncie. Niestety przy cięciu maleństwo widziałam tylko chwilkę, później przewożą na oddział noworodkowy w zależności gdzie się będzie leżało albo Ip albo parter. Po cc spędza się 6h na sali pooperacyjnej. Mnie przewieźli o 23 na oddział bo chciałam być już bliżej mojego dziecka. Ale Córkę dostałam dopiero o 6 rano i od tego czasu była ze mną cały czas. Niestety nie było łatwo po cc, ból niesamowity. Nie potrafię zrozumieć za co kobiety płacą żeby mieć cc na życzenie bo uważam że gorzej dochodzi się do siebie niż po porodzie. Ale to każdego indywidualna decyzja. Jeżeli chodzi o opiekę to naprawdę SUPER. Panie od noworodków super pomocne, chyba byłam najczęściej dzwoniąca mamą :) ale od tego są żeby mi pomagac a miałam problem z przystawieniem małej do piersi. Ale pani laktacyjna i położne mi pomogły. WIęc polecam szpital :)
 
ivo nawet nie strasz, nie biorę pod uwagę żadnego innego szpitala. Mam nadzieję, że będzie dla nas miejsce.

monial Gratuluje kruszynki! Zdrówka dla Was obu. :-)

Mam jeszcze jeszcze jedno pytanie.. Gdy poród zacznie się w środku nocy to jak wygląda rejestracja? Tak jak było gdzieś napisane w starszych postach, że należy zadzwonić dzwonkiem i powiedzieć, że do porodu?
Kurcze, do terminu coraz bliżej i coraz więcej pytań i wątpliwości się nasuwa..
 
Jeśli rodzisz to nie ma jako takiej rejestracji. Wchodzisz do szpitala idziesz tam gdzie jest rejestracja i pukasz albo dzwonisz dzwonkiem do drzwi, ktoś Ci otwiera i mówisz, że rodzisz. Wchodzisz do gabinetu, badają Cie żeby sprawdzić czy faktycznie zaczął się poród, wypełniasz wszystkie papiery i przechodzisz na oddział porodowy :-)
Jeśli będziesz rodzić w godzinach kiedy okienko rejestracji jest otwarte to podchodzisz do niego bez kolejki i mówisz że rodzisz, masz skurcze itd. :-)

monial GRATULACJE!!!!!
 
Mam pytanko w związku z przyjęciem na oddział położniczy. Właśnie jestem po badaniu u lekarza który stwierdził rozwarcie na 2 cm i bardzo krótką szyjkę. Dostałam skierowanie na oddział, gdyż lekarz stwierdził że poród może zacząć się dziś albo jutro. W związku z tym czy mogę jechać po południu dzisiaj już i będę przyjęta na oddział ? Czy musze wyczekiwać skurczy lub odejścia wód. ? Mam do przejechania około 40 km dlatego to dla mnie istotne żeby być trochę wcześniej.
 
reklama
Do góry