reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Myślę że w takiej sytuacji jeżeli nie dadzą Ci skierowania na patologię (może to wynikać z faktu że jest to 35tyd a terminy w poradni są odległe), a Twój lekarz ginekolog nie zrobi teraz USG to jeżeli zacznie się akcja porodowa (pojawią się skurcze lub wody Ci odejdą) po przyjeździe do Szpitala powinnaś powiedzieć, że Dziecko nie było obrócone i masz wątpliwości czy się przez ten czas obruciło.

Porozmawiaj też z Dr. Witkiem, może jednak da Ci skierowanie do poradni patologii i tam Cię wcisną na wizytę.



Pierwsza wizyte mialam u dr.Morawskiej a druga wlasnie u dr.Witka i nastepny raz ide tylko do niego bo przynajmniej sie interesuje pacjentem :tak:
Wizyte mam dopiero 12.04 ale w ten czwartek przejade sie tam bo mam skierowanie na badania i przy okazji pokaze pielegniarka notesik z cukrami - pewnie jak sie im nie spodoba to zarejestruja do lekarza :tak:
Narazie ODPUKAC cukier na czczo sie reguluje ale za to po sniadaniu skacze do 130 :no:
Reszta OK...
xx
KTG mialam robione juz dwa razy z powodu bolu brzucha ale niestety nie na Kopernika :no:
Denerwuje sie strasznie bo zostaly mi na dobra sprawe 4 tygodnie do rozwiazania a ja mam skaczace cukry i nadal niewiem jak jest ulozone dziecko... :szok::angry:
Jakis czas temu mala byla ulozona posladkowo (badanie genetyczne i pierwsze KTG) potem na normalnej wizycie mala lezala jakos niby glowa do dolu ale kregoslup po skosie noi inaczej wtedy odczuwalam ruchy bo pod zebrami...
Teraz odczuwam ruchy bardziej w poprzek :eek: Raz z jednej strony a raz z drugiej i tak przypuszczam ze jak mala praktycznie cala ciaze lezala sobie poprzecznie to i teraz moze spowrotem tak lezy... :eek:
 
reklama
Hej Kynga,

Jeżeli to twoje pierwsze Dziecko to może się nie spieszyć :) Ja pierwszą córeczkę miałam wywoływaną ponad 1,5tyg po terminie. Natomiast moja Koleżanka urodziła w pn 18.03 tydzień po terminie o 1:40 odeszły Jej wody a urodziła 6:45 :)
Skurczy lub odchodzących wód napewno nie przegapisz:) jak Maluch nie będzie się spieszył to podłączą Cię do kroplówki z oksytocyną i będą wywoływać:)

Hej kobietki :)
Skoda że dopiero teraz tu zaglądłam..

My na sobote mamy termin, dr Skotniczny na wizycie w poniedziałek powiedział mi że jak do soboty nic nie będzie to żeby w nd albo pon przyjechać do szpitala.
I szczerze to czekam wytrwale do tej nd bo chciałabym jechać do szpitala na spokoju- ale teraz jak się naczytałam, to nie wiem czy nie zacząć sprzątać żeby przyśpieszyć Julcie trochę.

BOJE, się żę nie zdążę- nie czuje żadnych skurczy ani nic, a jak coś przegapię ... ;/
 
AMagda tak tak to moje pierwsze. Niech sobie siedzi- ale tak się zastanawiam-nigdy nie byłam w szpitalu- to że święta są to nic tak? Przyjmą mnie bez gadania?
 
Tylko koniec świata może przeszkodzić :)) podczas Świąt zawsze są lekarze dyżurni i położne, a w Szpitalu Uniwersyteckim tym bardziej :), możesz jechać o każdej porze dnia i nocy. Pewnie będziesz miała tak jak u mnie z pierwszą córeczką że pojechałam na termin do wywołania.

AMagda tak tak to moje pierwsze. Niech sobie siedzi- ale tak się zastanawiam-nigdy nie byłam w szpitalu- to że święta są to nic tak? Przyjmą mnie bez gadania?
 
Dziewczyny mam kilka pytań odnośnie tego co zabrać, widziałam, że dla dzieciaczka jest wszystko, ale czy dla siebie mam brać np. podkład nieprzemakalny na łóżko czy go dają? Co z koszulą do porodu - można dostać szpitalną i jak one wyglądają? Mam nadzieję rodzić SN. Słyszałam, że teraz w związku z remontem są ograniczone godziny odwiedzin.
CO z kangurowaniem po porodzie? Dają dzieciaczka na 2 godziny?

CO do planowanych cesarek - jak byłam parę dni na patologii to dzień przed cc kładli tam panie z planowanymi cięciami, była też pani z cukrzycą w 41 tc, miała mieć cc, zrobili jak zaczęły sie jej skurcze zapisywać. ogólnie strasznie dużo cc, kolejki były aż;)
 
big blue- dla siebie zabierz 2 koszule+ do porodu (nie wiem czy dają ale lepiej mieć swoja) pozniej dostaniesz paczek wkładek i podkład na start, z wymiana to rożnie zależny dużo od pielęgniarki ale powinni ci dać, do porodu dobrze jest mieć wodę, balsam do ust to co w każdym innym szpitalu. W koperniku extra jest jeszcze herbata laktacyjna dla karmiących i chyba tyle.
Nie wiem co z odwiedzinami, a po sn. jak nic sie nie dzieje tobie i dziecku dostaniesz je na 2h, z tym nie robią problemów, mi dali mala zaraz jak z brzucha wyszła, nawet jej nie ocierali za bardzo.
 
Lepiej wez nawet 4 koszule jak masz. Koło mnie lezała dziewczyna po sn i troche ja zalało i musiała sie przebrac , tej z porodu tez juz pozniej pewnie nie ubierzesz jak sie ubrudzi. Suszyc nie ma za bardzo gdzie . Nie martwcie sie będzie dobrze
 
Dziewczyny jestem WSCIEKLA !!! :wściekła/y:


Z bolem brzucha poszlam do swojego gina, po szybkim USG stwierdzil ze wszystko jest OK. Zbadal mnie ginekologicznie i stwierdzil miekka szyjke.
Gdyby sie cos dzialo - odrazu do szpitala...

Wizyte mialam miec 5.04 i ją ODWOLAL !!! :szok::szok::szok:
Kazal przyjsc 19.04 czyli 8 dni przed terminem z OM a 3 dni przed terminem z USG !!! :no::no:

Wydawalo mi sie ze pod koniec ciazy powinnam miec wizyte co dwa tygodnie lub nawet czesciej z moja cukrzyca ciazowa ale jednak sie mylilam !! :baffled::baffled::baffled:

Dlatego mam do Was pytanie...

Czy na Kopernika przyjmuje jakis gin bez wczesniejszego skierowania?
Jesli tak, to czy dlugie sa terminy?

Musze sie dostac do jakiegos konkretnego ginekologa. Cukier mimo insuliny nadal skacze i na dobra sprawe do rozwiazania moge juz nie miec mozliwosci spotkania ze swoim ginekologiem , bo nie wiadomo czy doczekam do tego 19.04 :angry::no:

Zostawil mnie na pastwe losu :confused:
 
Hej,

Ja jak się dowiedziałam że znowu mam problem z cukrzycą w ciąży chodzę od 25 tyg równolegle do drugiego Lekarza (mam jeszcze swoją Lekarkę która prowadzi ciąże od początku) z Kopernika, jest od niedawna też Ordynatorem oddziału patologii ciąży więc super specjalista, przy okazji bardzo miły człowiek.

Przyjmuje w Centrum Medycznym SUPERIOR na ul. Czyżyńskiej 21/50 w Krakowie i nazywa się Hubert Huras Superior - Centrum Medyczne. Kraków. Ginekologia. - Home, wejdź na stronkę są wszystkie dane.

Powiedz że masz potrzębę pilnej wizyty i napewno Cię zmiesczczą.

Drugie wyjście jechać do Szpitala, jak zaczną się skurcze lub wody odejdą. Tu jest tylko kwestia upewnienia się czy Lekarz miał rację i tego żebyś poczuła się spokojniejsza. Przypuszczam że z NFZ ciężko o szybką wizytę u jakiegoś konkretnego Ginekologa, ale gdybyś miała kolejny raz ból brzucha lub coś niepokojącego dla Ciebie to w Ambulatorium na Kopernika też Cię zbadają.


Dziewczyny jestem WSCIEKLA !!! :wściekła/y:


Z bolem brzucha poszlam do swojego gina, po szybkim USG stwierdzil ze wszystko jest OK. Zbadal mnie ginekologicznie i stwierdzil miekka szyjke.
Gdyby sie cos dzialo - odrazu do szpitala...

Wizyte mialam miec 5.04 i ją ODWOLAL !!! :szok::szok::szok:
Kazal przyjsc 19.04 czyli 8 dni przed terminem z OM a 3 dni przed terminem z USG !!! :no::no:

Wydawalo mi sie ze pod koniec ciazy powinnam miec wizyte co dwa tygodnie lub nawet czesciej z moja cukrzyca ciazowa ale jednak sie mylilam !! :baffled::baffled::baffled:

Dlatego mam do Was pytanie...

Czy na Kopernika przyjmuje jakis gin bez wczesniejszego skierowania?
Jesli tak, to czy dlugie sa terminy?

Musze sie dostac do jakiegos konkretnego ginekologa. Cukier mimo insuliny nadal skacze i na dobra sprawe do rozwiazania moge juz nie miec mozliwosci spotkania ze swoim ginekologiem , bo nie wiadomo czy doczekam do tego 19.04 :angry::no:

Zostawil mnie na pastwe losu :confused:
 
reklama
Do góry