reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZKOŁA RODZENIA-czyli wszystko co nam pomoże w tym wyjątkowym dniu:)

o tu mam cały plik o octanisepcie:
word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fdownload%2Ffile_preview.php%3Fid%3D522650917880789%26time%3D1412957939%26metadata&access_token=516223456%3AAVIw6aTE__FgR1mJaq-2-IA_z_DjT_aqhXFUnmXJE1dB3Q&title=Octenisept.doc
 
reklama
częstyo słyszę, że polozne przy porodzie krzyczą :teraz nie przyj! labo odwrotnie przyj wlasnie teraz. I mnie tak zastanawia, jak mozna powstrzymac parcie, skoro to się dzieje automatycznie? albo jak nieraz każą przeć a ty tego nie czujesz, nie wiem sama... Ja parłam kiedy czułam ze muszę, i tak sobie mysle ze jakby mi powiedziala zebym prestala to bym nie była w stanie tego zrobic.
 
słonko ja wlasnie o tym wytrzeszczu oczu slyszalam ze tak może się stać.
oomamba moja tak robiła siedziała za biurkiem wypełniała dokumenty i mówiła o teraz będzie skurcz i rzeczywiście a najlepiej jak przerwa miedzy skurczami to kazaly oddychać żeby dziecko się dotleniało a ja nie chciałam po prostu nie mogłam oddychać aż w pewnym momencie czuje ze odlatuje..ten moment kiepsko wspominam
 
Oczywiście, ze łożysko na końcu :-) miało być, ze poród zaczyna się od skurczy, a kończy na urodzeniu łożyska, wiadomo o co chodzi .
A z tymi oczami, mówią różnie na szkołach rodzenia. Nawet wlazłam na forum i dziewczyny kłóciły się o to, bo jedne uważa tak, druga tak... ja pisze jak mi powiedziano, ale jak wspomniałam, jak cos dopatrzycie, że może już się nie zgadzać, to poprawiajcie, dziękuję za to. Najlepiej zapytać się podczas porodu, bądź ginki co z tymi oczami. Ew, zapytam w czwartek mojej położnej.
 
ja po parciu miałam cały dekolt i twarz w mini krwiaczkach, tak sie wysilałam:-D ale wytrzeszczu nie zaliczyłam, ale chyba popękaly mi naczynka na oczach
 
Tak myślałam Agrafka, że to błąd w pisaniu;-)
Wiem, że jak moja siostra rodziła to najbardziej wspomina jak położna do niej krzyczała zamknij oczy i nie przyj oczami tylko dooopa bo Ci wyjdą na wierzch;-)
 
ZMIANY FIZJOLOGICZNE
- Po urodzeniu dziecko może stracić na wadze do 10%
- Pokarm -ilość dni razy 10 przez 5 dni ( czyli w pierwszą dobę je 10ml, w drugą 20ml, w trzecią30...)
- Żółtaczka fizjologiczna, prawie zawsze - dzieci z niską wagą lub wcześniaki
Objawy żółtaczki (po 3 dobie)
-żółte białka
- bardzo mały apetyt
- zbyt senne
-zażółcenie powłok skórnych
Koniecznie po fototerapii po żółtaczce wykonać badanie wzroku- od roczku
 
KARMIENIE PIERSIĄ
Pokarm- zalety karmienia:
- Witaminy z mleka matki wchłaniają się w 90%
- Inny pokarm jest w dzień, inny w nocy ( w nocy bardziej tłusty i syty)
- Zanik pokarmu może nastąpić u kobiety, gdy jest ona zmęczona, zniechęcona, źle nastawi się psychicznie
- Staramy się karmić przynajmniej pół roku cały czas, wtedy dostarczamy dziecku przeciwciała, sole mineralne
- Przy karmieniu szybciej obkurcza się mięsień macicy, czyli szybciej dochodzimy do siebie.
- Tłuszcz nagromadzony w ciąży szybciej zanika
Po porodzie leci z piersi siara, ilość nawet kropelkowa dostarcza dziecku mnóstwo przeciwciał.
Noworodek ma żołądek wielkości łyżki do herbaty, więc nie obawiajmy się, że dziecko może być głodne.
Nie zarazimy dziecka przeziębieniem podczas karmienia piersią.
Przez pierwsze 2 dni postarajmy się jak najczęściej karmić.
Zasady:
- Nigdy nie przystawiamy do piersi dziecka, które jest mocno zapłakane, postarać się uspokoić je i jak zacznie popiskiwać wtedy przystawić.
- Dziecko jest głodne, gdy płacze z otwartą buzią, kręci głową, ssie rączki.
-Nie przystawiać dziecka, kiedy same jesteśmy zdenerwowane (adrenalina zmienia smak pokarmu, dziecko może nie chcieć jeść)
-Zawsze trzeba karmić w wygodnej pozycji, może to trwać do 35 min.
-Dziecko musi chwycić pierś, aż do granicy brodawki, gdyż może nie dojeść, zasnąć, wtedy będzie się budzić co 15 min. Musimy słyszeć regularne połykanie, gdy małych ma zapadnięte policzki i cmoka, oznacza to, że źle złapał pierś.
-Pamiętać, aby odchylić pierś od noska, aby dziecko miało czym oddychać
-Karmimy na żądanie, 8 razy na dobę.
 
reklama
Do góry