reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła a emigracja

Pamietam jak zapisywalam dzieciaki mojej siostry,potrzebowalam akty chrztu i numery PPS.Nic nie placa za szkole(przynajmniej w tej szkole).
Joaman wyslij meza jak najszybciej do tej szkoly,bo z miejscami moze byc kiepsko.Niewiem jak w Dublinie ale u nas w Limerick jest ciezko.Ja zapisywalam dzieciaki w kwietniu,a i tak sie nie zalapali.Wiec we wrzesniu znalazlysmy szkole inna,troche dalej (tam zawsze sa miejsca bo szkola w nieciekawej dzielnicy)Ale po dwoch dniach zadzwonil dyrektor z poprzedniej szkoly ze jednak sie miejsca znalazly:-)
 
reklama
Dziękuję wszystkim mamom za zainteresowanie i odpowiedzi.

Mówiłam już mężowi, że ma pójść do szkoły, ale on wychodzi z założenia, że szkół w Dublinie jest tak dużo, że do jakiejś ją na pewno przyjmą, tym bardziej, że nasz adres może się zmienić w zależności od tego gdzie dostanę pracę :-(.
Ja osobiście chciałabym dokonać jak najlepszego wyboru - zresztą każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej:tak:.
Biolu i inne mamy z Dublina czy możecie mi polecić dobrą szkołę w okolicy Castleknock czy Blanchardstown - na razie tu "mieszkamy".

Serdecznie Was pozdrawiam
 
Joaman wiec bedziecie mieszkac w Dublin 15 ja mieszkam w 6 wiec kawalek drogi .co doszkoly nie moge ci zadnej polecic z tej okolicy bo poprostu nie znam jej i szczerze nigdy nie bylam ale z tego co wiem to b duzo polakow tam mieszka i dzielnica b ladna.moze inne mamy sie wypowiedza o szkole.co do zapisania to jak pisala cytrus mąz powinnien isc do szkoly bo naprawde moze byc ciezko z dostaniem i napewno chcielibyscie zeby szkola byla blisko domu .tak jak mowi twoj maz jest mnostwo szkol ale kawalek drogi od siebie
 
Wolfia bardzo dziękuję za linki - na pewno się przydadzą:tak:.
A co do okolicy to masz 100% racji - jest naprawdę bardzo ładna, a do tego wydaje mi się bezpieczna.
"Blanch" - oczywiście fantastyczne cetrum handlowe i dosłownie spacerkiem mam 15 minut. Ale za to jak już się wybierałam, to kilka godzin było nie moje :rofl2:.
Na szybkie zakupy chodzę do Tesco, które mam za przysłowiowym rogiem:happy:.
 
Dziewczyny proszę powiedzcie mi, jaki plecak wybrać dla dziecka zaczynającego Junior Infant? Tzn. duży, mały, jednokomorowy czy dwu, bo nie mam pojęcia ile oni tam noszą w tych plecakach:confused: Domyślam się, że nie za dużo chyba, ale wolałabym się nie zdziwić;-)
 
Antek ma jednokomorowy,jakiś Ben10..który musimy zmienic bo już zniszczony :zawstydzona/y:
Nosi on w nim tylko piórnik.:tak:
Dodatkowo ma też torebkę na lunch box,który nosi osobno;-)
coś takiego:
Race%20Car%20Lunch%20box.jpg
 
Dziewczyny może Wy mi doradzicie bo sama nie wiem co robic. Moja 4letnia córcia chodzi tutaj w Polsce do przedszkola, w lutym pojawi sie drugie na swiecie :) i tak myslalam aby kolo maja,czerwca leciec do meza i tam zostac. Jak to wyglada w Irlandi 5latek musi juz pojsc do szkoly, dodam ze Marysia jakos nie specjalnie chce sie uczyc angielskiego. Mam obawy czy sobie poradzi ? Moze ktoras to przezyla? Mieszkalibysmy w Bailieborough, może ktoras mieszka w poblizu i ma dziecko ktore chodzi tam do szkoly?
 
reklama
polak nie,twoja córka może pójśc do szkoły w wieku 6 lat.
Ale sądzę,że lepiej dla niej byłoby gdyby jednak poszła od 5 roku życia by przez ten rok przygotowac się do pierwszej klasy.No chyba,że puścisz ją w wieku 5 lat do przedszkola,ale niestety nie jest to tani interes.
 
Do góry