Tak zgadzam sie.@olcia1718 moje dziecko urodziło się 3 miesiące za wcześnie, wypisane do domu zostało w 4. miesiącu urodzeniowym i wtedy też robiona była szczepionka, więc wszystko się zgadza z tym co napisałaś wyżej.
Nie wszystkich badają, mnie badali, bo zanim odda się mleko do banku mleka to matka i mleko muszą być dokładnie zbadane.
O krztuścu nie będę pisać, bo każda z nas ma internet, może poczytać o diagnostyce. Piszesz tak jakby większość lekarzy nie potrafiła zdiagnozować krztuśca i była to jakaś choroba enigma, to nieprawda. A to, że lekarz jest zaskoczony, że dziecko szczepione na ospę złapało krztusiec świadczy o tym, że lekarz nie uzupełnił lub nie odświeżył wiedzy. W każdym zawodzie należy się nieustannie kształcić. Studia są teraz kursem podstawowym.
Ogladalam wywiad z Grzesowskim i on mowi o wzw b
Tutaj napisane
Blisko 2 proc. Polaków jest przewlekle zakażonych tym wirusem, a 15-20 proc. przebyło to zakażenie w przeszłości. "To delikatny sposób aby nie napisać wprost, żedla grubo ponad 90% ludzi ta choroba kończy się samowyleczeniem bez żadnej pomocy lekarza, a nawet bez żadnych specjalnych objawów?
tam na dole.
się samowyleczeniem bez żadnej pomocy lekarza, a nawet bez żadnych specjalnych objawów?
Zwłaszcza, że szczepienie wprowadzono od 1993 roku dla dzieci, trudno więc wszelkie zasługi za obniżenie zachorowalności wśród dorosłych i poprawę higieny w szpitalach przypisywać szczepieniom dzieci z lat 90...
Co ciekawe crazynauka podaje też iż:
"tylko 1 proc. zaszczepionych dzieci zapada na tę chroniczną chorobę"to chyba nie brzmi rewelacyjnie dobrze jeśli chodzi o skuteczność?
Co ciekawe, szczepienie przeciwko wzw-b wprowadzone dopiero od 1993 roku jest krytykowane jeśli chodzi o pierwszą dobę życia np.
dr Paweł Grzesiowski w odpowiedzi na pytanie o szczepienie przeciwko WZW typu B stwierdził, że nie ma zagrożenia, bo po pierwsze, badania wykonuje się powszechnie, po drugie, poprawiła się jakość sterylizacji narzędzi w szpitalach, po trzecie, układ odpornościowy dziecka w 1. dobie życia nie jest w pełni gotowy do pracy, więc część dawki szczepionki się marnuje." Badanie z 2004r: Po 5 latach u 90% dzieci szczepionych na WZWb przy urodzeniu nie wykrywa się przeciwciał, a u ok 30% badanych nawet szczepienie przypominające nie powoduje wytworzenia przeciwciał, czyli brak jest odpowiedzi ze strony pamięci immunologicznej"
Link do: Jak choroby zakaźne zmieniają wygląd? i jak się do tego mają szczepienia - crazynauka ~ Decyzja w oparciu o dowody naukowe i kalkulację ryzyka.
Poczytaj w wolnej chwili jesli chcesz