reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

czesc to ze zostaly dopuszczone jeszcze nie oznacza ze sa dobre,moze po prostu chodzi o zakamuflowanie wszystkiego,badzmy odpowiedzialne,to ze lekarze a tym bardziej firmy farmaceutyczne nam "zalecaja"szczepionki moze miec jeden cel ich zyski,proponowalabym opanowanie sie z tymi wszystkimi szczepieniami
 
reklama
Witam mam pytanie dotyczące szczepieni w 6 tyg. życia .Ile można je przesunąć ? dlatego bo moja mała ma ciągle katarek a słyszałam że dziecko musi bc zupełnie zdrowe proszę o odpowiedz dziekuję i pozdrawiam pa pa
 
Madzia miała przesunięte 3 tygodnie, bo chorowała na zapalenie płuc. Nie zawsze katarek jest przeciwskazaniem do szczepienia, chyba że towarzyszą mu inne objawy świadczące o przeziębieniu typu kaszel, gorączka.Najlepiej jednak byłoby poradzić się pediatry, który oceni, czy można zaszczepić dzidziusia.Pozdrawiam
 
Przesuwa się tyle ile trzeba-bez obaw. Szczepienie może być spokojnie podane póżniej niż wyznaczony termin, aniżeli wcześniej-wtedy skutki mogą być nieodwracalne. Także poczekaj spokojnie aż dziecko będzie całkiem zdrowe i wtedy zaszczep.
 
lucynia- dokladnie tak:tak:, nigdy tez nie wiadomo czy to tylko katarek czy zapowiedz wiekszej choroby wiec lepiej poczekac i isc jak bedzie zupelnie zdrowe.
 
to zalezy co uznac za skrajnosc obawiam sie tylko ze traktujemy lekarzy jak wyrocznie a i ich wiedza czesto jest niewielka nie wspominajec o tak zwanej etyce oni nie biora odpowiedzialnosci za wasze dziecko tylko za swoja prace czyli stosuja sie do tzw norm a normy wiadomo sie zmieniaj dlatego dla mnie odpowiedzialnosc prawdziwa za dziecko to podejmowanie samodzuelnych decyzji
 
Witam

Nasz Antoś miała pierwsza szczepionkę w grudniu niedługo będzie druga ale muszę sprawdzić numer i serię Mam nadzieję ze nie była ta wadliwa. Żadnych symptomów nie widzieliśmy. :)
 
witam !!!
Jestem mamą 4 miesięcznej Julki właśnie przeczytałam o tej szczepionce TO STRASZNE aż włos sie jeży moja mała też została zaszczepiona INFANRIX IPV+HIB numerze serii A20CA315E jestem w szoku dostała już 2 dawki a niedługo ma otrzymać 3 nie wiem co dalej robić proszę napiszcie .Szczepić dalej ta samą czy inną ?ale jaką?nie mam pojęcia...na szczęście przeszliśmy to bez skutków ubocznych ...poza tym p.doktor powiedziała że jak już zaczęłam szczepić tą to nie wolno zmieniać na inną czy to prawda może ktoś coś wie na ten temat PROSZĘ NAPISZCIE...Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
wiedza lekarzy jest niewielka???:szok: Co Ty piszesz wogole, mi np ta niewielka wiedza lekarzy bardzo pomogla:tak: Gdyby nie szczepienia do dzis wybuchalyby rozne epidemie, pogadaj z mama albo babcia na ten temat, dzieki szczepieniom prawie calkiem zniknela grozna choroba gruzlica, a kiedys byla to choroba smiertelna:szok: i wiele innych chorob, wlasnie dlatego te szczepienia sa obowiazkowe.

To dorzuce kamyczek z innej strony:
Spadek liczby zachorowań wystąpił dużo wcześniej aniżeli wprowadzenie szczepień i antybiotyków. Spadek zachorowań na 11 podstawowych chorób zakaźnych nastąpił o trzy pokolenia wcześniej, aniżeli wprowadzenie szczepień i antybiotyków w populacji. Spadek ten, jak dowodzą analizy jest związany z wprowadzeniem wody wodociągowej w dużych aglomeracjach, poprawą sytuacji sanitarnej i podniesieniem poziomu higieny. Kraje europejskie, w których nie wprowadzono szczepień zanotowały także spadek zachorowań na odrę i polio, równolegle z krajami, które wprowadziły szczepienia.

Raport Światowej Organizacji Zdrowia podaje, że nie ma korelacji pomiędzy wprowadzeniem procedury szczepień a śmiertelnością w krajach trzeciego świata. Notowany spadek śmiertelności związany jest z podnoszeniem się poziomu higieny i wprowadzeniem wodociągów oraz poprawą jakości odżywiania.
 
Do góry