reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepic czy nieszczepic???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Tylko szczepi się na pewne szczepy wirusa. A jeśli pojawia się zachorowanie na wirusa, którego nawet wykryć nie potrafią bo jest "nowy" to wątpię czy szczepionka coś da... Właśnie o to mi chodzi.
 
reklama
Zanka ale Marzena napisała wyraźnie, że to nie rota dziecko zaatakowały, przynajmniej nie szczep na który standardowo się szczepi.

Faktem jest, że nie ma szczepionki na wszystko. Wyodrębnia się zaledwie ułamek tego co może nas zabić.

Ale osobiście nie zdecydowałabym się nie szczepić na nic. Prosty wniosek, na podstawie psów. Wszystkie szczenięta należy zaszczepić na nosówkę i parwowirozę, inaczej niemal na pewno cały miot zachoruje a większość szczeniąt padnie. Widziałam miot nieszczepiony, sama miałam szczepiony. Z pierwszego z 9 sztuk zachorowały wszystkie, przeżył jeden. U mnie od 10 la nie było ani jednego przypadku zachorowania, wszystkie psy szczepione. Jestem za to przeciwna corocznemu szczepieniu na wściekliznę, widziałam efekty skutków ubocznych tak częstego doszczepiania.

Myślę, że spokojnie można to przełożyć na ludzi.
 
Przypadek koleżanki z BB. Zaszczepiła na rota. I co? Za 2 tygodnie wylądowała w szpitalu z dwójką dzieci właśnie na rota.. dziwne?
Tak jak pisałam każda z Was ma swoje zdanie i ja je szanuje. Tylko chcę byście wiedziały i miały wybór. Moja psiapsiółka ma starszą córeczkę i żałuje że tego wyboru nie miała.. bo.. nie wiedziała o takiej możliwości nie szczepienia. Nie krytykujcie jeśli nie znacie sytuacji. Czemu nie chcecie o tym poczytać? Żeby się za "dużo" nie dowiedzieć??? Warto choć oglądnąć do końca film dr Majewskiej (by już nie czytać...) albo przeczytać najnowsze raporty.. i dowiedziec się by później nie żałować. Ot moje zdanie.
Jeśli chcecie te info to poproszę na pw maile. Bo tak mi lepiej przesłać linki i to co mam do poczytania.
Życzę spokojnej lektury i szczęśliwych rozwiązań.
 
ja postanowiłam ze na rota jednakk szczepić nie będę ...
właśnie z tego względu że szczepionka jets na kilka typów wirusa ale nie na wszytskie
wiadomo jeśli dziecko zachoruje akurat na to na które ma szczepionkę to będzie super że się przydała i ze dziecku pomogło szczepienie..ale jesli nie??!!

to tak samo jak z tą świńską grypą...
zaatakowała.. zanim znaleźli szczepionkę i zaszczepili ludzi na ten typ wirusa to grypa zaatakowała innym rodzajem i szczepionka była jednym słowem do d** niepotrzebna...:sorry:
żałuję że się zaszczepiłam..

nie wiem czy dobrze myslę ale chyba tak;-)
 
słodziutka z tego co wyczytałam i uslyszałam dziś w tv- bo temat był poruszany, nie ma naukowych dowodow na wpływ szczepionek na pojawienie się autyzmu. jest bardzo wiele przyczyn, które mogą tę chorobę powodować.
jednak większość rodziców szczepi dzieci i większość dzieci jest zdrowa.
 
bra - dokładnie, nam pediatra na szkole rodzenia (sam zresztą ojciec żeby nie było) wyjaśnił że po prostu okres diagnozy tej choroby zbiega się często z terminem szczepienia, i dlatego błędnie jest obciążana winą szczepionka. Ja tam mojego maluszka zamierzam szczepić, waham się na razie jedynie nad skojarzonymi / bezpłatnymi no i ewentualne dodatkowe szczepienia jak rozegrać. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii, ale dla mnie nie szczepienie na nic w ogóle to popadanie w drugą skrajność.
 
To ja jeszcze zapytam czy któraś z was orientuje się może jaki jest koszt szczepionek 5w1 i 6w1 ? Niestety te apteczne nazwy które znalazłam w necie nic mi nie mówią więc nie wiem czy dobre szczepionki wyszukałam.
 
reklama
Musicie dziewczyny jedno zrozumieć. Żeby głośno mówić o nieszczepieniu trzeba mieć odwagę. Zwłaszcza tutaj mówię o lekarzach. Bo dla nich to jak wyrok skazujący, zawsze "będą za" bo są do tego zmuszeni. Dlaczego? Po raz kolejny zapraszam do lektury. W telewizji komercyjnej, w gazetach na onecie i w wielu innych organizacjach nie będą również głośno mówić o nie szczepieniu. Dlaczego? Firmy farmaceutyczne mają ogromny wpływ poprzez pieniądze, fundusze by pozamykać usta tym co chca mówić. Lub nawet ich zniszczyc. Poczytajcie choć to..SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ - to pewne! - Astral Projection - o sprawach zakazanych i zapomnianych... - Onet.pl Blog
To jest gościu który pisze otwarcie na temat szczepień i jest zastraszany, Jego rodzina również ale się nie daje. Przeczytajcie to co On znalazł na temat szczpień.
Odnośnie autyzmu to kto przyzna się do błedu? Wiecie gdyby się przyznali że właśnie to po szczepiące dzieci chorują na autyzm to wiecie ile odszkodowań musieliby zapłacić? Więc lepiej mydlić oczy i mówić a zwłaszcza w komercyjnych mediach.. Dziwnym przypadkiem gdybyście poczytały jakieś forum mam autystycznych dzieci to dziwnym trafem to jakoś wszystkie mamy zgodnym głosem mówią że po szczepionce MMR ich dzieci zaczęły się cofać w rozwoju???
Bosheee to jest takie oczywiste. Ale trzeba umieć spojrzeć na to z innej strony a nie patrzeć tak jak na nas wymuszają w naszym polskim kraju.
I dziwnym trafem (ile tutaj dziwnych sytuacji jest) czemu w 2008r zniesiono obowiązek szczepienia dzieci? Jest tylko Twój własny "obowiązek obywatelski" piszę w "" bo to jest Twój własny wybór.. szczepić czy nie. To Ty wybierasz.
Jakoś ja znalazłam dwóch lekarzy, jeden rodzinny drugi pediatra którzy nie szczepią swoich dzieci W OGÓLE! Hmmm za dużo jak dla mnie tych przypadków.

http://astral-projection.blog.onet.pl/SZCZEPIONKA-CIE-ZABIJE-lekarze,2,ID414240515,n a może to Was zaciekawi
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry