reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

nareszcie u mnie coś pełnia ruszyła!:laugh2: pierwsze skurcze! od 1,5 godziny co 15min... i od przed chwili rzygi na potęgę:szok:
 
reklama
Chyba każda z Nas zastanawia się jak to będzie kiedy się zacznie... Sama będę rodziła pierwszy raz i nie wiem co mnie czeka:p
Wczoraj pojawiły się takie dziwne bóle w samej macicy nie wiem czy to jakieś delikatne skurcze, czy nie, do tego (może to dziwnie zabrzmi) poczułam tak jak by moje wargi sromowe nabrzmiały i zrobiły się twardsze... Dzisiaj minęło... Powiedzcie mi, czy to mogę byc jakieś pierwsze objawy zbliżającego sie porodu??

Szczerze już nie mogę się doczekac, wiec nie wiem czy poprostu sobie nie wkrecam:-D:-p
Pozdrowionka;-)
 
maryla86 to czy zdążysz wziąć prysznic po odejściu wód to trudno powiedzieć.To zależy od częstotliwości skurczów.Ale przeważnie po odejściu wód trzeba jechać do szpitala.
dzięki za info ;-) tak myslałam że raczej nie ma co czekac tylko leciec na porodówke ;-)

nareszcie u mnie coś pełnia ruszyła!:laugh2: pierwsze skurcze! od 1,5 godziny co 15min... i od przed chwili rzygi na potęgę:szok:
trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie i bezbolesny poród ;-)
Chyba każda z Nas zastanawia się jak to będzie kiedy się zacznie... Sama będę rodziła pierwszy raz i nie wiem co mnie czeka:p
Wczoraj pojawiły się takie dziwne bóle w samej macicy nie wiem czy to jakieś delikatne skurcze, czy nie, do tego (może to dziwnie zabrzmi) poczułam tak jak by moje wargi sromowe nabrzmiały i zrobiły się twardsze... Dzisiaj minęło... Powiedzcie mi, czy to mogę byc jakieś pierwsze objawy zbliżającego sie porodu??

Szczerze już nie mogę się doczekac, wiec nie wiem czy poprostu sobie nie wkrecam:-D:-p
Pozdrowionka;-)
między nami jeden dzień różnicu ;-) i to też moja pierwsza ciąża, a czy to co opisujesz to mogą być objawy to niestety nie wiem ;-(

mnie dziś o 4 rano obudził ból kręgosłupa i nie moge spac od tego czasu w dodatku złapałam lekkie rozwolnienie i jest mi gorąco a mimo to oblewa mnie zimny pot - tzn to akurat mi chwilowo przeszło, ale skurczy brak , brzuch pare razy tylko stwardniał, myśle że w ciągu tygodnia powinnam sie rozpakować i nie wiem czy mi czasem nie wyciekają wody ?? wczoraj już wieczorem zauważyłam że mam mokre majtki ale to na pewno nie śluz ani czop ale jest tego mało i wczoraj było przexroczyste a dziś jakby leciutko zabarwione i słodko pachnie - myślicie że to wody ?? dobrze że dziś do gina ide po południou to niech chłop sprawdza
 
czesc Dziewczyny
Ja jestem nowa na tym wątku, to moja pierwsza dzidzia, troszkę boję sie porodu, ale tak naprawdę to nie mogę się doczekać mojego synka. Mieszkam w anglii a opieka tutaj o kobiety w ciąży jest beznadziejna, kończę 36 tydzień jutro mam wizytę u lekarza rodzinnego, bo ginekologa to nawet nie uraczysz zobaczyć, cokolwiek pytam tego kretyna to on nie udziela mi konkretnej odpowiedzi dobrze że moja ciocia jest położną to chociaż od niej coś się dowiedzieć mogę, od prawie miesiąca mam bóle jak na okres, od kilku dni okropnie boli mnie kręgosłup, i z każdym dniem mam coraz więcej upławów, nie wiem czy mi się brzuch obniżył wydaje mi sie że tak ale nie oddycha mi się lepiej i wciąż mam zgagę, wiem że jeszcze zostało 20 dni tylko że byłabym spokojniejsza gdyby tak jak w polsce ktoś chociaż mnie zbadał a nie zmierzył tylko ciśnienie i sprawdził mocz, to jest jakieś średniowiecze w tej anglii, właśnie dlatego się boję
 
maryla86 napisz Kochana co Ci lekarz powiedział:-) Choc jestem prawie w 100%tach pewna, że to nie są wody... Sama muszę zmienia wkładki non stop bo cały czas czuje wilgoc, ale to podobno normalne...
Ja na suwaczku mam 38 tc i 2 dzień, wg lekarza jest to 39 tc a wg usg już nawet 41tc... Takze tym bardziej nie moge sie tego wszystkiego doczekac, ciesze sie, ze jestesmy w podobnym terminie:-) fajnie miec kompanke:-)

rosellita Właśnie słyszałam, że w Anglii pod względem prowadzenia ciąży jest beznadziejnie... Ale niczym sie nie martw Kochana, maluszek od 36tc jest już w pełni wykształcony, nawet jeśli urodziłabyś teraz to na tym świecie poradzi sobie bez problemu:-) te bóle to mogą byc skurcze przepowiadajace, sama mam ich pare w ciagu dnia i narazie nic się nie dzieje...
Głowa do góry i niczego się nie bój, bo sters jest Ci teraz najmniej potrzebny:-)

Pozdrowionka dziewuszki;-)
 
klaudix razem raźniej ;-) no i widze że masz pare terminów do wyboru ;-)

byłam u gina i okazało sie że to nie wody a śluz od czopa po mału odchodzi szyjka krótka bo 1,5 cm i miękka ale rozwarcia nie ma nawet na pół centymetra , coś sie mojemu synowi nie śpieszy powiedział że według szyjki to nie prędko urosdze a według objawów to 7-10 dni mam jeszcze przed sobą, Bartek wazy juz 3,627 kg ja mam w obwodzie 112 cm i od początku przytyłam 12,2 kg poza tym wszystko oki i w piątek albo niedziele mam przyjść na ktg- jak mi będzie wygodniej

chyba sobie jeszcze poczekam i coś mi sie zdaje że mój syn zrobi mnie w bambuko i przenosze mam nadzieje tylko że jak tak sie stanie to nie dużo
 
Widzę, że wagę też mamy podobną:p Ja przytyłam 11,7 dokładnie... ale jeszcze się może wszystko zmienic:-)
Tak myślałam, że to nie są wody, bo gdyby Ci odeszły od razu musiałabyś jechac do szpitala, ze względu na maluszka...
Ja maluszka mam strasznie nisko (lekarz nie mógł główki chwycic na usg, wręcz) ale tak jak u Ciebie zero rozwarcia...:-/

Coś te chłopaki leniwe strasznie:) Cały czas myślałam, że mały wyjdzie przed terminem a teraz już coraz bardziej myślę, że będzie po... Dobrze by było żeby nie musiał byc poród wywoływany...
 
Widzę, że wagę też mamy podobną:p Ja przytyłam 11,7 dokładnie... ale jeszcze się może wszystko zmienic:-)
Tak myślałam, że to nie są wody, bo gdyby Ci odeszły od razu musiałabyś jechac do szpitala, ze względu na maluszka...
Ja maluszka mam strasznie nisko (lekarz nie mógł główki chwycic na usg, wręcz) ale tak jak u Ciebie zero rozwarcia...:-/

Coś te chłopaki leniwe strasznie:) Cały czas myślałam, że mały wyjdzie przed terminem a teraz już coraz bardziej myślę, że będzie po... Dobrze by było żeby nie musiał byc poród wywoływany...
no mój tez ma głowe bardzo nisko tak nisko musiał schodzić tym usg że myślałam że już do środka zajrzy hahahaha mój w dodaku jest długi , lekarz ciągle mówi że ma długie nogi a teraz to mu sie nawet na ekranie nie zmieściła także szaleństwo jakiś koszykarz mi chyba rośnie ;-)
a wiesz ze ja tez byłam przekonana że urodze przed terminem ;-) ale teraz zmieniłam zdanie - taki mały a już chce pokazać że to on tu będzie rządził ;-) mały terrorysta ;-) terz mam nadzieje że obejdzie sie bez wywoływania mam nadzieje że mały tak dzień dwa po terminie sie skapnie że to już pora na niego i szybko pójdzie ;-)
 
reklama
Rosellita - ja mieszkam w Anglii i jestem w 22 tygodniu ciaży. Zetknięcie sie tutaj z opieką medyczna w ciązy było dla mnie szokiem - tymbardziej, ze to nie jest moje pierwsze dziecko, a poprzednie ciąże miałam prowadzone w Polsce... W Polsce - comiesięczne wizyty, usg, badanie, badania krwi. Tutaj miałam tylko jedno badanie krwi - na samym początku - i to wszystko. Cięzko jest się przestawić, ale ... z tego co wiem sam poród i opieka okołoporodowa jest super. Wiele osób mi o tym mówiło.
Chodzisz do lekarza, nie do połoznej? Jesli masz swoja położna - porozmawiaj z nią. Podczas wizyty pod koniec ciąży ustala się dokładnie czego oczekujesz podczas porodu i gdzie chcesz rodzić. Podczas porodu masz swoja oddzielną salę, spokój, darmowy dostęp do znieczulenia. Własnie podczas tej wizyty możesz to omówic z położną.
Rozumiem Twoje rogoryczenie opieką p[odczas ciązy, bo sama przez to przechodzę - postaraj sie o wszystko dokładnie wypytać położną i poproś o dokładne wskazówki dotyczące kiedy masz jechać do szpitala i na co możesz liczyć. Jak zaczniesz pytac - muszą Ci odpowiedziec i pomoc. Trzymam kciuki
 
Do góry