reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Jak można tak pisać? Kasy lub priorytetów? Priorytetem jest dla mnie i myślę, że dla każdej matki zdrowie dziecka. Ale tylko amniopunkcja daje 100% pewności!! Nie nimfy, chociaż jestem zwolennikiem i będę prawdopodobnie robiła ten test. Jeśli wyjdzie zle nimfy to i tak zrobię amniopunkcje, bo to jedyna metoda by wykluczyć wadę. Nikt na podstawie nimfy nie podejmie decyzji o usunięciu ciąży ( tylko proszę nie łapać zaraz mnie za słówka, bo nie twierdzę, że Ania czy ja podjełybyśmy taką decyzję). Ja akurat chciałabym mieć 100% pewności, nie 95% w przypadku nimfy tylko 100% by jak najlepiej się do tego przygotować. Bardzo jest dużo historii, że podejrzenie wady było i dziecko się urodziło zdrowe, ale uwierz, że równie dużo jest takich przypadków, że diagnoza się potwierdziła. Ryzyko jest na tyle małe, że każda z nas powinna sama zdecydować o tym czy je podejmie.
Ale po co się tak unosisz?
Napisałam kasa bo nie każdego stać wyłożyć 2 tysiące na badanie a priorytety bo nie których stać ale wolą zaryzykować..
I test nifty nie daje 95 %a 99,5 . ta niższa wartość medycyna mówi że daje połączenie usg z testem pappa ale często wychodzi fałszywie dodatni test pappa i wiek ma tu znaczenie. Myślę , że zrozumiałaś po swojemu mój komentarz. Zresztą dane mówia, że amino również brakuje 0,5%procenta do 100 więc tak jest to wybór każdej kobiety ja bym nie ryzykowała każdy ma chyba prawo do swojego zdania?
 
reklama
Taki poważny temat a mnie jakoś rozbawił Twój post. Kurczę ja to chyba jakaś dziwna jestem 🤣
Hehe faktycznie to jakoś śmiesznie tak zabrzmiało ale było mineło 🤣 chociaż wtedy bardziej mi było do płaczu jak do śmiechu bo dziura z przodu pocięta i piekło przy sikaniu a z tej drugiej wystawały te cholerne żyły to czułam się jak siedem nieszczęść ale takie uroki ciąży, porodu i połogu 😉 btw z tych trzech to połóg był dla mnie najgorszy 😩
 
Ciężko byłoby przy tylu osobach zeby każda miała takie samo zdanie na każdy temat. Dopóki nikt nikogo nie obraża to jest OK. Jedna potrzebuje głaskania i pocieszenia, jeszcze inna konkretnych słów by wziąć się w garść. Mi się podoba różnorodność.
Ok, spoko, ja to rozumiem. Po prostu przez bardzo długi czas było u nas wręcz.. sielsko [emoji6] i nie myślę, że to dlatego, że któraś się przed czyms jakoś super powstrzymywała tylko po prostu były takie tematy i myślę, że taka ekipa, która po prostu na wiele rzeczy patrzyła bardzo podobnie [emoji6] w ostatnim czasie doszło do nas wiele nowych osób, dodatkowo są tez trudniejsze tematy, decyzję czy wybory, choć na szczęście na razie bardzo jednostkowo [emoji6] więc wszystko jest chu a kwestia czasu [emoji16]
 
Ale po co się tak unosisz?
Napisałam kasa bo nie każdego stać wyłożyć 2 tysiące na badanie a priorytety bo nie których stać ale wolą zaryzykować..
I test nifty nie daje 95 %a 99,5 . ta niższa wartość medycyna mówi że daje połączenie usg z testem pappa ale często wychodzi fałszywie dodatni test pappa i wiek ma tu znaczenie. Myślę , że zrozumiałaś po swojemu mój komentarz. Zresztą dane mówia, że amino również brakuje 0,5%procenta do 100 więc tak jest to wybór każdej kobiety ja bym nie ryzykowała każdy ma chyba prawo do swojego zdania?
Chyba nie tylko ja tak zrozumiałam Twoj komentarz. Dla mnie miał wydźwięk, że jak ktoś może żałować pieniędzy na nimfy skoro to bezinwazyjne. Tyle, że kolejność nadal jest taka, że jak ktoś się zdecyduje na terminacje ciąży to nic mu ten nimfy nie da, bo nadal będzie musiał zrobić amnio. Myślę, że Ania nie ze skąpstwa zdecydowała się na amniopunkcje tylko wybrała najlepszą dla siebie opcję według niej. Napewno rozważyła za i przeciw, ja się z nią zgadzam w 100%, nie potrzebne jej pisanie o ryzyku, bo napewno lekarz ją o tym poinformował.
 
Oj dzieje się 😂moje zdanie opieram przedewszystkim na przejściach z amino kobiet z moim otoczeniu. Nie wiedziałam, że kogoś zdenerwuje mój komentarz😳
 
Ok, spoko, ja to rozumiem. Po prostu przez bardzo długi czas było u nas wręcz.. sielsko [emoji6] i nie myślę, że to dlatego, że któraś się przed czyms jakoś super powstrzymywała tylko po prostu były takie tematy i myślę, że taka ekipa, która po prostu na wiele rzeczy patrzyła bardzo podobnie [emoji6] w ostatnim czasie doszło do nas wiele nowych osób, dodatkowo są tez trudniejsze tematy, decyzję czy wybory, choć na szczęście na razie bardzo jednostkowo [emoji6] więc wszystko jest chu a kwestia czasu [emoji16]
Życie, jakieś wymiany zdań i dyskusje ostrzejsze będą bo jest tu dużo bab i niektóre tak jak np ja maja problem z trzymaniem języka za zębami 😬😃
 
Dziewczyny może to głupie pytanie ale jak jesteśmy przy tym temacie może mi ktoras wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ten test papa? W sensie że z czego biorą statystyki? Na podstawie czego?
 
reklama
Do góry