reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze.
Jak będzie po to daj znać, pogadamy gdzie rodzisz i gdzie robisz prenatalne :) chyba tylko my 2 jesteśmy z mazowieckiego...
Chodziłam go gina prywatnie ale to zdecydowanie za droga impreza i jestem w trakcie przenoszenia się na NFZ. Od 12 tygodnia będę mieć prowadzona ciąże na Starynkiewicza wiec chyba tam. Na Madalinskiego nie chcieli mnie przyjąć bo podobno nie maja lekarza ;D Trochę to śmieszne bo przecież to szpital dedykowany dla kobiet w ciąży...
 
Cześć, mam pytanie na temat badań prenatalnych wg miesiączki dziś powinnam mieć 9+6 Ale zgodnie z USG wychodzi 8+2. Mam zaplanowane badania prenatalne na 02.07 czyli wg USG będzie to 10+0, testy z krwi tydzień wcześniej będę musiała wykonać czyli koło 8+6-9+0. Czy mam przekładać te badanie? Moja lekarka wyznaczyła mi takie terminy żebym się zapisała (02.07-16.07). Wolny termin padł na 02.07. Czy któraś w tym okresie miała robione badania i wszystko można było zobaczyć?
Przesuń o tydzien, bo to jedbak za wcześnie ;)
My za to bedziemy musialy uwazac na oblodzone chodniki.....:/ Dziewczyny nie wiecie czy mozna na krzywa cukrowa kupic sobie glukoze,ale wersje cytrynowa?????
Można ;)
Hej dziewczyny chciałam się przywitać i zadomowić ponieważ ciężko mi znaleźć odpowiednie miejsce ;) już tłumacze ...
z kalendarza 7+6 z usg 6+7 ;) byłam na wizycie we wtorek a tam bliźniaki ❤❤ Jednojajowe, jednokosmowkowe, jedoowodniowe czyli najbardziej ryzykowna sytuacja ...
od wtorku już tylko leżę :( ale dla nich wszystko ...
termin porodu to wielka niewiadoma może być grudzień a może styczeń ... ale chciałabym u Was posiedzieć ;)
Mam niewielkiego krwiaka 11 mm 5 mm i straszne bóle podbrzusza takie aż skorczowe ale lekarz powiedział ze na tym etapie luteina dopochwowo i leżenie ... i tyle ;)
Następna wizyta 3.07 o 9:40 ;)
Ooo drugie bliźniaki :) super! Moje dwujajowe, dwuowodniowe, dwukosmowkowe, czyli ta najbezpieczniejsza wersja. Krwiaka masz niewielkiego, wiec pewnie chwila moment sie wchlonie. Jak wasza reakcja na bliźnięta? :)
 
My za to bedziemy musialy uwazac na oblodzone chodniki.....:/ Dziewczyny nie wiecie czy mozna na krzywa cukrowa kupic sobie glukoze,ale wersje cytrynowa?????
Mi gin powiedział, że mogę sobie kupić smakową. Dał mi ulotkę na której są akurat dwa smaki cola i pomarańcza. Raczej kupię pomarańczę i wezmę sobie też pół cytryny bo można.
 
Mam do Was prośbę o poradę, bo jestem na tyle zawieszona ze skończył mi się duphaston i zapomniałam do lekarza zadzwonić o receptę a dziś mamy sobotę i zapewne nie odbierze 🤦‍♀️🤦‍♀️ biorę duphaston 2x1 i luteinę dopochwowo 2x1,z czego lekarz chciał mi odstawić już duphaston w 8 tygodniu, ale powiedziałam że chce brać dla spokojnej głowy. Dziś mam 10+6 więc zaraz 12 tydzień, a wizytę mam w środę... Mam jeszcze 3 opakowania luteiny dopochwowej i teraz pytanie co byście zrobiły na moim miejscu? Brać luteinę normalnie tak jak przepisał lekarz pomijając duphaston czy np zwiększyć dawkę luteiny? Zawiesiłam się, myślałam że mam jeszcze jedno opakowanie a tu takie zaskoczenie 😪😪😪😪
 
Ja mam dziś jakiś zły dzień do tej pory starałam się myśleć pozytywnie a dziś dopadło mnie. 9+0
Strasznie siedzi mi w głowie to że nie miałam cytomegalii i toxoplazmozy i że mogłabym ja złapać właśnie teraz 😑 wizyta 29.06 zaczęłam się trochę stresować prenatalnymi które mam 14. 07 jakiś kryzys dziś. O koronawirusa nie boję się tak jak o cytomegalie i toxoplazmoze może to przez to że prawdopodobnie poronilam jedna ciąże przez rumien zakazny o którym w ogóle nie wiedziałam że przechodzę musiałam go złapać gdzieś na placu zabaw lub na jedzeniu 😑 ehhh oby przeszły te myśli najchętniej mylabyn cały czas ręce i dezynfekowala lub niczego nie dotykała nawet jeść zaczynam się bać żeby czasem na czymś czegoś nie było 😑
 
A wczoraj nikt mnie nie przyjął. Trzeba było długo czekać przed szpitalem żeby w ogóle ktoś wyszedł zmierzyć temperaturę a potem czekało mnie czekanie w długiej kolejce. Trochę się obawiałam, ze mnie wyślą do szpitala zakaźnego wiec wróciłam do domu. Po konsultacji ze swoim ginekologiem umówiłam się dzisiaj do dermatologa. Czyli jak zwykle w naszym kraju, wszystko trzeba załatwiać prywatnie.
 
A wczoraj nikt mnie nie przyjął. Trzeba było długo czekać przed szpitalem żeby w ogóle ktoś wyszedł zmierzyć temperaturę a potem czekało mnie czekanie w długiej kolejce. Trochę się obawiałam, ze mnie wyślą do szpitala zakaźnego wiec wróciłam do domu. Po konsultacji ze swoim ginekologiem umówiłam się dzisiaj do dermatologa. Czyli jak zwykle w naszym kraju, wszystko trzeba załatwiać prywatnie.
Czekamy na wieści, co powiedział Ci dermatolog 😊 zrelaksuj się ! 😊
 
reklama
Dziś nikogo nie mamy. Dopiero w poniedziałek.


Dziewczyny, a jak u Was z wystawianiem się na słońce? Robicie to? Niby opalać się nie można.... ale ja jestem biała jak po wypadku w młynie i marzę, żeby słońce mnie trochę złapało :)
Ja bym się chętnie wystawiła na słońce bo z rozsądkiem to można ale ja u siebie na Śląsku to od tygodnia słońca nie widziałam 😭😫. Za to deszczu mam już powyżej uszu 😤
 
Do góry