reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

reklama
Cześć Dziewczyny, czy któraś z Was pomimo brania żelaza miała nadal słabą morfologie? Hemoglobina i hematokryt się nie podwyższył?
A w jaki sposób przyjmujesz? Żelazo się wchłania, gdy jest przyjmowane na czczo, zawsze z witaminą C (np kwaśny owoc), do tego kawa/herbata zaburza wchłanialność, zwłaszcza pita tuż przed czy po połknięciu żelaza. Tak samo wapn. Sorki, jeśli stosujesz się do tego, a mimo to słabo Ci się wchłania. Pomyślałam, że warto napisać, gdybyś nie znala tych zasad.
 
A w jaki sposób przyjmujesz? Żelazo się wchłania, gdy jest przyjmowane na czczo, zawsze z witaminą C (np kwaśny owoc), do tego kawa/herbata zaburza wchłanialność, zwłaszcza pita tuż przed czy po połknięciu żelaza. Tak samo wapn. Sorki, jeśli stosujesz się do tego, a mimo to słabo Ci się wchłania. Pomyślałam, że warto napisać, gdybyś nie znala tych zasad.
A ja zawsze żelazo popijam kawą 🤦
 
Mała ma już dwa kg ?
Dotrwasz dotrwasz tylko dużo pij i wypoczywaj.
Tak ma 2kg.. najbardziej się boję, że faktycznie zacznie się wcześniej i będą chcieli mnie trzymać w szpitalu a przy tym covidzie się strasznie tego boje... Wolałabym jechać prosto na akcje. Nie zdążyłabym się nastresować.
To pierwsza ciąża i też sama nie wiem kiedy i na co reagować. 🤦
 
A w jaki sposób przyjmujesz? Żelazo się wchłania, gdy jest przyjmowane na czczo, zawsze z witaminą C (np kwaśny owoc), do tego kawa/herbata zaburza wchłanialność, zwłaszcza pita tuż przed czy po połknięciu żelaza. Tak samo wapn. Sorki, jeśli stosujesz się do tego, a mimo to słabo Ci się wchłania. Pomyślałam, że warto napisać, gdybyś nie znala tych zasad.
Biorę szelazo tak się to nazywa i tam jest napisane żeby brać po posiłku więc, zaraz po śniadaniu jem popijając wodą. Kawę rzadko już pije bo znów przestała mi smakować... jutro sprobuje wziac przed śniadaniem zajadając grapefruit?:D dziękuję, może to pomoże. W czwartek mam wizytę więc zobaczymy co jeszcze na to moja lekarka.
 
Ja mam tardyferon fol, biorę ciut ponad miesiąc i mam już wzrost z hgb11.3 na 12.1, hematokryt jeszcze minimalnie pod normą,ale też jest znaczna poprawa. Łykam około pół godziny do godziny po śniadaniu i zagryzam mandarynką.
 
Biorę szelazo tak się to nazywa i tam jest napisane żeby brać po posiłku więc, zaraz po śniadaniu jem popijając wodą. Kawę rzadko już pije bo znów przestała mi smakować... jutro sprobuje wziac przed śniadaniem zajadając grapefruit?:D dziękuję, może to pomoże. W czwartek mam wizytę więc zobaczymy co jeszcze na to moja lekarka.
A to ciekawe, że po posiłku...skoro producent tak zaleca, to pewnie jakiś powód tego musi być, choć generalna zasada jest taka, że żelazo się wchłania najlepiej na czczo, a wchłanialność bardzo się podnosi, jeśli jest przyjmowane z wit C, czyli grapefruit będzie ok :)
 
Ja mam tardyferon fol, biorę ciut ponad miesiąc i mam już wzrost z hgb11.3 na 12.1, hematokryt jeszcze minimalnie pod normą,ale też jest znaczna poprawa. Łykam około pół godziny do godziny po śniadaniu i zagryzam mandarynką.

Ja też biorę tardyferon od 2 tygodni i wyniki z 10 na 11 skoczyly.
 
reklama
Do góry