reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2010 !!

Czytam i czytam te wasze posty i czuje się strasznie zielona, mimo tego, że jest to moja 2ciąża. Ja moje pierwsze usg bede miała dopiero ok 12tyg. Czy myslicie, że są konieczne te wszystkie badania, które macie juz na poczatku ciąży, tym bardziej że po ingerencji ginekologicznej niektóre z was krwawią?- troche mnie to przeraża.:-( Ja z pierwszą ciąża ani razu nie byłam badana ginekologicznie i wcale nie uważam, że to zle.
Coraz wiecej mówi się też że usg wcale dobrze nie wpływa płód i im mniej scanów tym lepiej oczywiście mam na myśli ciązę bez powikłań.
Mam pytanie do MADZISEK czemu wybrałas polskiego lekarza, nie ufasz irlandzkim?

z tego co wiem...po zmianie prawa do gin trzeba sie zgłosić do 10 tygodnia.... jesli sie tego nie zrobi kobiecie nie przysługuje "becikowe". dotyczy to dzieci urodzonych po 1 listopada 2009r....
 
reklama
Witam dziewczyny!
o tym, ze jestem w ciazy dowiedzialam sie juz 7 maja, pozniej wizyta u gina i pecherzyk bez zarodka wiec wstrzymywalam sie z przylaczeniem do Was, zwlaszcza, ze ostatnia ciaze poronilam ...
wczoraj piekny prezent na Dzien Matki bijae serduszko dzidziusia :tak::-)
bardzo sie ciesze!!!
Termin mam narazie na 21 stycznia.
pozdrawiam Was i serdecznie GRATULUJE wszystkim fasolek !!!!

Witam kolejną stycznióweczkę:-) i gratuluję "Serduszka"
 
to tak jak ja w 1 ciąży tylko ze ja miałam bóle brzucha bardzo silne aż mnie skręcało wiec pojechałam to skontrolować :tak: ale nawet pęcherzyka nie było wtedy :no:wizyta co 2 dni u ginekologa codziennie beta z krwi co mnie nastraszyli to brak słów że ciążą pozamaciczna bo beta rośnie a pęcherzyka nie ma :baffled: jak już był pęcherzyk to w końcu mi ulżyło a potem dalsze czekanie :sorry:

teraz i tak za wcześnie poszłam choć myślałam że już w porę hehe wizyta 200zł za 2 tygodnie kolejne 200zł ;-) no ale trudno ważne by wszytko było ok :tak:

Mnie teraz stara się M ogarniać, bo najchętniej to bym co tydzień po różnych ginekologach latała, żeby tylko upewnić się, że wszystko ok:-D:-D:-D
 
Gosiu tak tu jest, że badanie ginekologiczne w ciąży jest ewenementem, robią je tylko w razie potrzeby, tak to ciążę prowadzi położna, a raz na jakiś czas są scany w szpitalu :tak:
Jeny jak mi się spać dzisiaj chce :baffled: Olisia niestety to nie rusza i w najlepsze się bawi :sorry:
 
Gosiu tak tu jest, że badanie ginekologiczne w ciąży jest ewenementem, robią je tylko w razie potrzeby, tak to ciążę prowadzi położna, a raz na jakiś czas są scany w szpitalu :tak:
Jeny jak mi się spać dzisiaj chce :baffled: Olisia niestety to nie rusza i w najlepsze się bawi :sorry:
dziwne to troche bo przeciez w ciazy bardzo czesto zdarzaja sie rozne stany zapalne oraz grzybice wiec chyba lepiej sie badac i leczyc.
 
Mój jeszcze wojuje, ale już coraz bardziej marudzi, więc istnieje cień nadziei, że może do 21 się zmęczy tak na cacy i grzecznie pójdzie spać ;-)
 
kochane jestem juz po pierwszej wizycie u ginekologa
wrazenia pozytywne: p. Antopowicz w Medicus Centre w Dublinie.
Zrobila wywiad, zbadala piersi (babcia przechodzila raka piersi), posadzila mnie na fotel (mezuś moj przezyl dzis swoj pierwszy raz:):) - zabawnie, ale byl dzielny).
Pozniej zrobila usg dopochwowe i ..........widzielismy nasz malenki skarbek z bijacym serduszkiem..cos pieknego....ma 4 mm:) ale jest juz we mnie i zyje:):):)cudo nasze:)
Za 6 tyg bede w Polsce wiec zrobie sobie USG ponownie i setki inncyh badan.

KICIA80 gratuluje szczescia!!!
labamba - co do polskiego lekarza gp- to wybralam go z tego wzgledu ze przyjmuje niedaleko mojego miejsca zamieszkania ale niestety wyprowadza sie do Cork, ja jednak zostane w tej samej klinice ale ciaza moja bedzie powadzona przez irlandzkiego lekarza. zastanawiam sie jedynie nad wyborem szpitala. Labamba Ty juz wybralas??

caluski dla wszystkich styczniowek....trzymajmy sie razem !!!!
 
drogie kolezanki, mam taki problem, boli mnie brzuch tak mniej wiecej w okolicach miedzyrzebrowych i troche ponizej, mam sie bac czy to normalne?? bolało z godzinke ale dalo sie wytrzymac, jak złapalam wiekszy oddech to przestawało jak spusciłam powietrze znowu?? czy ma to zwiazek z malenstwem?? strasznie sie niepokoje... :-(
 
reklama
drogie kolezanki, mam taki problem, boli mnie brzuch tak mniej wiecej w okolicach miedzyrzebrowych i troche ponizej, mam sie bac czy to normalne?? bolało z godzinke ale dalo sie wytrzymac, jak złapalam wiekszy oddech to przestawało jak spusciłam powietrze znowu?? czy ma to zwiazek z malenstwem?? strasznie sie niepokoje... :-(

Ja dzisiaj miałam dokładnie tak samo, ból tak po boku po prawej stronie jakby żebra... trochę plecy i dół brzucha. Też się przestraszyłam, ale poleżałam z pół godzinki i samo przeszło
 
Do góry