reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Mam to samo. W ogóle jeszcze o tym nie myśle, boje się bardzo i to mnie stopuje przez zakupami. Pewnie będę kompletować w ostatnim momencie.
Rozumiem Cię, myśle, też jak w miarę logistycznie tą wyprawkę wyszykować. Moja przyjaciółka urodziła w tym roku w styczniu więc będę miała chociaż podpowiedzi. Wiem, że dzieciaczki są różne jednemu będzie pasowało to drugiemu to, ale takie uniwersalne rzeczy co może być potrzebne, jak wanienka itd itp 😅
 
reklama
Będzie wszystko dobrze, zobaczysz 😊
Ja sobie wolę podzielić to wszystko na mniejsze etapy i zacząć szybciej, co nie znaczy że po 20 tygodniu będę miała pełną komodę i wózek 🤣
W grudniu chciałabym wszystko już mieć przygotowane.
W sierpniu zaplanowaliśmy mały remont i zamianę pokoi - mój syn ma trochę większy metraż niż my sypialnię i musimy się zamienić.
W tej ciąży jestem spokojniejsza, jednak spokój będzie całkowity jak będę trzymała moje dziecko w ramionach 😍
 
Ja na pewno ruszę z wyprawką jak tylko poznam płeć. Głównie ze względów finansowych, wolę wszystko rozłożyć na każdy miesiąc. W grudniu czeka nas przeprowadzka także masa wydatków się zapowiada. A po drugie to ja mam taki charakter, że uwielbiam mieć wszystko zaplanowane wcześniej. Ja będę kupować głównie ubranka bo te po dzieciach oddałam. Łóżeczko, kołyska, wózek, fotelik do samochodu mam. Jak już którąś z Was wyżej pisała ja też lubię szukać okazji na wyprzedażach czy z drugiej ręki także prawie mam na to czas.
 
Mój synek jeszcze nie ma 2 lat także wszystkie najważniejsze rzeczy takie jak łóżeczko,wózki,foteliki będziemy mieli po nim-to sporą część wydatków,która odejdzie. Jeśli chodzi o taką wyprawkę ubraniową to sporo rzeczy mamy takich neutralnych płciowo,ale myślę,ze ogólnie po połówkowych to jest fajny czas na takie fest przygotowania. I samopoczucie jest znośne i już wiadomo, kto tam mieszka w tym brzuchu :)

Mam pytanie do osób które są w kolejnej ciąży, czy też was bolą pępki? W pierwszej nie miałam tego problemu, po ciąży byłam u fizjo uro-gin i zamknęłam drobne rozejście mięsnia prostego brzucha. Zastanawiam się czy ten ból pępka (tylko jak go dotykam) to coś czym powinnam się zająć bo może się zrobić np jakaś przepuklina,czy to normalne uczucie w kolejnej ciąży?
Ja urodziłam już dwoje dzieci i nie mam tych objawów z pępkiem. Myślę, że warto to skonsultować z lekarzem albo właśnie z fizjo żeby nie przegapić czegoś. Mam chyba milion objawów ale tego z pępkiem nie.
 
Ja chyba zacznę po mału od sierpnia/września moze cos na promocjach jeszcze upoluje 😅 zeby po mału wszystko kompletować tylko nie wiem gdzie to bede trzymać 🙈 pokoj dziecka dopiero będziemy robić na wiosnę bo póki co sa ważniejsze rzeczy na głowie(tez remontowe) po za tym do pół roku dziecko bedzie z nami w sypialni. Tez staram sie myślec pozytywnie ze wszystko bedzie dobrze, myśle ze ta zła passa juz mi przeszła. 😊co do rzeczy bede kupować uniwersalne.. w ogole nie lubię przepłacać i kocham kupować rzeczy na wyprzedazach lub w lumpeksach wiec myśle ze bede w swoim żywiole 🤩 zeby tylko nie przesadzić z iloscia😂

Ja w teorii nie mam pokoju dla tego dziecka bo albo musimy oddać mu sypialnie albo gabinet a nie bardzo któryś chcemy ha ha

Bo z taką różnica wieku to nie sądzę aby któreś że starszego rodzenstwa przygarnęło do siebie takiego malucha 🤡

Od dłuższego czasu próbuje męża namówić na nowy większy dom 🤭 ale na razie marnie mi idzie
 
Ja w teorii nie mam pokoju dla tego dziecka bo albo musimy oddać mu sypialnie albo gabinet a nie bardzo któryś chcemy ha ha
Bo z taką różnica wieku to nie sądzę aby któreś że starszego rodzenstwa przygarnęło do siebie takiego malucha 🤡

Od dłuższego czasu próbuje męża namówić na nowy większy dom 🤭 ale na razie marnie mi idzie
Hahah to my na razie w kawalerce ale dom już się buduje 😂😅
 
A wiesz jakie można dawkowanie? Czekam co mi ginekolog napisze, jeśli odpisze mi dziś w ogole? Niestety na wypisie z SORu nie dostałam info ile paracetamolu mogę brać.
generalnie im mniej tym lepiej, natomiast jak gorączka narasta to co 6godz można brać tabletkę. Przy kilkudniowym stosowaniu 2g /dzień powinny być bezpieczne. Chociaz 4g sa dakwa maks. Przy utrzymującej się dłużej niż 2 dni gorączce zrobiłabym badania.
 
Ja wszystkie rzeczy po córce zostawiłam, całą wyprawka jest z lumpka, a że nie mam problemu z tym, czy jest na koszulce samochodzik czy kwiatuszki to znajdzie się zawsze na każdą płeć cokolwiek, najważniejsze że nic nie uciska, nie drapie itd.
Łóżeczka nie kupujemy, myślę o dostawce, bo starsza śpi z nami i chciałabym to kontynuować, ale z dwójką dzieci boję się o ich bezpieczeństwo.
Wyprawkę, czyli ubranka, najlepiej miałabym gotową już do 30/32 t.c., bo potem prasowanie to katorga...
Teraz uważam, że to dużo za wcześnie, ale rozumiem niektóre z was, więc każdy niech robi co i jak czuje 👍
 
reklama
Dzieki za odpowiedzi. Mój ginekolog mi odpisał ze jak temperatura sięga 38 to wtedy należy już zbijać. I z dawkowaniem powiedział ze 500mg co 8h max.
 
Do góry