reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Dziewczyny a jak podchodzicie do łykania paracetamolu jak jest goraczka, bóle głowy/mięśniowe? Właśnie wchodzę w ten etap infekcji i zastanawiam się czy dla dziecka jest lepiej przecierpieć i nie brać czy właśnie na odwrot? Ja ogólnie unikam jakichkolwiek leków, chyba ze właśnie korzyść dla dziecka jest większa z brania.
 
reklama
Dziewczyny a jak podchodzicie do łykania paracetamolu jak jest goraczka, bóle głowy/mięśniowe? Właśnie wchodzę w ten etap infekcji i zastanawiam się czy dla dziecka jest lepiej przecierpieć i nie brać czy właśnie na odwrot? Ja ogólnie unikam jakichkolwiek leków, chyba ze właśnie korzyść dla dziecka jest większa z brania.

Gorączka dla mnie w ciąży od razu do zbicia. Ból głowy/mięśni to pewnie zależało by jak bardzo by mnie bolało
 
Gorączka dla mnie w ciąży od razu do zbicia. Ból głowy/mięśni to pewnie zależało by jak bardzo by mnie bolało
A wiesz jakie można dawkowanie? Czekam co mi ginekolog napisze, jeśli odpisze mi dziś w ogole? Niestety na wypisie z SORu nie dostałam info ile paracetamolu mogę brać.
 
Mnie tez wykreślono a staram sie udzielać w miarę możliwości 🥲 aktualnie pracuje w delegacji i mam mało czasu na pisanie ale od lipca planuje zwolnić.. u mnie właściwie bez zmian, jedyne dolegliwości to mdłości nic po za tym. @olka11135 Proszę zapisz moj termin na 29.01. Rodzina juz cała praktycznie poinformowana mojemu lubemu bardzo na tym zależało. Widziałam ze jedna dziewczyna zaczyna juz szykować wyprawkę a ja totalnie nie mam do tego głowy. Kiedy najlepiej podejść do tematu ? Tymbardziej ze to pierwsze i totalnie sie na tym nie znam 🙈
 
Mnie tez wykreślono a staram sie udzielać w miarę możliwości 🥲 aktualnie pracuje w delegacji i mam mało czasu na pisanie ale od lipca planuje zwolnić.. u mnie właściwie bez zmian, jedyne dolegliwości to mdłości nic po za tym. @olka11135 Proszę zapisz moj termin na 29.01. Rodzina juz cała praktycznie poinformowana mojemu lubemu bardzo na tym zależało. Widziałam ze jedna dziewczyna zaczyna juz szykować wyprawkę a ja totalnie nie mam do tego głowy. Kiedy najlepiej podejść do tematu ? Tymbardziej ze to pierwsze i totalnie sie na tym nie znam 🙈

Kiedy będziesz chciała i będziesz gotowa :) Różnie dziewczyny wytrzymują. Ja się wstrzymuje pewnie do połówkowego aż poznam płeć, bo mam przeczucie, że na pierwszych prenatalnych niczego się nie dowiem.
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do łykania paracetamolu jak jest goraczka, bóle głowy/mięśniowe? Właśnie wchodzę w ten etap infekcji i zastanawiam się czy dla dziecka jest lepiej przecierpieć i nie brać czy właśnie na odwrot? Ja ogólnie unikam jakichkolwiek leków, chyba ze właśnie korzyść dla dziecka jest większa z brania.

Mam takie samo podejście jak Ty, no a jak gorączka to wiadomo - dzieje się coś poważniejszego i trzeba działać.
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do łykania paracetamolu jak jest goraczka, bóle głowy/mięśniowe? Właśnie wchodzę w ten etap infekcji i zastanawiam się czy dla dziecka jest lepiej przecierpieć i nie brać czy właśnie na odwrot? Ja ogólnie unikam jakichkolwiek leków, chyba ze właśnie korzyść dla dziecka jest większa z brania.
Ja przed ciążą często miewałam mocne migreny, i ginekolog powiedziała, ze w razie mocniejszego bólu głowy lepiej zażyć, choć wiadomo ze akurat na taki mocny to nie zadziała tak jak mega mocne tabletki. Do ten pory brałam tylko dwa razy na szczęście, odpukać nie ma tragedii.
Za to dzisiaj mam taki wzdęty brzuch, ze szok! Wyglądam jakbym była w okolicy 7 miesiąca co najmniej🙈
 
Dziewczyny a jak to jest z kąpielami w ciąży? Ja strasznie kocham się wylegiwać, coś poczytać, posłuchać podcastu taki wieczorny chill …
Teraz w ciąży tylko szybkie prysznice, bo boje się żeby nie zaszkodzić fasolce 🤔 nie wiem czy słusznie
Ja od czasu do czasu poleżę w wannie. Z tym ze ja kocham gorąca wodę, mąż zawsze mówił, ze on by się poparzył 😅 wiadomo, ze teraz temperatura musi być mniejsza, więc kąpiele nie sprawiają mi aż takiej przyjemności.
 
reklama
Kochane co polecacie na podniesienie żelaza. Niby wyniki ok hemoglobina 13,2 ale spada bo na początku maja była 14,4.Niestety w rozmazie duży spadek (anemia utajona). Jeść nie mogę bo od zapachu wszystkiego mne mdli, a najgorzej to miesiwo brrr.Zmuszam się do czegokolwiek żeby przetrwać. 4 ciąża i każda inna w tamtych były zachcianki a teraz nic. Rano funkcjonuje normalnie, ale po 16 to już tylko łóżeczko bo brzuch jak balon i więzadła ciągną nawet chodzić nie bardzo się da 🤣. Dobrze że ciąża trwa tylko 9 cudownych miesięcy i że po zakończeniu 1 trymestru wszystkie dolegliwości nam ustąpią😜i będziemy się delektować stanem błogosławionym.
 
Do góry