reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Cześć E-Ciocie! Mam 0.42mm. W chwili obecnej jestem pikuś 🤣 bo 4 tydzień i 3 dzień. Jestem we właściwym miejscu, widać mnie pod dobrym ułożeniem sondy. Ale uciekałem. Pani Doktor mowi, ze widzimy sie w 26.01.2024 ❤️
 

Załączniki

  • 94948015-25b3-408b-b58d-844f1dd2eece.jpeg
    94948015-25b3-408b-b58d-844f1dd2eece.jpeg
    107,4 KB · Wyświetleń: 116
reklama
Ja też miałam dzisiaj pierwszą wizytę, ale tylko badanie brzucha i szyjki.
Pierwszy raz byłam w tym gabinecie i zdziwił mnie brak USG, a na półce leżał detektor tętna 🤔
Póki co niby dobrze, ale dostałam luteinę, co mnie zdziwiło, bo w poprzedniej ciąży nigdy nic nie potrzebowałam 🙄
Karmię jeszcze córkę wieczorami, a słyszałam, że nie można brać tego jednocześnie i jestem bardzo zmieszana , bo nie chce rezygnować z kp.
Następna wizyta 5.06 😉 przynajmniej Pani ginekolog sympatyczna, w porównaniu do mojego pierwszego prowadzącego 😂
 
A w poprzednich ciążach tak samo było? Bo ja już 7 tydzień i co prawda nie boli mnie ciągle ale czasami mnie coś zakłuje czasem jak na miesiączkę 🤷🏻‍♀️ a to moja pierwsza ciąża na takim etapie więc porównania nie mam 🙈

Szczerze mówiąc totalnie nie pamiętam czy w 2011 i 2015 bolał mnie brzuch :D

Dziewczyny, tak w temacie klusek śląskich…to jakie macie podejście do aktywności fizycznej w pierwszym trymestrze? Ja od ivf odpuściłam zupełnie ćwiczenia (po transferze musiałam obowiązkowo) ale zaczyna mi to mocno doskwierać i obawiam się właśnie efektu kluski, szczególnie ze jestem non stop głodna i cały czas jem🤪 ja się dobrze czuje, nie mam żadnych plamien, lekkie mdłości ale głownie jak głodna jestem. Jeśli ćwiczycie to co i z jaka intensywnością i częstotliwością?

Nie ćwiczę, bo nie mam na to ani chęci ani siły po między jednym a drugim rzyganiem :D Wystarczy, że codziennie jeżdżę z dziećmi na rowerze i zdycham od 16 do 20 na placu zabaw :D

Ja też miałam dzisiaj pierwszą wizytę, ale tylko badanie brzucha i szyjki.
Pierwszy raz byłam w tym gabinecie i zdziwił mnie brak USG, a na półce leżał detektor tętna 🤔
Póki co niby dobrze, ale dostałam luteinę, co mnie zdziwiło, bo w poprzedniej ciąży nigdy nic nie potrzebowałam 🙄
Karmię jeszcze córkę wieczorami, a słyszałam, że nie można brać tego jednocześnie i jestem bardzo zmieszana , bo nie chce rezygnować z kp.
Następna wizyta 5.06 😉 przynajmniej Pani ginekolog sympatyczna, w porównaniu do mojego pierwszego prowadzącego 😂

Nie brałabym luteiny bez potrzeby. To lek jak każdy więc branie go jak cukierki, nie wiadomo po co, bez stwierdzonej niedomogi lutealnej wydaje mi się mega głupotą
 
Swoją drogą.. nie pamiętam, czy w pierwszej ciąży męczyły mnie tak tragiczne mdłości, zwłaszcza po jedzeniu.. przed gabinetem myślałam, że zejdę 🤣
Mdłości potęgują stres przed wymiotami, bo się ich strasznie boję 🙄
 
Szczerze mówiąc totalnie nie pamiętam czy w 2011 i 2015 bolał mnie brzuch :D



Nie ćwiczę, bo nie mam na to ani chęci ani siły po między jednym a drugim rzyganiem :D Wystarczy, że codziennie jeżdżę z dziećmi na rowerze i zdycham od 16 do 20 na placu zabaw :D



Nie brałabym luteiny bez potrzeby. To lek jak każdy więc branie go jak cukierki, nie wiadomo po co, bez stwierdzonej niedomogi lutealnej wydaje mi się mega głupotą

Dlatego nie będę w ogóle kupować, tym bardziej, przepisanie mi jej bez badań wydało mi się trochę nie w porządku..
 
Szczerze mówiąc totalnie nie pamiętam czy w 2011 i 2015 bolał mnie brzuch :D



Nie ćwiczę, bo nie mam na to ani chęci ani siły po między jednym a drugim rzyganiem :D Wystarczy, że codziennie jeżdżę z dziećmi na rowerze i zdycham od 16 do 20 na placu zabaw :D

Myśle ze 4h na placu zabaw to lepsze niż siłownia😂 jeździsz na rowerze? Bo ja bym właśnie chciała ale mam opory ze w zgiętej pozycji to niedobrze No i ryzyko upadku niby…
 
reklama
Co do płci. Mojej mamie marzy się wnusia (mi w sumie też dziewczynka ale nie nastawiam się na nic, bo z drugim synkiem byłam przekonana że będzie właśnie dziewczynka).
Mnie pobolewa brzuch caly czas w sumie.. dzisiaj mam 5tyg +4. I brzuch jak w 4 miesiącu (fakt że przed ciążą trochę przytyłam i oo dwóch ciążach z CC niezły wałek mi został). Mam ochotę tylko na słodkie. 🫣
Ja biorę Duphaston, odkąd miałam pozytywny test... I Narazie nie ćwiczę . Czekam na wizytę i zalecania od mojego doktorka.
 
Do góry