reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Ogólnie wszystkie bzdurne przesądy jak chiński kalendarz płci, owulacja z lewego jajnika, puls dziecka itp. wskazują na dziewczynkę, no ale dla mnie na USG to był chłopiec od piątku myślę jako ONIM no ale zobaczymy w sobotę :D

Tak - po pierwsze przed pobraniem się nie pomyłam bo to było wcześnie, mocno mi się chciało i jakoś nie ogarnęłam. Po drugie mi kiedyś jakiś lekarz czy położna powiedziała, że poleca nałożyć gazik na pojemnik - wtedy jakieś syfy zostaną na nim, a czysty mocz w pojemniku i tego też nie zrobiłam.

A do drugiego pobrania już się przyłożyłam z zachowaniem wyżej wymienionych i wyszło czysto.


Wierzę, że to tylko statystyka i będzie dobrze!

A poprzednie dzieciaki rodziłaś przed czasem?



A zero poza tym, że to to syf (ale w sumie zwykła też xD ) nie bardzo?
Mój mąż jest cukrzykiem, ale jako że on na insulinie to je co chce :/
I tak szczerze przy moich pomiarach cukru to nie widzę tej cukrzycy bo po jedzeniu ani razu nie miałam cukru ponad 140 to raz a dwa już poprawił mi się cukier na czczo i max sięga 94 ale to jak zjem późno coś uwaga słodkiego typu słodka bułkę bo mi się zachce 😂
 
I tak szczerze przy moich pomiarach cukru to nie widzę tej cukrzycy bo po jedzeniu ani razu nie miałam cukru ponad 140 to raz a dwa już poprawił mi się cukier na czczo i max sięga 94 ale to jak zjem późno coś uwaga słodkiego typu słodka bułkę bo mi się zachce 😂

No ja się ucieszyłam, że cukier na czczo 84 ... i nie muszę mieć diety, a tu mnie lekarz na krzywą skierował bo w wywiadzie otyłość III stopnia (przebyta, bo teraz mam niedowagę) i słabe wyniki insuliny rok temu :o

A u mnie z dietą będzie ciężko bo ja nie jem nie tylko mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych, a na śniadanie jem tylko owoce
 
No ja się ucieszyłam, że cukier na czczo 84 ... i nie muszę mieć diety, a tu mnie lekarz na krzywą skierował bo w wywiadzie otyłość III stopnia (przebyta, bo teraz mam niedowagę) i słabe wyniki insuliny rok temu :o

A u mnie z dietą będzie ciężko bo ja nie jem nie tylko mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych, a na śniadanie jem tylko owoce
A daj spokój z tą dietą restrykcyjną miałam przez 4 dni. Teraz jem co chce i cukry w normie i tyle ostatnio byliśmy u znajomych i jedliśmy pizzę by fest ochota była i cukier na czci 86 😂😂😂 po kolacji z diety miałam cukier 94 😂
 
Poza tam jakimiś przesądami typu objawy to akurat u mnie te różne pierdoły się sprawdziły przy poprzednich dzieciach. Akurat z betą to nie wiem bo w tamtych ciążach za każdym razem robiłam ok 5 tygodnia ciąży jedną i była bardzo wysoka, ale i też tydzień później na USG były zarodki z serduszkami

U mnie czy ta beta wysoka była to nie wiem, jeżeli brać pod uwagę termin wyliczony i wpisany już kartę ciąży czyli 31.12 to wychodzi, że 14 dpo miałam betę 213 więc ogólnie wydaje mi się, że taki średniak

Mi jest tak naprawdę bez różnicy bo mam już chłopca i dziewczynkę. Córka będzie kręcić nosem na brata, ale wierzę że do grudnia się po prostu ewentualnie oswoi i tyle :)
W takim razie normalna bete miałaś, kiedyś na początku wątku zrozumiałam że ponad 600. No a właśnie u mnie wielka ta beta i dlatego mnie to totalnie przeraża.
 
W takim razie normalna bete miałaś, kiedyś na początku wątku zrozumiałam że ponad 600. No a właśnie u mnie wielka ta beta i dlatego mnie to totalnie przeraża.

Bo ja nie do końca byłam pewna owulacji tzn. nadal nie wiem kiedy była plus mam 15 dniową fazę lutealną. Więc zakładając termin miesiączki z kalendarzyka to tak 617 w dniu spodziewanej - ale czy to było 15dpo czy więcej to się już raczej nigdy nie dowiem ;)
 
Bo ja nie do końca byłam pewna owulacji tzn. nadal nie wiem kiedy była plus mam 15 dniową fazę lutealną. Więc zakładając termin miesiączki z kalendarzyka to tak 617 w dniu spodziewanej - ale czy to było 15dpo czy więcej to się już raczej nigdy nie dowiem ;)
To ja też mam 15dniowa fazę lutealna zawsze, ale właśnie 14 dpo miałam już 590 tzn najpierw przyszedł mi wynik 549 ale kazałam powtórzyć w laboratorium bo byłam pewna, że pomyłka. Tam mogę dokupić powtórzenie z tej samej krwi - po.powotrzeniu wyszło im 590... potem 3 dni pozniej 2190 i 3 dni pozniej 7700 prawie więc się przeraziłam i dalej jestem przerażona.
 
Hejho ;) ja badania prenatalne mam ustawione na 6 lipca. Tylko teraz tak kminie czy to nie późno booo... Na USG w 1 dniu 9 tyf dzidzi wyszło 8+3, dokładnie 2 tygodnie później było 10+5 - teraz się martwię, że za szybko rośnie 🙈 tak więc w dniu prenatalnych będę mieć początek 14 tygodnia ale skoro dziecko większe to boję się, że przestrzelę tą granicę 13+6 .. lekarka na to nie zwróciła uwagi ale mieszkam w Szwajcarii i lekarze tu ogólnie na mało co zwaracaja uwagę 🙄
 
Hejho ;) ja badania prenatalne mam ustawione na 6 lipca. Tylko teraz tak kminie czy to nie późno booo... Na USG w 1 dniu 9 tyf dzidzi wyszło 8+3, dokładnie 2 tygodnie później było 10+5 - teraz się martwię, że za szybko rośnie 🙈 tak więc w dniu prenatalnych będę mieć początek 14 tygodnia ale skoro dziecko większe to boję się, że przestrzelę tą granicę 13+6 .. lekarka na to nie zwróciła uwagi ale mieszkam w Szwajcarii i lekarze tu ogólnie na mało co zwaracaja uwagę 🙄

Generalnie to trzeba pamiętać, że na tym etapie te rozmiary są dość ciężkie do określenia bo prawda jest taka, że zależy jak kto zaznaczy, jak się dziecko rusza, jaki jest obraz itd. Ja już tu pisałam z zeszły piątek, że na USG ok 10.30 miałam dziecko 52mm i wiek ciąży zgodny z terminem porodu na 31.12, a 2h później w innym miejscu już dziecko miało 47mm i wiek ciąży już jakoś na styczeń - także te kilka dni różnicy to dla mnie zawsze może być "błąd" lekarza.
Ja mam prenatalne jeszcze 27.06 i według tego większego wymiaru będzie 13+2 ale ja chciałam, żeby właśnie było duże i łatwiej było wszystko zobaczyć i ocenić
 
reklama
Do góry