reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Powodzenia na dzisiejszych wizytach dziewczyny,czekamy na same mile wieści.
Ja też jestem tutaj taka z doskoku, dużo tu się nie odzywam bo trochę czasu mało, Ale w wolnej chwili staram się nadrabiać. Jestem też na grupie styczniowe mamy na fb i mamy tam grupę na messengerze. O losie, tam się dowiedzieć cokolwiek to graniczy z cudem, w.sensie chaos i zamieszanie, to forum jest zdecydowanie fajniejsze, z tamtego chyba zrezygnuje.
Zaczęłam wczoraj 10tc (wg usg niby 10+4) I od wczoraj mam gorsze mdłości I samopoczucie. Helloł?!? W pierwszej ciąży w 11tc wszystko mijało, a to to nie wiem co to ma być.
 
Mi do tej pory średnio wchodziła gazowana, a dziś rano coś się odmieniło i po niegazowanej taka akcja. Od razu kupiłam właśnie cole i już troszkę lepiej.
A spróbuj może lekko gazowaną i dobrze schłodzoną? Mnie po niegazowanej też zbiera na wymioty gazowana jest za mocna, ale lekko odmienia moje żyćko teraz 😇
 
15:30 i dziś mamy 9+4 a ja nie wiem czego się spodziewać- czy dzidzi już może się ruszać? 😅 w poprzedniej ciąży dobrnęliśmy do 8+2 i tam totalnie nic nie było widać 🤷🏻‍♀️

Ja byłam na USG jakoś koło 8, a potem 10 i na obu bobas był mega ruchliwy :) wiadomo, że jeszcze może nie wygląda jakoś super bo nadal duża główka, małe ciałko, ale już fajnie - nadal na tym etapie nie puszczano mi serduszka, dopiero po skończeniu 11 tygodnia
 
@olka11135 - gratuluję wyników Nifty :) sama jestem ciekawa tej płci, bo chyba też miałaś wysokie bety, a mówisz że jednak bardziej chlopaka podejrzewasz :) a co do moczu - da się to źle pobrać? Ja po prostu nasikalam do pojemnika, ale jeśli się da źle to może też coś zrobiłam nie tak. Jednak u mnie to raczej jest infekcja bo nawet wieczorami czuje pieczenie :/

@LU36 - mi genetyk tłumaczył to tak, że NIFTY Pro ma czulosc 5MPZ na mikrodelecje I mikroduplikacje, w sensie wykrywa tylko większe niż 5, a większość mikrodelecji I mikroduplikacji ma wielkość około 2.5MPZ dlatego te testy nie są w stanie tego wykryc i są bardzo mało czułem w tym zakresie. Tak naprawdę najbardziej są czule na zespol downa, i mają też dobra czułość na Edwardsa i Patau, no ale to masz wykluczone. Przy pozostałych pojawiają się błędy- jest taka grupa na fcb "Badania w ciąży: usg, badania prenatalne..." coś w tym stylu i tam dziewczyny właśnie opisywały przypadki pomyłek w jedną i druga stronę. Inne te testy NIPT też się mylą, np Panorama czy Veragene są bardzo czule to znowu czasem daja wyniki fałszywie pozytywne... Ja na pewno jakiś zrobię, o ile nie będę od razu miała wskazań do amnio, bo też to rozważam, no i o ile się ciąża utrzyma. Ale przy badaniu zarodkow w ivf to bym już nie robiła tych testów, bo masz te wady wykluczone na które te testy są czule. Chyba najlepiej dokładne usg - tam też bardzo dużo widać, chyba najwiecej, zwłaszcza jak zrobi dobry lekarz.
 
No witam dziewczynki.
@olka11135 super że wszystko dobrze teraz byle do soboty i będziesz wiedzieć kto mieszka u cb w brzuszku
Ja miałam USG w 7 tyg i w 10 tyg i też dzieci był mega ruchliwy. Teraz czekam tylko na kasę i zamawiam detektor. Przez to co lek napisała.
Wczoraj miałam prenatalne na NFZ razem z badaniami i co wad tj t 21,18 i q 13 ryzyko jest niskie. Preeklampsja 1:89
Oraz zahamowaniem wzrostu płodu 1:92
Dostałam acard 150 mg na noc i zalecenie wykonania echo serca po 24 tyg. Że względu na niską akcje serca 146 ud / min i wadę serca u mojej mamy i starszego syna (które same zarosły po 6 mcu życia)
 

Załączniki

  • 0a4a1588-770f-4d6b-a776-e6bdb60d8fa6.jpeg
    0a4a1588-770f-4d6b-a776-e6bdb60d8fa6.jpeg
    84,8 KB · Wyświetleń: 79
reklama
Do góry