reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Oprócz morfologi i moczu, może lekarz rodzinny wypisać skierowanie jeszcze na jakieś z tych badań? W tej ciąży chce jak najwięcej wyciągnąć badań na nfz.
rodzinny może wypisać morfologię, mocz, TSH kreatyninę oto wszystko chyba ale nie wiem czy jeszcze coś. Wiem tylko że mają limity na ilość skierowań na te badania.
 
reklama
Może to jakaś wskazówka co do płci... ;) W drugiej ciąży lekarz pyta: Taka sama ta ciąża jak wtedy, czy inna? Zupełnie inna. A co było? Dziewczynka. To teraz będzie chłopiec. I był :)
Ja akurat bardzo marzę o drugiej dziewczynce 😍 chciałabym by córka miała siostrzyczkę 😊 a co do tych wszystkich zabobonów o kształcie brzucha, wyglądzie kobiety w ciąży itp to nie wierzę, bo na własnej skórze się przekonałam, że to nie działa 😜 ja miałam wszystkie objawy na chłopca, a urodziłam córkę 😋
 
Ciekawe czy się sprawdzi, ja kiedyś słyszałam że kobieta to czuję jaka płeć, ale ja nie miałam w pierwszej ciąży i teraz też nie mam czegoś takiego.. serio może jakaś inna jestem, ale nie czuję tego totalnie 🤣

Ja tak miałam. Bardzo chciałam, żeby to była w 1 ciąży dziewczynka i czułam, że w związku z tym będzie chłopak. Także nawet nie byłam jakoś mocno rozczarowana na USG. Dodatkowo u męża są sami chłopcy więc jakoś tak podświadomie czułam, że jestem "skazana" na chłopców. W drugiej ciąży nie miałam oczekiwań, nawet może wolałam już chłopca bo się przyzwyczaiłam. Ale co ciekawe mój syn od początku mówił, że bardzo chciał by siostrę, jak mnie ok 8tc odrzuciło od tego mięsa to powiedziałam do męża, że według mnie to dziewczynka bo czuję się zupełnie inaczej. No i się sprawdziło. Teraz jak mówię - mam wszystkie objawy dodatkowo mocne. Jakbym miała bliźnięta to bym powiedziała, że chłopiec i dziewczynka :D no ale bobas jest jeden. W przyszły piątek NIFTY to się za plus minus 17 dni okaże :D
 
W sumie jeszcze powinnam dodać, że oprócz pieniędzy nie bardzo wyobrażam sobie zostawienie dziecka poniżej roku z ojcem ze względu na karmienie piersią. Mleka modyfikowane w naszym przypadku odpadają ponieważ są na mleku krowim którego jako weganie nie używamy 🙈
A gdybyś nie miała pokarmu albo nie mogła karmić piersią to wtedy co byś dziecku podawała?
 
Ciekawe czy się sprawdzi, ja kiedyś słyszałam że kobieta to czuję jaka płeć, ale ja nie miałam w pierwszej ciąży i teraz też nie mam czegoś takiego.. serio może jakaś inna jestem, ale nie czuję tego totalnie 🤣
To ja tak miałam w pierwszej ciąży, że czułam, że to będzie dziewczynka mimo, że wszyscy mówili, że będzie chłopiec, bo wszystkie objawy na to wskazywały 😉 Być może dlatego, że bardzo pragnęłam mieć córkę, była wymarzoną i wyczekana i sobie ją po prostu wymarzyłam 🥰
 
Tak. Aktualnie prowadzę ciąże w 3 miejscach (NFZ, medicover, lux med), ale raczej zrezygnuję z lux medu - choć trochę mi szkoda tego dodatkowego USG od nich
Kurcze bałabym się prowadzić ciszę na nfz. Wydaje mi się, że oni się mniej przykładają wtedy do prowadzenia ciąży. Mój ginekolog drogo sobie już liczy.. W poprzedniej ciąży było to tylko 150 zł ( zawsze badanie palpacyjne i usg), teraz już 290 zł... Fakt faktem nie są to 10-15 minutowe wizyty, tylko 30 min ( ostatnio byłam 45 minut).
 
reklama
Do góry