reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staranka by zostać mamą od 2010

U mnie dosc pogodnie dzis choc w nocy jakis pogrzeb mi sie snil pisze w senniku ze bede miala nowe obowiazki ahha ale nowosc...

ale za to jakie obowiązki ;-)

Hej Erbuś!
...jak samopoczucie ...
... no u nas też była piekielna burza wczoraj wieczorem i w nocy :dry: ... brrrr...

ja w Zakopanym miałam słońce..., multum słońca... :tak: widać po moim spalonym czole i czubku nosa :-p śmiesznie wyglądam :-D

Ja nie tyle sie balam, co wode musialam wybierac;-) Nie mamy uszczelnionych okien sylikonem i nas zalalo:crazy:

przykro :-(

witajcie dziewczyny dziś skończył mi sie okres :tak:, ZACZYNAMY STARANIA OBY SIE UDAŁO, TRZYMAJCIE KCIUKI ZA MNIE , OWOCNYCH

to do dzieła ;-)

Matko - ja to bym sobie nigdy sama zastrzyku nie zrobila:no:

oj, ja też nie :no:

Jak juz mowilam - szkoda kasy na testy;-)
A link nieaktualny, bo mam nieaktywne konto. Poza tym obecnie mierze tempke tylko kilka dni przed terminem @, zeby wiedziec kiedy przyjdzie:tak: Jak wroce do pracy to moze znowu zaczne mierzyc porzadnie:tak:

polecam FF :tak:

Moja corka rozpoczela starania o malenstwo:) zal mi jej, przechodzi przez wiele badan hormonalnych:( mam nadzieje,ze ta droga przez meke, prowadzi do sukcesu...

niech przyjdzie do nas na forum :tak: w grupie raźniej :tak:

Niestety, ale wczoraj dostałam @... ehh szkoda gadać. Postanowiłam uzupełnić swoje śniadanko w kwas foliowy (1tabl.dziennie) może to jakoś pomoże no i od jutra rana zaczynam mierzyć temp. Powiedzcie mi jak temp idzie w górę to jest owulka tak? ( i trzeba sie jeszcze bardziej tulić? ) ;-)

eh ta @ :-(

tak one są robione na bazie hormonu gandropiny kosmówkowej czy jakos tak to sie pisze ;-) no zobaczymy w sobote co i jak:zawstydzona/y: może kiedyś spełni sie to moje małe marzenie ....

cały czas mocno trzymam kciukaski :-D

witam sie dziewczynki
Erba ból sie zapomina ja wiem, ze chce drugiego bąbelka, ale mąż na razie nie :p
Dam mu czas :) mysle,z e za dwa lata postaramy sie o drugie:)
mam strasznie mało czasu wiec tez nie siedze na bb czesto, ale nadal trzymam kochane za Was kciuki:)

mi się marzy 3 (mąż jest za 2), ale żeby chociaż 1 było :sorry2:
Sebastianek cudo :tak: Piękna fotka :-)

Cześć dziewczyny:)
Mnie dopadły 3-dniowe mdłości z zawrotami głowy,przesypiam prawie całe dnie koszmarrrrr nie moge się ogarnąć wczoraj cały dzień spędziłam w łóżeczku bo każde wstanie groziło bełtem(na szczęście się obyło). Dzisiaj rano było już super ale z godz na godz było coraz gorzej echhh znowu pospałam pare godzin i już jest lepiej. Mam nadzieje że Wy się lepiej czujecie

te choróbska to nie wiedzą kiedy się przyplątać :no:

...Żabko ja posłuchałam rady Myszki i liczę tylko jeden termin tzn OM

a co to OM?? :confused:


2 prania zrobiłam. Zostało mi do przeczytania 10 stron, ale już nie mogę. Łamie mnie :tak: Idę lulu :tak:
 
reklama
... powiem Ci tak, ja miałam robione tylko te podstawowe tzn przezierność karkową i teraz to usg połówkowe niby nazywane prenatalnymi ale nie robiłam testu z krwi bo nie było takiej potrzeby

a , dzięki za info a powiedz ta przezierność karkowoą to na normalnym usg czy musi byc to wiesz 3d ?
 
a , dzięki za info a powiedz ta przezierność karkowoą to na normalnym usg czy musi byc to wiesz 3d ?


... na zwykłym usg 2d, lekarz po prostu dokładniej mierzy a konkretnie podskórne gromadzenie się płynu w okolicy karkowej u płodu i wtedy jeśli jest w normie to git ... a jeśli powyżej to ewentualnie wykonuje się test PAPPA z krwi ale on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wady a nie 1:1 więc moim zdaniem szkoda nerwów :tak:
 
erba co prawda nie do mnie było pytanie, ale też mam jakąś wiedzę, więc odpowiem.
W okolicach 12-13tc robi się usg genetyczne...na którym sprawdza się właśnie przezierność karkową, kość nosową etc... I takie usg pozwala nam wykluczyć np chorobę genetyczną jaką jesy zespół Downa.
Wiadomo że niby po 35rż wzrasta p% kobiet które mogą urodzić dziecko z chorobą genetyczną, ale i tak nadal % jest niższy niż 1.
Dodatkowo można usg genetyczne uzupełnić o tzw test PAPP-A - ja się na niego zdecydowała i żałuje, każdemu teraz odradzam.
Test nie pokazuje Ci jednoznacznie czy dziecko jest chore tylko na podstawie wieku, wagi, tc pokazuje ryzyko wystąpienia choroby genetycznej u płodu.
I np u mnie była sytuacja że wyszło że ryzyko wystąpienia u mojego syneczka zespołu Downa wychodzi 1:428 (czyli na 428 kobiet jedna MOŻE urodzić chore dziecko)...ale norma dla mnie to było 1: 3500.
I co teraz...można wykonać jeszcze test potrójny...jaby kolejny z serii badań prenatalnych...a nastęnie już jest aminopunkcja, na którą ja bym się nie zdecydowała.
Były przypadki listopadówek które miały aminopunkcję bo np ryzyko wyszło 1:21...to już niby dość duże, ale oczywiście wszystko skończyło się dobrze.
Ja żałowałam już po pobraniu krwi że zdecydowałam się na te badania, po wynikach żałowałam jeszcze bardziej bo na początku oblał mnie blady strach i kupe nerwów, ale później doszłam do wniosku, że dzieci z zespołem Downa nie mają np kości nosowej a moje dziecko miało ją śliczną.
Polecam wykonać badanie usg genetyczne i jak dobrze wyjdzie, a wyjdzie tak na pewno to dać sobie spokój z dodatkowymi badaniami.

Scully OM to ostatnia mięsiączka, na jej podstawie wylicza się wiek ciąży.

edit:
erba wszystkie pomiary w ciąży robi się na zwykłym usg 2D...tak prawdę powiedziawszy to 3/4D to tylko taki drogi bajer dla rodziców.
 
... na zwykłym usg 2d, lekarz po prostu dokładniej mierzy a konkretnie podskórne gromadzenie się płynu w okolicy karkowej u płodu i wtedy jeśli jest w normie to git ... a jeśli powyżej to ewentualnie wykonuje się test PAPPA z krwi ale on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wady a nie 1:1 więc moim zdaniem szkoda nerwów :tak:

no chyba trzeba wyluzować , bo inaczej to bedziemy klebkiem nerwow a przecież nie o to chodzi

No babeczki co tak cicho tutaj ??? hę ??
 
Batonik mam pytanie czy robiłaś badania prenatalne ? Bo wczoraj jak bylam na wizycie to moja ginka mowi ze mamy sie zastanowić , ze mozna takie cos zrobic , i znowu sraka :(
Moze Tobie zapropnowala ze wzgledu na wiek?
Wiem, ze nie powinnam pytac, ale ile masz?
... na zwykłym usg 2d, lekarz po prostu dokładniej mierzy a konkretnie podskórne gromadzenie się płynu w okolicy karkowej u płodu i wtedy jeśli jest w normie to git ... a jeśli powyżej to ewentualnie wykonuje się test PAPPA z krwi ale on określa tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wady a nie 1:1 więc moim zdaniem szkoda nerwów :tak:
Ja wlasnie ostatnio gadalam na ten temat z kolezanka - niby robia te badania, ale co jesli by wyszlo, ze dziecko ma jakas wade genetyczna? Przeciez aborcja i tak jest zabroniona... Ze niby matka bedzie miala czas sie z tym oswoic...?:baffled:
 
erba co prawda nie do mnie było pytanie, ale też mam jakąś wiedzę, więc odpowiem.
W okolicach 12-13tc robi się usg genetyczne...na którym sprawdza się właśnie przezierność karkową, kość nosową etc... I takie usg pozwala nam wykluczyć np chorobę genetyczną jaką jesy zespół Downa.
Wiadomo że niby po 35rż wzrasta p% kobiet które mogą urodzić dziecko z chorobą genetyczną, ale i tak nadal % jest niższy niż 1.
Dodatkowo można usg genetyczne uzupełnić o tzw test PAPP-A - ja się na niego zdecydowała i żałuje, każdemu teraz odradzam.
Test nie pokazuje Ci jednoznacznie czy dziecko jest chore tylko na podstawie wieku, wagi, tc pokazuje ryzyko wystąpienia choroby genetycznej u płodu.
I np u mnie była sytuacja że wyszło że ryzyko wystąpienia u mojego syneczka zespołu Downa wychodzi 1:428 (czyli na 428 kobiet jedna MOŻE urodzić chore dziecko)...ale norma dla mnie to było 1: 3500.
I co teraz...można wykonać jeszcze test potrójny...jaby kolejny z serii badań prenatalnych...a nastęnie już jest aminopunkcja, na którą ja bym się nie zdecydowała.
Były przypadki listopadówek które miały aminopunkcję bo np ryzyko wyszło 1:21...to już niby dość duże, ale oczywiście wszystko skończyło się dobrze.
Ja żałowałam już po pobraniu krwi że zdecydowałam się na te badania, po wynikach żałowałam jeszcze bardziej bo na początku oblał mnie blady strach i kupe nerwów, ale później doszłam do wniosku, że dzieci z zespołem Downa nie mają np kości nosowej a moje dziecko miało ją śliczną.
Polecam wykonać badanie usg genetyczne i jak dobrze wyjdzie, a wyjdzie tak na pewno to dać sobie spokój z dodatkowymi badaniami.

Scully OM to ostatnia mięsiączka, na jej podstawie wylicza się wiek ciąży.

edit:
erba wszystkie pomiary w ciąży robi się na zwykłym usg 2D...tak prawdę powiedziawszy to 3/4D to tylko taki drogi bajer dla rodziców.

Bardzo dziękuje Myszko za odpowiedz nie wiedzialam ze jestes bo kiedys coś mi si obilo o uszy ze Ty coś takiegoś robiłaś
 
Moze Tobie zapropnowala ze wzgledu na wiek?
Wiem, ze nie powinnam pytac, ale ile masz?

Ja wlasnie ostatnio gadalam na ten temat z kolezanka - niby robia te badania, ale co jesli by wyszlo, ze dziecko ma jakas wade genetyczna? Przeciez aborcja i tak jest zabroniona... Ze niby matka bedzie miala czas sie z tym oswoic...?:baffled:

no niby teoretycznie w niektórych przypadkach aborcja jest medycznie uzasadniona tylko, że to jest tylko prawdopodobieństwo wg mnie a nie wyrok :tak: i szkoda nerwów


Myszka Ty nasz specjalistko ;-)
 
Moze Tobie zapropnowala ze wzgledu na wiek?
Wiem, ze nie powinnam pytac, ale ile masz?

Ja wlasnie ostatnio gadalam na ten temat z kolezanka - niby robia te badania, ale co jesli by wyszlo, ze dziecko ma jakas wade genetyczna? Przeciez aborcja i tak jest zabroniona... Ze niby matka bedzie miala czas sie z tym oswoic...?:baffled:

wiesz co nawet wlasnie nie doczepila sie do wieku , tylko poinformowala ze cos takiego mozna zrobic
a nie ma co sie denerwowac , pojde za 3 tyg to wypytam jeszcze raz i podpytam sie o usg

Dlaczego nie moge podziekowac za posty ? wrr
 
reklama
Do góry