reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Widzisz Mijenka to weź i przetłumacz to tym dupom wołowym, "bo szwagier ma znajomego, co ma większy bojler i on płaci mniejsze rachunki". A ja się pytam ile tam jest osób? Jak długo czasu poświęcają na mycie? Bo mnie naprawdę nie satysfakcjonuje mycie się całej + włosy burza gęstych + odżywka na nie + ewentualna depilacja + zmycie wszystkiego z siebie i to mam robić w 5 MINUT! Już mnie ten remont do szewskiej pasji doprowadza...

Dziurko Dziurko! Ty mi normalnie Katarzyno podpadasz! To ja Ci cyca na pocieszenie chce dać a Ty tak!? Noooo!

Dzidzia, no to wpierw wyznaczenie dżina prowadzącego, co będzie sprawdzał Cię co miesiąc. Obserwację cyklu prowadzisz Ty i twój gin, jaki śluz, temperatura z pochwy z rana, długość cyklu, wyliczenie dni płodnych etc. To nie jest takie straszne jak się czyta, trzeba sobie nawyk wyrobić a w taki sposób będziesz wiedziała najlepiej jak zachowuje się Twój organizm. No i gin jeśli będziesz chciała zobaczy czy z Twoimi pęcherzykami przy owulacji jest ok, czy są czy ładnie pękają, czy nie są za małe.

Doniu no nie mam zrozumienia kobito! W ciąży jesteś!!!!!! Jadę Ci nakopać do dupy a potem poprawi mój Wiktor, może być?
Mnie też ciotka przed fasolką po bretońsku ostrzegała, ale specjalnie zrobiłam lekką wersję i jadłam mniejsze porcje. Jesz dla dwojga, pamiętaj! Albo mnie popamiętasz :p I się nie kryj Fifką, widzisz Fifce nic nie jest :p

Fiona jak we Francji masz gina też to zapytaj co ewentualnie przeciwbólowego możesz brać. Przecież nospy z PL nie będziesz specjalnie sprowadzała.

Juz zapytałam na pierwszej wizycie i gin dała mi tab ale ja tam wole sie połozyc spac niz brac jakies leki za kazdym razem nawet takie jakie gin mi przepisała.Jak zwykle spanie pomogło i znow mnie nie zawiodło wiec jak narazie jest to moj najleprzy lek
 
reklama
malutka, bez zabezpieczenia zawsze - pilnuję "na oko" swojego cyklu i póki co nie ma żadnej niespodzianki...

Zajście w ciąże wcale nie jest takie proste... Ja z mężem już jesteśmy po 4 owulacji i powiem Ci, że kochamy się regularnie... a w okresie owulacji codziennie i niestety póki co nie widzę na teście II kresek... nie wiem od czego to jest uzależnione... Podobno do roku to jest normalny okres aby zajść w ciąże, a jeśli się jest po tym czasie to lekarze robią specjalistyczne badania...
 
Doniu dawaj przyjeżdżaj akurat gdy mam ogromną nerwicę z tą łazienką....przyjeżdżaj do jaskini lwa...dajesz ]:->

Fasolka dobra, ale nie jeść dużo i nie w tak ciężkiej wersji, no to się zgodzę! Kobitko! Chcesz pitkę z warzywami?
A co do junkersów, można mieć ale przepisy do ich założenia są ostrzejsze, bo jeśli gazowy to trzeba odprowadzić rurę od junkersa na zewnątrz budynku i mieć kratki wentylacyjne.
U nas ludzie na klatce pozamieniali z bojlerów z powrotem na junkersy i działają. Teraz junkersy są nowoczesne, bezpieczne i zamiast normalnego płomyczka zapłonowego można wstawić junkers z opcją baterii czy hydrorozrusznika (czy jak to się zowie). Po prostu nie chce wracać do bojlera, wstawiać większego bo mój bazuje na opinii szwagra a ten ma info od jednego kolegi...

Kolorowa, naprawdę nie ma co panikować z powodu ogromu, nie jest to takie straszne jak się wydaje. A Ty przynajmniej na początku drogi zrobisz wszystko hurtowo, czytaj badania i wybadanie chociaż z jednego cyklu u gina to będziesz spokojniejsza :-)
Poza tym chyba za dobrze pilnujesz cyklu :p

Fiona no to dobrze, że spanie pomaga. Sen najlepszy :-D
Ale w razie czego na mocniejsze bóle, tabletkę można, a w ekstremalnych warunkach do szpitala.
 
Doniu dawaj przyjeżdżaj akurat gdy mam ogromną nerwicę z tą łazienką....przyjeżdżaj do jaskini lwa...dajesz ]:->

Fasolka dobra, ale nie jeść dużo i nie w tak ciężkiej wersji, no to się zgodzę! Kobitko! Chcesz pitkę z warzywami?
A co do junkersów, można mieć ale przepisy do ich założenia są ostrzejsze, bo jeśli gazowy to trzeba odprowadzić rurę od junkersa na zewnątrz budynku i mieć kratki wentylacyjne.
U nas ludzie na klatce pozamieniali z bojlerów z powrotem na junkersy i działają. Teraz junkersy są nowoczesne, bezpieczne i zamiast normalnego płomyczka zapłonowego można wstawić junkers z opcją baterii czy hydrorozrusznika (czy jak to się zowie). Po prostu nie chce wracać do bojlera, wstawiać większego bo mój bazuje na opinii szwagra a ten ma info od jednego kolegi...

Kolorowa, naprawdę nie ma co panikować z powodu ogromu, nie jest to takie straszne jak się wydaje. A Ty przynajmniej na początku drogi zrobisz wszystko hurtowo, czytaj badania i wybadanie chociaż z jednego cyklu u gina to będziesz spokojniejsza :-)
Poza tym chyba za dobrze pilnujesz cyklu :p

Fiona no to dobrze, że spanie pomaga. Sen najlepszy :-D
Ale w razie czego na mocniejsze bóle, tabletkę można, a w ekstremalnych warunkach do szpitala.

Mysle tak samo jak Ty....Wpadniesz na kalafiorek?
 
Dziewczyny chwila... troche przesadzamy... Królowa dopiero zaczynasz się starać nie? To według mnie odpuść sobie na razie wszelkie obserwacje i idź na żywioł. Jeśli nie wyjdzie przez pierwsze 3-4 cykle to zaczniesz wtedy obserwować. Teraz daj na luz!! Ja wiem z własnego doświadczenia ze takie pilnowanie cykli bardzo często prowadzi do blokady psychicznej i póniej jest ciężko... a u ciebie nic nie wiadomo, może zaczniesz się starać i zaciążysz?

Widzisz... większość dziewczyn jest tu już spory czas i właśnie obserwacjami próbują sobie pomóc. ale nawet dla mnie mój gin mówił. LUZ LUZ I JESZCZE RAZ LUZ! Co ma być to będzie. Nie wyjdzie? Spróbujesz wtedy z "pomocą"

Ja sie starałm prawie rok... z testami owulacyjnymi, mierzeniem tempki, szyjka śluz, nawet leki itp. I WIELKIE NIC! Dopiero kiedy życie mnie zmusiło (straciłam prace na umowę) i chciałam wstrzymać się ze staraniami ZASZŁAM! A to znaczy ze tyle czasu miałam po prostu blokadę!

Oczywiście do Gina musisz iść i go o tym poinformować w razie czego i on ci już powie co i jak.
 
Ostatnia edycja:
Asiol!!! Gdzie ty byłaś jak ciebie nie było?!! Co tam u ciebie??!! :-D

Fifka ja Was troszkę podczytuję od czasu do czasu ale mam strasznie mało ostatnio. Przygotowania do ślubu, moja firma, pomagam jeszcze szwagirce prowadzić jej firmę - to wszystko mnie trochę pochłania czasowo :) Ale przynajmniej nie mam czasu na myślenie i dołowanie się i całkiem nieźle sobie z tym radzę :) A jak Ty się czujesz kochana? :)

Słoneczko kochana niczego się nie bój, leć jak najszybciej do gina - będzie dobrze :)
Witaj Kolorowa :)
 
Mysle tak samo jak Ty....Wpadniesz na kalafiorek?
Ja mam pity z warzywami i mięskiem, dwa stojące kalafiory czekające na ugotowanie, zeżarłam ćwiartkę arbuza, ale na kalafiorka od Ciebie bardzo chętnie się skuszę :-)


Mijenka ja TEŻ! Jak założą taki bojler, pierniczę, podkręcę temperaturę, będę się długo myła, z hydromasażem, a jak przyjdzie rachunek to im pokaże "małe rachunki" za większy bojler!


Fifka a jak się ogólnie czujesz? Ja mam wrażenie, że którejś świeżej ciężarówce albo dwóm zabrałam ciążowe dolegliwości, co jest kompletnie nie w porządku :p
 
reklama
Ael nie krzycz na mnie buuu :no: mój pływak młodszy od Twojego piłkarza i nie da mu rady
a pity z warzywami nie chce, sama nie wiem co bym zjadła, na razie mam plauszki o smaku oscypka :)

Kolorowa słuchaj Fifki, dobrze mówi


Ael no ja mie mam objawów, oprócz tych wyimaginowanych :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry