reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki Weteranki...

koniecznie powtórz z m. badania. my robilismy w vitamed tylko nie wiem jaka ul w Kielcach, komputerowe badanie i dokładne. nam zawsze morfologia wychodziła ok i normozoospermia lub lekko ponizej normy. latem była wzmozona aglutynacja a teraz w invimedzie morfologia kiepska tzn ok8 ale lakarz mówi ze badania dobre. w każdym razie tak samo jak u was każde badanie inaczej, podobno nasienie zmienia sie bardzo. Ja też muszę m przypominać o witaminach bo tak to nic by nie łykał.

morfologia 8% to wg najnowszych wytycznych WHO powyżej normy czyli ok.
musimy w tym invimedzie spróbować.

mmm a może iui by sie udała jak m. troche witamin pobierze? Konsultowałaś diagnoze z gamety jeszcze z innym lekarzem?

łyka androwit i właśnie dzieki niemu ruch baaaaardzo się poprawił.
a diagnozę nie bardzo jest z kim skonsultować bo w naszym województwie andrologów po prostu nie ma :(
 
reklama
Jeera a może kup sobie teścik owulacyjny i tak sprawdz??

A ja właśnie załapałam lekkiego doła, mój od kilku dni mówił, że coś tam w jajuszkach ma nie tak [ wybaczcie za obrazówkę ], przyglądałam się temu i jak na mój gust to on może mieć

Żylaki powrózka nasiennego !!!


No normalnie szok :(
Teraz już bym przynajmniej wiedziała skąd taka nagła zmiana..
I wiem, że tego to mu tu raczej na 100% nie wyleczą pewnie..
Idę się podołować ..
 
Żylaki powrózka nasiennego !!!
Leczenie żylaków powrózka jest operacyjne. Wskazaniem do jego podjęcia są dolegliwości bólowe jądra po stronie żylaków, powodujące dyskomfort i upośledzające jakość życia chorego, a także nasilanie się stopnia zaawansowania zmian. Wskazaniem do operacji będą zmiany jakości nasienia (wykazane w minimum dwóch badaniach), towarzyszące stanowi niepłodności małżeńskiej.
Najczęstszym wskazaniem do leczenia nastolatków jest zahamowanie wzrostu objętości jądra po stronie żylaków połączone z II i III stopniem klinicznego zaawansowania żylaków.
Z wielu metod operacyjnych najczęstsze zastosowanie ma sposób polegający na pozaotrzewnowym podwiązaniu żyły jądrowej w jej środkowym odcinku (metoda Bernardiego), niekiedy wspólnie z tętnicą jądrową (sposób Palomo) (rys. 4). Operację tę można przeprowadzić również na drodze laparoskopowej.
r4.jpg

Rys. 4. Schemat operacji żylaków powrózka nasiennego​
Wyniki leczenia

Poprawa stanu nasienia następuje u około 70 - 80 % operowanych mężczyzn, brak poprawy notowany jest u około 15 - 20 %, zaś pogorszenie stanu nasienia obserwuje się u około 5% chorych poddanych zabiegowi. Odsetek zapłodnień po leczeniu operacyjnym waha się w granicach 40 - 55% operowanych - jest zatem niższy od obserwowanej poprawy stanu nasienia.

więc się nie dołuj kochana



No normalnie szok :(
Teraz już bym przynajmniej wiedziała skąd taka nagła zmiana..
I wiem, że tego to mu tu raczej na 100% nie wyleczą pewnie..
Idę się podołować ..
[/QUOTE]
 
Hej,
nie wiem co się u mnie dzieje z tempką, powinnam już mieć spadek...
mama, Ty się nie przejmuj. Ja w fl brałam Duphaston, a nie miałam jakiś rewelacyjnych tempek (36,8-36,9).
LILITH, a od kiedy Ty się znasz na żylakach!? No uspokój sie, nie szukaj na siłę. A jeśli coś nie tak, to do lekarza i niech on się wypowie.
Jeera, a może masz jednak torbiel? Ja miałam wielkości 6 cm i po wysiłku (po aerobiku) plamiłam i się okazała, że mam torbiel.
 
Kahaka to nie trudno jednak zauważyć. Jest spora różnica w jednym a drugim, a te żyłki ewidentnie widać i czuć takie masakryczne uwypuklenia właśnie w tym miejscu i w tym jajuszku co boli i sprawia dyskomfort. Dokładnie jak przeczytałam jest to samo ;/

Ale jest jeden plus, taki, że wtedy wiedzielibyśmy skąd nagle takie wyniki miał i co się dzieję..


Mmm wiem, wiem. Teraz się lekko podołuje ale wiem, że jeśli to faktycznie to to powinni tu pomóc i wtedy będzie już dobrze :)

 
Ostatnia edycja:
lilith mam dziwne pytanie: czy są jakieś zewnętrzne oznaki tych żylaków czy można to sprawdzić jedynie na USG? Mojemu M lekarz maił powinien zrobić to badanie na ostatniej wizycie, ale go nie zrobił i obiecał że zrobi przy następnej :(
 
Lilith- przede wszystkim trzeba iść z tym do lekarza, bo internet to nie doktor i nie postawi dobrej diagnozy... Nawet jeżeli to będzie to, to da się wyleczyć i będzie git!

Ja dzisiaj na obiadke mam mlodą kapustę i równiez mlode ziemniaczki, mnima, mniam!!!
 
Wikulka, już kiedyś pytałam o to, ale przegapiłaś :) Jak dać w sygnaturce link do wykresu, żeby była jak u Ciebie ikonka 28dni?
 
reklama
Do góry