reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciażę w kolejnym cyklu po ciąży biochemicznej? Czy któraś ma jakieś doświadczenie? Myślę że pójdę na monitoring owulacji w tym cyklu, ale boję się że mi powie ze wszystko się rozregulowało, Wyobrazcie sobie ze nadal krwawie a już 6 dzień, zawsze @ mam gdzieś max 4 dni a teraz to krwawienie jest bardziej obfite...
U mnie kolejne cykle były poyebane. Po pierwszej ciąży dwa kolejne cykle miały po 45 dni, po drugiej plamiłam przez 1,5 miesiąca. Szansa jest, bo są dziewczyny które zachodzą od razu, ale reguły żadnej nie ma.
 
reklama
Dziewczyny w zeszłym cyklu nie robiłam testów ciążowych bo stwierdziłam, że co ma być to będzie, w tym cyklu olałam owulacyjne bo nie ma peaku a potem się okazało u gina na monitoringu, że owulacja po prostu się przesunęła 🤣 ale zostałam przy mierzeniu temperatury i to chyba też rzucę w cholerę bo tylko się wkurzam, że temperatura nie rośnie jak powinna 🤦‍♀️ nie wzrasta gwałtownie tylko powoli a dziś w ogóle jest niższa niż wczoraj 🤦‍♀️ no i przez to mierzenie chcąc nie chcąc wiem w którym dniu cyklu jestem bo notuje to w aplikacji 🤦‍♀️ i teraz pytanie czy domagać się od gina lub endo duphastonu mimo, że gin nie widzi wskazań bo jest ok i wynik proga 7dpo też jest ok? Endo rozważa wprowadzenie duphastonu jak nam nie wyjdzie za kilka cykli bo mówi, że to naprawdę czepianie się drobiazgów na siłę i skoro gin też nie widzi potrzeby to woli na razie obserwować czy najpierw metformina zadziała🤦‍♀️ ale zastanawia mnie to dlaczego ta tempka nie wzrasta tak nagle 🤔
 
Dziewczyny w zeszłym cyklu nie robiłam testów ciążowych bo stwierdziłam, że co ma być to będzie, w tym cyklu olałam owulacyjne bo nie ma peaku a potem się okazało u gina na monitoringu, że owulacja po prostu się przesunęła [emoji1787] ale zostałam przy mierzeniu temperatury i to chyba też rzucę w cholerę bo tylko się wkurzam, że temperatura nie rośnie jak powinna [emoji2356] nie wzrasta gwałtownie tylko powoli a dziś w ogóle jest niższa niż wczoraj [emoji2356] no i przez to mierzenie chcąc nie chcąc wiem w którym dniu cyklu jestem bo notuje to w aplikacji [emoji2356] i teraz pytanie czy domagać się od gina lub endo duphastonu mimo, że gin nie widzi wskazań bo jest ok i wynik proga 7dpo też jest ok? Endo rozważa wprowadzenie duphastonu jak nam nie wyjdzie za kilka cykli bo mówi, że to naprawdę czepianie się drobiazgów na siłę i skoro gin też nie widzi potrzeby to woli na razie obserwować czy najpierw metformina zadziała[emoji2356] ale zastanawia mnie to dlaczego ta tempka nie wzrasta tak nagle [emoji848]

Czemu uważasz ze powinnaś dostać progesteron? Masz jakieś dolegliwości, problemy? Jaki miała wynik proga?
 
Nikt tu nie jest ginekologiem koleżanki, wiec nikt nie wie jaki miał zamiar, tymbardziej, ze koleżanka nie napisała czy jest jakieś przypuszczenie, wiec skoro padło pytanie, to będą odpowiedzi „zgodnie z własnym doświadczeniem”. Nie ma się tu co dziwić [emoji2368] sama jestem zaskoczona kolejnością badań i sama zadbałabym te same pytania co [mention]jotte [/mention]



A niby czemu? Po progu? Prog badany 12 dpo to będzie spadał [emoji2368] ta informacja nic nie daje, a napewno nie mówi o tym, ze owu nie było.



Napewno nie pomyliłaś tego badania z TSH? Z reguły te podstawowe badania (LH, FSH, prolaktyna, estradiol) wykonuje się w 3-5dc i [mention]jotte [/mention] ma tu racje zastanawiając się, czy aby napewno nie doszło do pomyłki. Jeśli dokładnie takie było zalecenie to tylko lekarz będzie wiedział co chciał uzyskać, bo chyba wszyscy inni na „dzień dobry” przy rozpoczęciu diagnostyki badają te hormony na początku cyklu - zreszta możesz sobie to wygooglowac.

Progesteron z tego co pamietam badany był jakies 12 dpo, wiec zupełnie naturalnie, ze ma taką a nie inną wartość - swój szczyt osiąga ok. 7 dpo (zwykle po prawidłowej owulacji wynosi powyżej 10) i przed miesiączką spada. Jego spadek może czasem powodować plamienia przed miesiączka.
@coca jak zawsze w punkt :)
 
A pokaz wykres temperatur.
Dziewczyny w zeszłym cyklu nie robiłam testów ciążowych bo stwierdziłam, że co ma być to będzie, w tym cyklu olałam owulacyjne bo nie ma peaku a potem się okazało u gina na monitoringu, że owulacja po prostu się przesunęła 🤣 ale zostałam przy mierzeniu temperatury i to chyba też rzucę w cholerę bo tylko się wkurzam, że temperatura nie rośnie jak powinna 🤦‍♀️ nie wzrasta gwałtownie tylko powoli a dziś w ogóle jest niższa niż wczoraj 🤦‍♀️ no i przez to mierzenie chcąc nie chcąc wiem w którym dniu cyklu jestem bo notuje to w aplikacji 🤦‍♀️ i teraz pytanie czy domagać się od gina lub endo duphastonu mimo, że gin nie widzi wskazań bo jest ok i wynik proga 7dpo też jest ok? Endo rozważa wprowadzenie duphastonu jak nam nie wyjdzie za kilka cykli bo mówi, że to naprawdę czepianie się drobiazgów na siłę i skoro gin też nie widzi potrzeby to woli na razie obserwować czy najpierw metformina zadziała🤦‍♀️ ale zastanawia mnie to dlaczego ta tempka nie wzrasta tak nagle 🤔
 
Cześć, dziewczyny pomóżcie.
W styczniu biochemiczna, później rozregulowane cykle z 31 dni na nawet 42. Ostatnio lekarz mi mówi że mam pcos. Na zdjęciu prawy jajowód czy to serii wygląda na pco?
Lewy nie chciał się za bardzo pokazać bo jest nisko, ale niby powiedziała że tam nie ma dominującego pęcherzyka.
To mam zacząć przyjmować od nowego cyklu. .
IMG_20210520_175819.jpeg
IMG_20210520_193053_01.jpeg
 
Cześć, dziewczyny pomóżcie.
W styczniu biochemiczna, później rozregulowane cykle z 31 dni na nawet 42. Ostatnio lekarz mi mówi że mam pcos. Na zdjęciu prawy jajowód czy to serii wygląda na pco?
Lewy nie chciał się za bardzo pokazać bo jest nisko, ale niby powiedziała że tam nie ma dominującego pęcherzyka.
To mam zacząć przyjmować od nowego cyklu. .Zobacz załącznik 1274272Zobacz załącznik 1274273

Na zdjęciach z usg to ja się nie znam, a przynajmniej to jest dla mnie nieczytelne, ale mam pytanie: poza obrazem usg miałaś jakieś inne badania? Chorujesz na inne choroby?
 
reklama
Cześć, dziewczyny pomóżcie.
W styczniu biochemiczna, później rozregulowane cykle z 31 dni na nawet 42. Ostatnio lekarz mi mówi że mam pcos. Na zdjęciu prawy jajowód czy to serii wygląda na pco?
Lewy nie chciał się za bardzo pokazać bo jest nisko, ale niby powiedziała że tam nie ma dominującego pęcherzyka.
To mam zacząć przyjmować od nowego cyklu. .Zobacz załącznik 1274272Zobacz załącznik 1274273
Sam obraz jajnika nie swiadczy o pcos. Miałaś robione badania hormonów? Przed biochemem miałaś regularne cykle? Masz jakieś dodatkowe objawy typu hirsutyzm?
 
Do góry