reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

@HeraUnique proszę o pomoc. Dzisiaj, byłam sprawdzić progesteron. Wynik 28,7. Według aplikacji, jest to 8 dpo. Mam PCOS i teraz nie biorę żadnych leków. Niżej wrzucam mój wykres z temp. Czy to możliwe, że doszło do owulacji? Lekarze straszyli mnie, że bez stymulacji nie będę miała owulacji 🤦Zobacz załącznik 1227182
Podobno progesteron powyżej 10 oznacza zw była owulacja 😉
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Podczytuje Was od jakiegoś czasu i postanowiłam, że w końcu czas się odezwać. Podjęliśmy z partnerem decyzje o staraniach o dziecko około pół roku temu, ale na początku po prostu przestaliśmy się zabezpieczać. Od 3 miesięcy zwracam uwagę na dni płodne. Mam cykle 26-27 dniowe.
Chciałam Was zapytać czy istnieje możliwość zajścia w ciażę 1 dzień po owulacji? I w jakich dniach z Waszego doświadczenia najlepiej sie starać, ile dni przed owulacja? :)
 
Może Twój organizm potrzebuje jeszcze chwili odpoczynku po ciąży [emoji6] chociaż mógłby już ogarnąć się bo koniec macierzyńskiego już blisko [emoji16][emoji16] q
Będziemy szły podobnie w tym cyklu, bo u mnie po dwóch dniach plamienia, dzisiaj @ się rozkręciła. Fajnie byłoby mieć prezent na walentynki [emoji16]
 
Witam Was. Od roku staramy się o 3 dziecko. Niestety 2 poronienia za mną. Mam już dwójkę dzieci. Ostatnie poronienie w październiku. Nie mam możliwości monitorowania cykli ani badania progesteronu bo mieszkam w uk. Robię testy owulacyjne elektroniczne clearblue fioletowe. W grudniu pokazały pik i udało się potwierdzić badaniem progesteronu - wynik 15,7. W tym miesiącu pik pokazał się bardzo wcześnie - 12dc (gdzie zwykle mam owu 17-18dc). Nie mogłam potwierdzić badaniem. Działaliśmy...natomiast chciałam zapytać czy któras z was używa tych testów? Pierwszy raz miałam sytuację kiedy 5.01 wyszło puste kółko (brak dni płodnych), a dzień później 6.01 wyszła od razu stała buźka (pik lh). Zwykle pomiędzy jeszcze kilka dni buźka miga wskazując dni płodne. Wychodzi na to, że miałam pik bez dni płodnych i zgłupiałam bo nie wiem czy to możliwe....? W poprzednim cyklu 3 dni migała buźka na dni płodne zanim pojawił się pik. Dziś 9dpo (po pozytywnym tescie owu). Czekam...
 
Dodatkowo glukoza na czczo ok, i glukoza po 2 h niższa niż po 1 h więc moim zdaniem, myślę że jest ok :)
Dostałam taka odpowiedź na fb
Screenshot_20210115_200359.jpeg
 
Ja jestem w 20d.c. gdzieś 3, może 4 dni po owulacji. Idę na żywioł, bez pomiarów temperatury, śluzu czy szyjki [emoji28] mój mąż robi za tester owulacji, jak mówi że jestem miła to na 99% jestem w okresie gdzie trzeba się starać [emoji23] i też chyba mój organizm jest dość przewidywalny bo śluz, samopoczucie, bezsenność itp zgadzały mi się z monitoringiem + regularne cykle więc jadę tylko z apka w której zaznaczam sobie @, jakieś notatki odnośnie infekcji, nieprzewidzianych zdarzeń itp. mało dokładne, ale bynajmniej nie stresuje mnie to [emoji23][emoji23] ogólnie nastawiam się że jak przez następne 2, 3 cykle nic to idę na monitoring + pewnie duphaston i liczę na mojego cudownego gina [emoji39] ostatnio nawet doszłam do wniosku że my z mężem bez niego chyba nie potrafimy zajść w ciążę [emoji23]
Co do testowania, to w tym miesiącu jakoś czuje że nie będę musiała, mam wrażenie że to nie ten cykl więc nawet nie będę testować, poczekam na @, no chyba że jakimś cudem nie przyjdzie [emoji6] @ powinna być 26 ale nie zdziwiła bym się jakby nawet trochę przesunęła się, bo coś gardło zaczyna mnie drapać .. [emoji55][emoji55] także czekam na spokojnie, nawet jak będzie lekkie opóźnienie postaram się od razu nie robić testu [emoji38]
Masz rację, na siłę to nie robota. Chyba trzeba przestawić głowę na seks z przyjemności a nie na seks z przymusu bo owulka. No cóż, zobaczymy jak ten cykl się zakończy... ale nie wróżę mu miłego zakończenia. Dziś 16 dc, 2dpo. A u Ciebie jak? Kiedy testowanie?
 
Może Twój organizm potrzebuje jeszcze chwili odpoczynku po ciąży [emoji6] chociaż mógłby już ogarnąć się bo koniec macierzyńskiego już blisko [emoji16][emoji16] q
Do końca jeszcze trochę czasu zostało, do tego jeszcze cały zaległy urlop. Więc mam jeszcze czas pomyśleć. Chociaż już mi się wszyscy pytają co planuję.. Jakbym wiedziała co będę robić za 4 miesiące.. Pożyjemy, zobaczymy 😉
 
reklama
Do góry