reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Gwarantuje Ci, ze jak będziesz miała dzieci to tez znajdzie się ktoś to będzie krytykował Ciebie 😬 nigdy do końca nie wiesz co kto przeszedł w życiu, znam taką mamę „helikopter” która najchętniej chodziłaby krok w krok za nastoletnim synem i wszystko robiła za niego. Okazało się, ze dziecko ledwo uszło z życiem przy porodzie, długo nie było pewności czy będzie żyć, więcej dzieci nie może mieć i w tej kobiecie ten strach i panika o jego życie zostały. IMO trudno ją oceniać. Także daj spokój i niech sobie każdy wychowuje jak chce, tak długo jak nie robi dzieciom krzywdy. Uwierz mi, ze wbrew pozorom zazwyczaj ludzie STARAJĄ SIĘ być dobrymi rodzicami ;)
Ależ ja to rozumiem i nikomu nie mówię jak ma wychowywać dzieci i wychodzę z tego samego założenia ze dopóki nie robi krzywdy dziecku to mnie nic do tego. I zdaje sobie sprawę, ze są różne sytuacje ale akurat te które opisałam znam bardzo dobrze z życia wiec nikogo nie zachuflafkowalam ani nie oceniam „po okładce” to są przykłady które znam bardzo dobrze.
I jak najbardziej ktoś może mnie skrytykować. Ja mogę to wziąć do siebie lub nie. Ale jeśli ktoś na podstawie swojego doświadczenia, zwróci mi na coś uwagę to mogę się nad tym pochylić i zastanowić czy faktycznie nie ma racji i mogę zmienić coś w moim sposobie wychowywania. Nie ma idealnych rodziców i kady popełnia błędy😊
 
Ostatnia edycja:
Hej . Dziś powinnam dostać okres i jak narazie cisza. Podbrzusze boli jak na @, piersi nabrzmiałe ale zastanawia mnie jedno temperatura utrzymuje się na poziomie 37,3 stopnia i nie wiem co o tym myśleć. Test wczoraj robiłam i niestety negatywny
 
reklama
Mam to samo, zastanawiam się czy jest ni dane mieć dzieci i czy się w ogóle do tego nadaje a wiem, ze mój mąż byłby super ojcem.
Jeszcze wychowanie dzieci na rozpieszczone to jedno ale mnie irytuje niemiłosiernie jak niektóre matki robią z siebie służące tych dzieci, a z dzieci niedojdy, które mimo ze są już dużo to traktują je jak niemowlaczki i jakby mogły to by im tylko do 40 podcierały. Nie mogę pojąć ze kobieta w momencie kiedy staje się matka to traci siebie w tym, i jest tylko matka a zapomina o swoim życiu, uczuciach, zainteresowaniach itp. I to jest powszechnie akceptowane. Jesteś matka to siedz z dzieckiem nie miej swojego życia bo nie wypada bo jesteś matka. I kobiety same tak robią „nie wyjdę na kawę bi mam dziecko” to to jest jej szczęście czy udręka ?
I te wyścigi matek które dziecko jest lepsze bo się np. Szybciej rozwija… 🤦‍♀️ No może faktycznie ja mam nie takie podejście do tego jak trzeba i dlatego nie udało mi się do tej pory mieć dzieci

Myślę, że pozwólmy matkom wychowywać swoje dzieci jak chcą. Być może dla Ciebie po urodzeniu dziecka ważna będzie kawa :) Dla mnie ważna nie była i uważam mając już nastolatka w domu że bardzo dobrze dla NAS wybrałam. Dziś chodzę na "kawę" z koleżankami, a syn w tym czasie z kolegami na piłkę. Dla Ciebie zatraciłam siebie, a dla mnie spędziłam super czas z synem - ale to nie jest temat na ten wątek
 
Do góry