reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czesc.

Ponoć przy PCOS owulaki potrafią wariować i nie ma sensu ich robić (niektóre dziewczyny tak się wypowiadały). Skąd lekarz wie, ze cykle bezowulacyjne skoro nie zrobił monitoringu? Wiem, ze one często występują przy PCOS, ale może nie jest tak zle [emoji1696] Nie wiem jak długie masz cykle, ale zwykle 10dc będzie bezpiecznym terminem na rozpoczęcie monitoringu.
Właśnie dlatego chyba nie będę korzystać z testów tylko wybiorę się na monitoring. Lekarz tego do tej pory nie proponował a ja wolę wiedzieć jak to u mnie wygląda. Cykle mam ostatnio 27-35 dniowe, ale zdarzały się też odstępstwa w obie strony. Raczej jeśli mam owulacje to później niż wcześniej, przynajmniej wnioskując z obserwacji ciała. Ostatnio byłam na wizycie w 16 dc i lekarz mówił, że nie widzi żeby miała wystąpić owulacja. Na tej zasadzie.

Dziękuję 😊
 
reklama
Zrobiłam test z „ czwartego” moczu ale innej firmy (poranne 2 były z carrefour’a). Teraz aptekowy pokazuje dalej blada, ale różowa kreskę. Telefon do gina. Powiedział zeby się nie denerwować, bo badanie na przeciwciała plemnikowe nie bez powodu tak się nazywa, ze nie może buc przyczyna poronienia. Kazał jutro i w czwartek lecieć na betahcg i w piątek na wizytę. Powiedział tez ze to już nie może być ovitrelle. Ale jutro jeszcze raz zrobię badanie z porannego moczu. Jestem zestresowana 😕
Nie da rady dziś na betę? ❤️😍 super, że jednak pozytyw! Trzymam kciuki
 
Dziewczyny, a próbowała któraś z Was metod niekonwencjonalnych? Innych od tradycyjnej medycyny? Podchodzę do tego sceptycznie, ale niedaleko mnie jest ksiądz, który pomaga, wręcz uzdrawia. Pomógł stanąć na nogi wielu ludziom, których znam. Słyszałam też, że dzięki jego ziołom są dziewczyny, które zaszły w ciążę naturalnie, a lekarze określali to jako cud. Bije się z myślami, czy po prostu się do niego nie wybrać. Mam raptem 7 km. Byłam raz kiedyś. Powiedział mi, że będę miała w przyszłości problemy hormonalne i problemy z trzustka. Wtedy sie z tego śmiałam, a teraz to prawda. Może warto spróbować raz jeszcze..
Ja bym chyba nie miała odwagi isc gdzieś i dowiedziec się co mi grozi…
Żyłaby potem w ciągłym strachu :)
Zrobiłam test z „ czwartego” moczu ale innej firmy (poranne 2 były z carrefour’a). Teraz aptekowy pokazuje dalej blada, ale różowa kreskę. Telefon do gina. Powiedział zeby się nie denerwować, bo badanie na przeciwciała plemnikowe nie bez powodu tak się nazywa, ze nie może buc przyczyna poronienia. Kazał jutro i w czwartek lecieć na betahcg i w piątek na wizytę. Powiedział tez ze to już nie może być ovitrelle. Ale jutro jeszcze raz zrobię badanie z porannego moczu. Jestem zestresowana 😕
Trzymam kciuki bardzo mocno żeby było wszystko ok😘
 
Właśnie dlatego chyba nie będę korzystać z testów tylko wybiorę się na monitoring. Lekarz tego do tej pory nie proponował a ja wolę wiedzieć jak to u mnie wygląda. Cykle mam ostatnio 27-35 dniowe, ale zdarzały się też odstępstwa w obie strony. Raczej jeśli mam owulacje to później niż wcześniej, przynajmniej wnioskując z obserwacji ciała. Ostatnio byłam na wizycie w 16 dc i lekarz mówił, że nie widzi żeby miała wystąpić owulacja. Na tej zasadzie.

Dziękuję [emoji4]

Ocena owulacji na usg przez lekarza, choć dość pewna, tez jest obarczona błędem [emoji16] dla przykładu: moja była ginekolog kiedyś uznała, ze owulacja się odbyła, kazała potwierdzić progiem, który wyszedł drastycznie niski, wiec uznała, ze jednak owulacji nie bylo i nie będzie. Psinco, bo była, ale tydzień później. Drugi przykład: ostatnio pewien gin uznał, ze moje endo wynosi 5,5 mm, bez owu (a byłam tydzień wcześniej u kogoś innego i było przed owu 8,5 mm i pęcherzyk 17 mm, jakieś 6dpo zeobilam proga i wskazywał na owulacje) - poszłam wiec następnego dnia do kogoś innego to zweryfikować i okazało się, ze endo 12 mm i rzeczywiście owu raczej była. Niektóre dziewczyny maja późniejsze owulacje, nawet po 20 dniu cyklu. Może za mało dokładnie oglądał, może coś pomylił.

Jak będziesz szła na monitoring dopytuj - bo nie zawsze o tym mówią - jakiej wielkości są pecherzyki, na których jajnikach i jakie jest endometrium. Pecherzyki mogą rosnąć 1-2 mm na dzień i pękać przy 20-25 mm wiec u kogoś kto np. W 12 dc pęcherzyk będzie miał 16 mm do owulacji może dojść za 2 dni, u kogoś innego za 4, a u kogoś innego za tydzień. Po owulacji, nawet sporo po owulacji zwykle ginekolog jest w stanie ocenić czy do niej doszło. Sama dla siebie jeśli masz podejrzenia i chcesz je zweryfikować możesz zbadać poziom progesteronu jakiś 6-8dpo. Bez owulacji jest bardzo niski, u mnie rzędu 0,2. Przyjmuje się, ze owulacja się odbyła przy wyniku 10 lub więcej, choć nieco niższe wyniki wcale nie przekreślają odbytej owualcji.

PS. Podglad warto robić u jednego gina na jednym sprzęcie, ale osobiście zdarzyło mi się w jednym cyklu objechać 3 wizyty u 3 innych ginow i wszystko dało się ogarnąć [emoji16]
 
Gratulacje dla wszystkich, którym się udało ! :)

Ja mam pytanie z innej beczki - zaczęłam suplementację wit. D (dostałam Dekristol w dawce 20000j), ale czytam, że w ciąży się nie powinno tego brać (tak wiem nie jestem jeszcze), zastanawiam się czy mogę brać te tabsy jednocześnie się starając czy najpierw uzupełnić wit. D a potem wrócić do starań?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Czy jesteście wstanie mi podpowiedzieć, czy te wyniki są Ok? 15.10 mam dopiero wizytę u gin. Z tego co czytałam na forum, to morfologia na poziomie 4 jest już w porządku, ale tyłka nie urywa. Kupiliśmy jakieś suple z cynkiem, b12, d3.. No i chyba czas się przyjrzeć naszemu codziennemu menu, bo jest nudne i monotonne.
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
 

Załączniki

  • DDDB0C20-385C-4894-B776-F06CCDA31543.png
    DDDB0C20-385C-4894-B776-F06CCDA31543.png
    219,8 KB · Wyświetleń: 79
  • EBC9123B-9931-42E7-BD4E-2AAB788391DB.png
    EBC9123B-9931-42E7-BD4E-2AAB788391DB.png
    229,3 KB · Wyświetleń: 76
  • B6451447-EE00-4635-87F0-701CE301FC6F.png
    B6451447-EE00-4635-87F0-701CE301FC6F.png
    294,8 KB · Wyświetleń: 77
Nie są złe [emoji16]
Duża ilość, morfo 4%, trochę ruch słaby ale to można dietą i suplami podciągnąć [emoji16]
Więcej wietrzenia jajek, spanie nago albo w luźnych bokserkach, trochę ruchu, dużo wody i dieta bogata w płodnościowe produkty i ogień [emoji16]
Stary przerażony i dwa moje poronienia bierze na siebie 🤦‍♀️ No nie przegadam! 🤦‍♀️
W koszyku na Allegro już siedzą majty w rozmiarze L, koniec z ciasnymi, acz seksownymi emeczkami!

Dzieki za odpowiedz! ;)
 
Hej dziewczyny. Czy jesteście wstanie mi podpowiedzieć, czy te wyniki są Ok? 15.10 mam dopiero wizytę u gin. Z tego co czytałam na forum, to morfologia na poziomie 4 jest już w porządku, ale tyłka nie urywa. Kupiliśmy jakieś suple z cynkiem, b12, d3.. No i chyba czas się przyjrzeć naszemu codziennemu menu, bo jest nudne i monotonne.
Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
U nas wyniki były słabsze, ruch postępowy na poziomie 5% do tego zwiększona lepkość plemników , lekarz mówi że nadrabia ilością bo też miał ich bardzo dużo jak u ciebie, a dziś mój wynik HCG po iui dodatni , więc ja zaufałam lekarzowi i mam bardzo dobry efekt
Screenshot_2021-10-04-12-02-06-739_com.android.chrome.jpeg
 
reklama
U nas wyniki były słabsze, ruch postępowy na poziomie 5% do tego zwiększona lepkość plemników , lekarz mówi że nadrabia ilością bo też miał ich bardzo dużo jak u ciebie, a dziś mój wynik HCG po iui dodatni , więc ja zaufałam lekarzowi i mam bardzo dobry efekt Zobacz załącznik 1323149
Ojacie, jak fajnie! Dzięki, to pokrzepiające!;)
Ogromne gratulacje💪
 
Do góry