reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hejka ja jestem 2 dni przed @ ale wiem że nadejdzie czaicie 1 cykl dosłownie pierwszy cykl od 4 lat jestem spokojna wiem że nic nie wyjdzie mimo że miałam owu, spardzane testami a potem progesteronem. Jestem w szoku ze nie ciągnie mnie do robienia milionów testów. Byłam u nowego ginekologa cudowny człowiek zbadał porozmawiał pokazał. Pierwszy lekarz od 4 lat powiedizla że mam tyłozgięcie macicy normalnie szok [emoji85]. Ale ze mną wszystko w porządku cała i zdrowa wyniki dobre, za to u mojego jest mała ruchliwość ale za to ilość ponad normę więc jakiś sukces jest kupiliśmy tabletki extsa sperm bo podobno dobre i dziś o 20:40 jego pierwsza wizyta u androloga, tak wiem późno jak na 4 lata starań no ale lepiej później niż wcale mam nadzieje ze podpowie co i jak. Ogl nie wiem czy nie mamy konfliktu jeżeli chodzi o krew, nawet nie wiem jaka mam grupę krwi dziś zrobiłam sobie badanie i jutro będę miała wyniki
 
reklama
Okres powinien byc jutro lub w czwartek bo troche nieregularne ostatnio
 

Załączniki

  • received_146801897475680.jpeg
    received_146801897475680.jpeg
    21,5 KB · Wyświetleń: 121
12 krotny na czczo czy po obciążeniu tabletką? [emoji33]
Pisałam wcześniej że hiperprolaktynemia czynnościowa, mogło umknąć :) Więc chodziło mi po obciążeniu tabletką, jestem ciekawa co powie gin i co tak naprawdę może to oznaczać skoro wydaje się wszystko pięknie...
Hej 👋 w sobotę wzięłam ostatnią tabletkę clo. Dziś mam 13 dzień cyklu, od wczoraj czuje że tam na dole mam bardzo mokro, muszę bieliznę zmieniać co chwile 🤷‍♀️ No i dziś zaczęłam czuć lekko podbrzusze, jutro monitoring na 19. Myślicie ze to może być owulacja? Działać dziś z narzeczonym?
Ciężko powiedzieć czy owulacja, ale jak jest mokro to działać 😎 U mnie mokro od wczoraj popołudnie, 9dc, jutro monitoring u gin, pęcherzyk już powinien być duży, ale dziś już podziałane i jutro po wizycie o 19.30 pewnie też 😎
U nas było wczoraj rano, popołudniu wyszedł owulacyjny pozytywny i teraz się zastanawiam czy działać dziś wieczorem, czy to będzie za szybko. 🤔
Półtora dnia to już trochę jest, jak wyszedł pozytywny owu to ja bym działała, szkoda przegapić :)
 
Jeśli to pracodawca mnie zwolni, a zajdę w ciążę, to tak, prawo mnie chroni i mogę w nią zajść nawet w ostatnim dniu. Natomiast jeśli to ja złoże wypowiedzenie, to chroni mnie tylko w momencie, kiedy w dniu składania wypowiedzenia o ciąży nie wiedziałam. Jeśli jednak zajdę w trakcie jej trwania, to jestem w czarnej D....
Jest niestety różnica.
A to nie jest tak, ze jak jesteś na wypowiedzeniu i zajdziesz w ciążę to możesz cofnąć wypowiedzenie? I pracodawca ma wtedy chyba obowiązek je wycofać :)
 
Trzymam mocno za cienie kciuki [emoji110] idę na monitoring w sobotę to będzie wtedy mój 10dc, nie wiem kiedy mamy się starać bo nie mówiła i nie wiem czy rozpocząć już starania czy czekać do tej soboty [emoji2368] ogólnie to tak jakby czuje delikatnie jajniki ale nic po za tym mi nie jest. Ja też poroniłam ale to byla biochemiczna sam początek... Może jak zaczniesz znowu clo to się uda [emoji3590]
Na to liczę że się ruszy, za Ciebie trzymam mocno kciuki [emoji4]ja sobie obiecałam że będziemy się starać bez względu na dzień cyklu, wtedy kiedy my mamy ochotę a nie wtedy kiedy trzeba, więc działajcie [emoji8] i daj znać jak po wizycie w sobotę [emoji4]
 
Ja ogólnie zanim zaczęliśmy się starać to parę razy usłyszałam od ciotki, babki i szefa pytania o starania i wtedy po mnie to spłynęło bo odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie staramy się i mamy jeszcze czas. Natomiast jeśli teraz po tym roku zapyta się mnie ktoś o dziecko to nie ręczę za siebie, wyperswaduje raz dwa takie głupie pytania tej osobie z głowy, aż się nogami nakryje 🤬
Racja! Ja juz tu jakis czas temu pisalam jak reaguje na takie pytania kiedy dziecko?
odpowiadam ze jak wrocimy z Krakowa. A kiedy jedziecie do krakowa?
narazie sie nie wybieramy 😁 i koniec rozmowy 😬
 
A to nie jest tak, ze jak jesteś na wypowiedzeniu i zajdziesz w ciążę to możesz cofnąć wypowiedzenie? I pracodawca ma wtedy chyba obowiązek je wycofać :)
"Jeśli jednak kobieta wiedziała o ciąży albo zaszła w ciążę przed ustalonym terminem rozwiązania stosunku pracy, to nie może tłumaczyć się działaniem pod wpływem błędu. Czyli gdy składając oświadczenie pracownica nie była w ciąży, wówczas nie może być mowy o błędnej ocenie sytuacji faktycznej czy konsekwencji prawnych z niej wynikających. Potwierdza to wyrok Sądu Najwyższego z 16 czerwca 2009 roku, sygn. akt I PK 17/09, który uznał za nieskuteczne powoływanie się na błąd jako wadę oświadczenia woli w sytuacji, w której pracownica zaszła w ciążę już po zwolnieniu się z pracy. Błąd nie odnosi się do mylnego wyobrażenia o zdarzeniach, które mogą dopiero powstać i wywołać przekonanie osoby składającej oświadczenie, że jego wcześniejsze złożenie było decyzją niekorzystną."

W skrócie jeśli kobieta nie wie o ciąży i składa wypowiedzenie to spoko, ale jeśli w trakcie wypowiedzenia zajdzie w ciążę to nie może już go cofnąć.

A tu przykład:
Pani Kamila jest zatrudniona na umowę na czas nieokreślony – przysługuje jej 3-miesięczny okres wypowiedzenia. 10 stycznia złożyła wypowiedzenie, a zatem umowa ulegnie rozwiązaniu z dniem 30 kwietnia. Na początku kwietnia pani Kamila dowiaduje się, że jest w 1. miesiącu ciąży. Zgodnie z przepisami prawa nie może wnioskować o cofnięcie wypowiedzenia, ponieważ w momencie składania wypowiedzenia nie była jeszcze w ciąży.

Posiłkuję się tą stroną, polecam swoją drogą 😉 Link do: Zajście w ciążę na wypowiedzeniu - jakie prawa ma pracownica?
 
Na to liczę że się ruszy, za Ciebie trzymam mocno kciuki [emoji4]ja sobie obiecałam że będziemy się starać bez względu na dzień cyklu, wtedy kiedy my mamy ochotę a nie wtedy kiedy trzeba, więc działajcie [emoji8] i daj znać jak po wizycie w sobotę [emoji4]
Jakbyśmy mieli się starać kiedy mamy ochotę to chyba nigdy bym nie zaszła bo mój mąż jest zawodowym strażakiem mechanikiem samochodowym i dodatkowo pasja jego jest rolnictwo to możesz sobei wyobrazić przez ile jest w domu 😅😅😅 a jak już jest to go mecze 😀 ciekawe czy coś z tego będzie i czy coś będzie widać na monitoringu 🙄🤔
 
A to nie jest tak, ze jak jesteś na wypowiedzeniu i zajdziesz w ciążę to możesz cofnąć wypowiedzenie? I pracodawca ma wtedy chyba obowiązek je wycofać :)
Tylko jeśli zajdziesz w ciążę i składając wypowiedzenie o tym nie wiesz. Wtedy przedłużają ci ten czas do daty porodu,ale tylko jeśli będziesz na L4 bez ani jednego dnia przerwy. A po porodzie jakiś zasiłek tylko. Gdyby się nie różnił od mojego wynagrodzenia, nie byłby to problem, ale różnica jest niestety duża.
Szukałam trochę na ten temat, niestety potwierdził to jeden z prawników. A w kadrach się nie spytam z wiadomego powodu 😐
 
reklama
Jakbyśmy mieli się starać kiedy mamy ochotę to chyba nigdy bym nie zaszła bo mój mąż jest zawodowym strażakiem mechanikiem samochodowym i dodatkowo pasja jego jest rolnictwo to możesz sobei wyobrazić przez ile jest w domu 😅😅😅 a jak już jest to go mecze 😀 ciekawe czy coś z tego będzie i czy coś będzie widać na monitoringu 🙄🤔
Człowiek orkiestra z Niego 😁👍
 
Do góry