reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Pytanie do dziewczyn, które miały wywoływany @ luteiną- czy któraś z Was tex długo po odstawieniu czekała na krwawienie? Ja brałam 10 dni 2x1 tabletka, odstawiłam 17.03 i teraz już 13 dzień bez luteiny mija a @ jak nie było tak nie ma [emoji17] i już nie wiem sama co mam robić? Czy to możliwe że luteina na mnie nie zadziałała. Strasznie mnie to martwi [emoji26] Uprzedzam pytania- wszystkie testy ciążowe negatywne wiec nie zaciążyłam jakimś dziwnym trafem. [emoji852]
Ja dostałam luteinę na wywołanie 2x2 przez 7 dni i dopiero na 4 dzień po odstawieniu dostałam @.
Myślę że powinnas pójść na wizytę.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Nie udzielam się w wątku bo szczęśliwie udało mi się zajść w ciąże na początku tego roku ale cały 2020 rok śledziłam wątek staraczkowy i całkowicie utożsamiałam się z tymi emocjami, które pojawiają się podczas kolejnych nieudanych miesięcy starań.. Trzymam za Was mocno kciuki!! :) Po staraniach zostało mi nowe opakowanie żelu Conceive plus- 8 mini tubek- zamawiałam na ich niemieckiej stronie bo był ogromny problem żeby dostać to w PL, dorzucę tez kilka testów owulacyjnych Clearblue - czy któraś z Was może będzie zainteresowana?:)
 
Robisz owu do pierwszego pozytywnego, a ty nie robiłaś czy robiłaś?
Wiem że tak powinnam i robiłam testy od 11dc potem 12,13 i 14dc. Wczoraj sobie odpuściłam bo przekonana byłam że owu była 10dc i ją zwyczajnie przegapiłam. Ale dziś zrobiłam ostatni a tu takie zaskoczenie! Wybaczcie mi błędy pierwszy raz w życiu muszę śledzić swój cykl tak bacznie i pierwszy raz w życiu używałam testów na owu. W pierwszej ciazy po prostu zaszłam po 3 cyklach starań. Teraz jestem lekko zagubiona i uczę się wszystkiego. Mam cichą nadzieję że się uda ale jak nie to przynajmniej będe wiedziała że przy moich cyklach najlepiej robić testy na owu od 10dc do skutku. Niezależnie od tego czy się udało cieszę się że mam owulację :-D bałam się że w ogóle jej nie będę mieć przez ten progesteron. Niedługo zadzwonię do gin i jej powiem że test na owulację wyszedł mi dopiero dzisiaj i żeby przesunęła mi badania progesteronu na po świętach. Bo jeśli dziś bądź jutro mam o w to nie ma sensu robić tego w środę bo nic nie wykaże i wynik będzie fałszywie.
 
Tak mi ginekolog kazał. Sama się dziwię bo wszędzie czytam że powinno się robić 7dni po owulacji żeby progesteron był w szczycie. Dodatkowo endokrynolog kazał mi zbadać AMH, hemoglobinę,insulinę naczczo i glukozę. Czekam więc na wypłatę bo samo zbadanie AMH 180zł :szok: No ale sama chciałam iść prywatnie do endokrynologa. Z NFZ bym czekała i czekała.
to Ci kazał robić na 7 dni przed spodziewana @ według wyliczeń bo mi przypada tak samo
 
Powiedzcie szczerze czy któraś po zastrzykach z gonadotropin zaszła w ciążę? Boję się, że i to nic nie da i będę musiała mieć inseminację albo in vitro :(
 
Przypomnij mi bo już zapomniałam ile teoretycznie będziesz po owu w tym zaleconym dniu badania proga?
robi się je na 7 dni przed @ jeśli faza lutealna jest za krótka by wyłapać czy owulacja się odbyła. Bo jeśli masz cykle powyżej 30 dni każdy ginekolog gdy nie wiesz kiedy owulacja wypada tak zaleca chyba że każe Ci na monitoring chodzić. A druga strona to progesteron na 7 dni przed @ czyli w tak późnym dniu cyklu bada się też by zobaczyć czy czasem on niedomaga lub zbyt szybko spada lub ogólnie jest za niski
 
Wiem że tak powinnam i robiłam testy od 11dc potem 12,13 i 14dc. Wczoraj sobie odpuściłam bo przekonana byłam że owu była 10dc i ją zwyczajnie przegapiłam. Ale dziś zrobiłam ostatni a tu takie zaskoczenie! Wybaczcie mi błędy pierwszy raz w życiu muszę śledzić swój cykl tak bacznie i pierwszy raz w życiu używałam testów na owu. W pierwszej ciazy po prostu zaszłam po 3 cyklach starań. Teraz jestem lekko zagubiona i uczę się wszystkiego. Mam cichą nadzieję że się uda ale jak nie to przynajmniej będe wiedziała że przy moich cyklach najlepiej robić testy na owu od 10dc do skutku. Niezależnie od tego czy się udało cieszę się że mam owulację :-D bałam się że w ogóle jej nie będę mieć przez ten progesteron. Niedługo zadzwonię do gin i jej powiem że test na owulację wyszedł mi dopiero dzisiaj i żeby przesunęła mi badania progesteronu na po świętach. Bo jeśli dziś bądź jutro mam o w to nie ma sensu robić tego w środę bo nic nie wykaże i wynik będzie fałszywie.
Wiesz przykro pisac, ale to ze test owu wyszedl nie oznacza, ze byla w 100 procentach. Najlepiej raz monitoring zrobic u gine, zeby upewnic sie. Nie mniejjednak zycze ci aby byla i plemniki przetrwały. 😊
 
Cześć Dziewczyny,
Nie udzielam się w wątku bo szczęśliwie udało mi się zajść w ciąże na początku tego roku ale cały 2020 rok śledziłam wątek staraczkowy i całkowicie utożsamiałam się z tymi emocjami, które pojawiają się podczas kolejnych nieudanych miesięcy starań.. Trzymam za Was mocno kciuki!! :) Po staraniach zostało mi nowe opakowanie żelu Conceive plus- 8 mini tubek- zamawiałam na ich niemieckiej stronie bo był ogromny problem żeby dostać to w PL, dorzucę tez kilka testów owulacyjnych Clearblue - czy któraś z Was może będzie zainteresowana?:)
Hej Pola! Gratulacje oczywiście i nudnej zdrowej ciąży. Ja chętnie przygarnę jeżeli nikt się nie pokusił przede mną :)
 
reklama
Do góry